Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2019, 21:10   #1
witasbdg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2019
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie EPB Ustawienie linek

Witam jestem posiadaczem Focusa C-maxa od dwoch tygodni i mam problem z hamulacami tył na poczatku grzalo mi sie prawe tylne kolo wiec wyciagnalem zacisk wymienilem gumke kurzowa i uszczelke tloczka wszystko oczywiscie wymyte nasmarowane mozna bylo wkrecac palcami zalozylem nowe tarcze i klocki i kolo dalej sie grzeje wiec rozebralem modul i zaczalem regulacje linek wtedy zaczelo sie grzac kolo lewa a prawe przestalo i teraz moje pytanie czy ktos wie jak prawidlowo to ustawic (ile obrotow musi byc wkrecona prawa linka). Posiadam interfejs delphi ale nie moge skalibrowac EPB poniewaz ciagle mi wyswietla ze za mala sila b musi byc 1100N a max co udalo mi wie osiagnac to 1099N. Jesli ktos mial podobny problem lub wie jak prawidlo ustawic prosze o info.

witasbdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 04:51   #2
krzysztof6510
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-11-2017
Skąd: Nowa Wieś lęborska
Model: focus c-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: EPB Ustawienie linek

epb sam regulóje siłę naciągu linek nawet gdybyś miał zjechane klocki z jednej strony a z drugiej nowe to i tak siła naciągu będzie taka sama raczej to będzie wina zacisku właśnie jestem wymianą prawego zacisku na nowy
krzysztof6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 08:32   #3
witasbdg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2019
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: EPB Ustawienie linek

No własnie po odlaczeniu linki koło kręci sie luzno takze raczej to nie zacisk ale moge sie mylic.

Bump: Dodam ze wczoraj wymienilem linke do prawego zacisku na nowa bo stara sie troche haczyla.
witasbdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 20:30   #4
witasbdg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2019
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: EPB Ustawienie linek

Tak jak kolega wyzej napisal wymienilem zacisk z prawej strony jednak problem nie ustal z moich obserwacji wychodzi ze probem jest w lince poniewaz kiedy zwisa luzno kolo obraca sie swobodnie natomiast w momencie zginania jej aby trafic w silnik naciaga sie na tyle ze kolo juz ma opor czy mia ktos podobny problem ??
witasbdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 20:07   #5
krzysztof6510
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-11-2017
Skąd: Nowa Wieś lęborska
Model: focus c-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: EPB Ustawienie linek

u mnie problem jest na 100 procent z zaciskiem ale zgadzam się z tym że może to być linka w końcu przez kilkanaście lat ma prawo się zużyć
krzysztof6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 12:59   #6
witasbdg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2019
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: EPB Ustawienie linek

Odświeżam temat może komuś się przyda prawy zacisk musiałem wymienić ale to nie rozwiązało problemu z epb wczoraj usiadłem do tematu po raz setny po miesiącu jeżdżenia bez epb otóż problem rozwiązało skrócenie pancerza w obu linkach o mniej więcej 1 cm przez co linki maja większa swobodę przez co dźwigienki na zaciskach spoczywają na ograniczniki i linki maja delikatny luz po zaciągnięciu wszystko jest prawidłowo. Wymiana linki nie pomogła ponieważ pancerz tez był za krótki. Może komuś się przyda.
witasbdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.