Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2018, 22:05   #1
Kandices
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Światła DRL jakie wybrać?

Witam,
Zamierzam dokupić do swojej foki mk3 światła dzienne, samochód sprowadziłem z Belgii i przez to nie mam w ustawieniach, że światła włączają się bezpośrednio po uruchomieniu. Wyczytałem na jakiejś stronce że dla samochodu bez świateł skandynawskich jest to nie możliwe do zrobienia, no a nie chce mi się wierzyć, że nie można tego jakoś przeskoczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli macie jakieś doświadczenie albo pomysły związane z tą modyfikacją to chętnie posłucham


Ponadto, co myślicie o takich światłach drl z aliexpress gdzie nie piszą nic o homologacji?

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Adept ; 05-11-2018 o 21:01 Powód: tytuł niezgodny z regulaminem
Kandices jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 22:47   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Światła DRL

Cytat:
Napisał Kandices Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ponadto, co myślicie o takich światłach drl z aliexpress gdzie nie piszą nic o homologacji?

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może bez homologacji są nieco tańsze, ale z homologacją są pewniejsze w zakupie (w końcu homologacja wymusza na producencie stosowanie jakichś norm) i na twoim miejscu właśnie takie brałbym pod uwagę. Zresztą sam kiedyś zamawiałem DRL LED z homologacją z Aliexpres do swojego Focusa.
Więcej info na ten temat znajdziesz na forum, jak chwilę poszukasz.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 23:33   #3
Kandices
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Światła DRL

A czy po zamontowaniu tych świateł konieczne będzie działanie w focccusie ?
Kandices jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 08:36   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła DRL

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą sam kiedyś zamawiałem DRL LED z homologacją z Aliexpres do swojego Focusa.
Na takich z aliexpress może być napisane cokolwiek, a nikt nikogo nie kontroluje, więc taka "homologacja" jest nic niewarta.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 11:24   #5
jarekmati
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Toruń
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Światła DRL

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to nie posiadasz świateł skandynawskich.
To właśnie dobrze bo automatycznie blokowałyby zadziałanie dziennych świateł.
A tak pozostaje tylko montaż i proste podłączenie.
Ja zakupiłem dedykowane ,,magneti marelli" i zamontowałem w miejscu halogenów.Wygląda to b.estetycznie jak oryginał.
Osobiście nie podoba mi się montaż elementów w nietypowych miejscach
psuje całą estetykę auta.
Pozdrawiam.
jarekmati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 18:55   #6
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Światła DRL

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na takich z aliexpress może być napisane cokolwiek, a nikt nikogo nie kontroluje, więc taka "homologacja" jest nic niewarta.
Zapewne nie kupowałeś takich lamp (a ja tak),więc wyjaśniam: to prawda że towar z Chin to często podróba, badziewie itd, ale można u nich na Ali kupić ten sam produkt również "pełnowartościowy". Pierwszy wyznacznik to cena. Najtańsze należy odrzucić, które jakością i wykonaniem odstają od tych droższych (porównywałem dwie na pozór takie same lampy). Drugi wyznacznik to właśnie homologacja, która "wymusza" na producentach, nawet tych chińskich, dostosowanie się do norm europejskich i oznaczanie właściwymi symbolami swoich produktów. Wspomniane moje LEDy mają takie oznaczenia trwale wytłoczone na wewnętrznej stronie "szyby", a te tanie takich symboli nie miały. Ot, taka niby drobna ale istotna różnica.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 20:17   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła DRL

Do forda kupiłem dzienne za 600 zł. Niestety, nie było warto. "Homologacja" tez od wewnątrz, piękne konketorki, pełno papierów, przejściówek itd. A przeciekły pierwszej zimy. Sprzedałem auto z jedną niedziałającą.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 18:21   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Światła DRL

