Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2018, 19:44   #1
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Łańcuszek rozrządu - wymiana

Witam
W mojej Fieście mam do wymiany łańcuszek rozrządu.Silnik 1,3L Duratec8V EFI (58PS) Fiesta mk6 po liftingu z roku 2006 przebieg 170000km.W internecie nie znalazłem nic na temat wymiany łańcuszka.
Czy ktoś wymieniał kompletny łańcuch i co trzeba rozkręcić żeby się do niego dostać?Kupiłem książkie "Sam naprawiam samochód Ford Fiesta" a tam nic nie ma na ten temat.Z góry dziękuje za objaśnienie sprawy

Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 11:47   #2
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu

To możesz sprzedać tę książkę. Ta książka jest do kitu. Powinna nazywać się raczej "Sam odkręcam ramiona wycieraczek". Nie wiem dlaczego w niej jest ponad 10 stron na ten temat. W niej nie ma podstawowych spraw. Opisów bezpieczników się nie doszukasz. Już nie wspomnę o komputerze. Cokolwiek się popsuje w tym aucie to w książce tego nie znajdziesz. Była taka publikacja rosyjska do tych Fordów i tam będziesz miał wszystko opisane krok po kroku jak wymieniać. Naprawdę warto poszukać.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 21:33   #3
gruby907
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2015
Skąd: Lublin
Model: Fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu

Do 250kkm nie ma co zaglądać do łańcucha, chyba że coś sie z nim dzieje np. słychać metaliczne szuranie od strony rozrządu. Ale to i tak prędzej będzie napinacz lub ślizgi niż sam łańcuch... Co do tej publikacji "pa ruski" mam na dysku i łatwo w google to znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fajnie zilustrowana, znając cyrylice i czytając na głos można wyłapać mniej więcej o co chodzi
gruby907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 08:33   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu

Jest też przetłumaczona translatorem ale bardzo kiepskim i od edycji kniga się bardzo rozjeżdża.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 21:48   #5
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu - wymiana

Dzięki za podpowiedz,książka to faktycznie lipa i szkoda było pieniędzy.
Jeśli chodzi o łańcuch to słychać niewielki szum ale nie jest to ocieranie w mojej ocenie. A dlatego zainteresował mnie łańcuch ponieważ na wolnych obrotach silnik lekko szarpie czasami cząściej a nieraz chodzi przez jakiś czas równo.Przy sprawdzeniu ustawienia zapłonu ELM wychodzi ze zapłon nie jest stabilny tylko odchyla się w przedziale około 5 stopni i zastanawiam się co jest tego przyczyną bo mechanik mówi że te samochody tak mają i nie warto tym się przejmować.Może faktycznie nie ma co kruszyć kopi.
Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 08:23   #6
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu - wymiana

Mech ma chyba rację. Też mi tak poszarpuje czasem na wolnych obrotach i to na silnik na pasku. Trzeba by rozebrać pewnie cały silnik żeby coś zdiagnozować i to chyba nie ma sensu. Robiłem kiedyś rozrząd na łańcuszku w Cinquecento, to ten dopiero poszarpuje. Chyba dlatego tam nie montowali obrotomierzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 21:13   #7
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Łańcuszek rozrządu - wymiana

Ja miałem skode Faworite i VW Polo z 91 roku i obydwa samochody miały zrobiony rozrząd i też silnik na wolnych obrotach nie pracował równo przy nich Fiesta jest oazą równej pracy
Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.