Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2020, 14:26   #1
betto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 10
Domyślnie Ford Protect - odstąpienie od umowy

Cześć,

Za kilka miesięcy kończy mi się podstawowa gwarancja a zaczyna bieg wykupionego chwilę po odbiorze auta Ford Protect. Teraz tego żałuję bo moja gwarancyjna przygoda z ASO - pomimo rozwiązania problemu - była raczej średnia. Poza tym okazało się, że koszty kolejnych rocznych przeglądów podane przed podpisaniem umowy mają się nijak do rzeczywistości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A był to istotny element przy decydowaniu się na rozszerzenie gwarancji.

Pomimo utraty 20% środków przy rezygnacji z Protecta i tak będę do przodu już przy kolejnym rocznym przeglądzie auta - tyle że nie w ASO. Jak coś rypnie to po prostu za to zapłacę. Praktyka pokazała, że ponoszenie kosztów "na wszelki wypadek" w moim przypadku się nie kalkuluje.

Mam więc pytanie czy ktoś przechodził ten temat? Plan mam (polecony za potwierdzeniem odbioru + numer konta do zwrotu), czy powinienem spodziewać się jakichś kombinacji ze strony Ford Polska? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

betto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2020, 20:08   #2
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Protect - odstąpienie od umowy

Wszystko działa wg. regulaminu : https://www.ford.pl/content/dam/guxe...we_warunki.pdf

Odstąpienie:
"Klient ma prawo odstąpić od Umowy Ford Protect z jakiegokolwiek powodu, w drodze oświadczenia
złożonego na piśmie. W przypadku odstąpienia od Umowy w okresie 30 dni od jej zawarcia,
na wniosek klienta, Ford Polska zwróci mu całość opłaty za usługi objęte Umową Ford Protect.
W przypadku odstąpienia od Umowy po upływie 30 dni od jej zawarcia, lecz przed upływem okresu
gwarancji podstawowej na pojazd, na wniosek klienta Ford Polska zwróci mu całą kwotę opłaty Ford
Protect, pomniejszonej o zryczałtowaną opłatę administracyjną z tytułu kosztów Ford Polska
w wysokości 20% opłaty za Ford Protect. Jeśli klient odstąpi od Umowy Ford Protect po dacie
wygaśnięcia gwarancji podstawowej, na wniosek klienta Ford Polska zwróci mu część opłaty,
w wysokości proporcjonalnej do okresu czasu, który pozostał do upływu okresu obowiązywania
(daty ważności) Umowy. Klient nie otrzyma zwrotu opłaty ani jej części, jeśli pojazd został objęty
programem Ford Protect bezpłatnie.
Wskazane wyżej uprawnienia klienta nie naruszają jego uprawnień do odstąpienia od Umowy
Ford Protect wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, mających
zastosowanie do tej Umowy."


I tyle...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 15:11   #3
betto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford Protect - odstąpienie od umowy

Uprawiam tutaj wykopki, ale wrócę do tematu bo został zakończony a mam akurat chwilę czasu na opis.

Kolega wyżej cytował warunki umowy, które były mi doskonale znane. Moje pytanie było skierowane bardziej do kogoś, kto przechodził to w praktyce. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła bo wcale nie było tak pięknie jak być powinno.

Ford dostał wypowiedzenie poleconym. Czy wiecie po jakim czasie przyszła odpowiedź? Po 4 miesiącach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co ciekawsze odpowiedź była kompletnie nie na temat. Ford Polska produkuje umowy i regulaminy których nie potrafi (lub nie chce) zrozumieć. Umowę podpisałem z Ford Polska (jak byk figuruje jako jej strona), tymczasem oni w odpowiedzi skierowali mnie do dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przyznam, że trochę zagotowało mnie to jednozdaniowe pismo, którego produkcja zajęła polskiej centrali kilka miesięcy.

Uderzyłem więc do dealera, już mocno poirytowany, żeby łaskawie wytłumaczył im jakie bzdury napisali. Tutaj akurat dość szybko miałem telefon z przeprosinami, że skontaktowali się już z właściwą osobą w Fordzie i wyjaśnili to. Mam rację, pieniądze będą niedługo na koncie, git.

I tak minęły sobie 2 miesiące, w trakcie których zmieniłem numer telefonu. Gdybym się po tym czasie nie odezwał i nie dopytał to pewnie na przelew czekałbym do dziś. Mieli mój adres (od momentu kupna auta dostawałem na niego jakieś ulotki), mieli też maila (korespondowaliśmy w sprawie Protecta), ale nikomu nie przyszło do głowy żeby spróbować innej formy niż nieaktualny telefon. Dzwonili sobie w kółko na ten Berdyczów - a przynajmniej tak zapewniali gdy sam się odezwałem.

Podsumowując: Ford Polska ma w dziale obsługi klientów ludzi niekompetentnych, salon tradycyjnie interesuje się tobą do momentu odbioru auta. Czyli nic nowego w naszej rzeczywistości.

Pół roku zajął im zwrot nieco ponad tysiąca złotych. Byłbym sobie w stanie wyobrazić przyczynę zwłoki gdyby chodziło o miliony, a tak tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobilem olewając Protecta. Jeśli potrzeba 6 miesięcy na tak banalną sprawę (przy której w dodatku nie robią żadnej łaski), to aż strach myśleć co dzieje się w bardziej wątpliwych sytuacjach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że info przyda się komuś w przyszłości.
betto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.