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewne nie kupowałeś takich lamp (a ja tak),więc wyjaśniam: to prawda że towar z Chin to często podróba, badziewie itd, ale można u nich na Ali kupić ten sam produkt również "pełnowartościowy". Pierwszy wyznacznik to cena.
Powiem tak. Problem z Chinami jest taki, że nawet jak ich złapiesz na fałszu/nieprawdzie/kręceniu, to nic nie możesz zrobić bo ich nie regulują prawa rynku na którym się znajdujemy. Negatywny komentarz na aliexpress nic nie zrobi, bo jak tylko taki wystawisz, to się zaraz okaże że sprzedawca zwróci Ci nawet i 50USD żebyś zmienił ten komentarz na pozytywny. "My friend" i maj friend i tak w kółko.
Ja się czasami dziwię, skąd kompletne buble mają milion pozytywnych komentarzy i tak - wyznacznikiem jest często cena i ilość sprzedanych sztuk do ilości "refunów" czyli zwrotów kasy w przeliczeniu na następną sprzedaż.
To jest jak ze znaczkiem CE:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I?
Chińczycy nie korzystają ze znaczka CE tylko ze znaczka China Export.
Bez suwmiarki nie podchodź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (żartuję, gołym okiem widać różnice).
Nie mówię od razu, że na 100% nie masz hologowanych lamp, ale często widziałem niezłe przekręty u Chińczyków. Wystarczy mi, że kiepska fabryka sprzedaje pamięci USB za 80% ceny oryginału. Oczywiście jakby sprzedawali za 10% to wiedziałbym z góry że podróbka, ale przy 80% wartości, to już myślisz że znalazłeś "dobre źródło".
Otóż nie. Dopiero przy bardzo, ale to bardzo dokładnym przyjrzeniu się na czcionki i że forma z której ta firma korzysta jest w 96% idealna, ale nie w 100% widać, że "to jednak nie jest oryginał". Co ciekawe, zaglądając od pamięci wewnątrz na kości, widać często że produkt jest "prawie oryginalny" i nawet korzysta z tych samych podzespołów, ale wnikliwa analiza dopiero ukazuje, że nie jest to produkt oryginalny.
I mówimy o głupich pamięcach flash czy pendrive'ach czy kartach pamięci (swojego czasu doszedłem do poziomu master jesli chodzi o rozpoznawanie podróbek, nawet nie tych oczywistych których zdjęcia znajdziesz na wykopie,kwejku,demotywatorach i elektrodzie). A już nie mówiąc, że swojego czasu sam pracowałem w firmie gdzie zamawialiśmy "kopię" w fabrykach w Chinach. Niekoniecznie elektroniki, ale produktów do gigantycznych farm chowu zwierząt gospodarskich. Całe kontenery. I produkty dostawały naklejkę "Made in Poland". Jak? Tego nie będę zdradzał. Ale uwierz mi - wytłoczenia na lampie - da się zrobić. Kwestia "analizy kosztów" i jak bardzo się to będzie opłacało żeby fabryka w Chinach zainwestowałą w lepszą formę i czy ta fabryka ma po kryjomu "innych odbiorców" produktu w który Ty inwestujesz.
Ale pamiętaj - maj friend ju ar maj best frend end wi ar duing best biznes!
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 20:47   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Światła DRL

Edmun, doceniam twój obszerny wpis i sporą wiedzę w tej sprawie. Ale uwierz, jeśli miałbym komuś doradzać zakup DRL LED do swojego auta (a tego dotyczył pierwszy post w tym temacie) to oczywiste jest, że poleciłbym te z homologacją, nawet jeśli nie zawsze wydaje się ona wiarygodna. Miałem w rękach 2 różne takie lampy i gołym okiem widać było różnicę między tą z homologacją, a tą bez niej, między tanią podróbką, a tą, która "udawała oryginał", (choć nie wiem, czy w ogóle można tu mówić o jakimkolwiek oryginale, bo są to tylko dodatkowe akcesoria samochodowe). Wybrałem LEDy te lepsze, droższe i świecą bardzo dobrze.
Myślę, że nie ma co rozwodzić się dłużej nad tym tematem. Jeśli mielibyśmy tak wnikliwie badać lampki samochodowe i ich certyfikaty, to warto się zastanowić, czy sprawdzamy równie dokładnie całą elektronikę, którą mamy na rynku i z której korzystamy w domu (telefony, laptopy, tablety, TV, smartwatche itd.), a która pochodzi przynajmniej w 90% z Chin? Bo jeśli tak nie robimy i nie sprawdzamy wszystkiego, to znaczy, że akceptujemy i wierzymy w autentyczność tych "niby udawanych" znaczków, symboli i homologacji...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 20:51   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Światła DRL

Też prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , focus , mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.