Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2018, 22:08   #1
jasiu983
ford::amateur
 
Avatar jasiu983
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 16-02-2016
Skąd: Gorzow
Model: Focus,Mondeo,Mondeo
Silnik: 1.8 wszystkie
Rocznik: 2004,1994,1995
Postów: 2
Domyślnie kombi 2004 hamulc ręczny nie równo hamuje

Witam.Wymieniłem dzisiaj linki od hamulca ręcznego (tarcze).Lewa strona była zapieczona, wymieniłem obie.Zaczęły się schody.Lewa strona zaczęła w końcu hamować ale nie tak dobrze jak prawa.Ustawienie linek na tej blaszcze która łączy je z linką w tunelu środkowym jest różne,lewa strona czyli ta, która była zapieczona jest tak jakby mocniej naciągnięta.Dźwignie przy zaciskach,na które zakłada się owe linki chodziły także inaczej,lewa strona (zapieczona) chodziła bardzo lekko natomiast prawa już ciężej ale tam nie ma problemu.Zauważyłem także nierównomierne zużycie tarczy hamulcowej na stronie gdzie występuje problem(klocek nie łapie tarczy hamulcowej na jej dolnej części).Klocki były nie dawno wymieniane.Tłoczek sprawdzany chodził bardzo lekko,prowadnice tak samo.I teraz pytanie czy zapiekł się ten mechanizm ręcznego w zacisku czy może zamieniłem linki stronami czy jeszcze coś innego ?

jasiu983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 09:03   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: kombi 2004 hamulc ręczny nie równo hamuje

Najpewniej czeka cię regeneracja zacisku, ponieważ trzpień od samoregulatora ręcznego już niedomaga, co powoduje jego cięższą pracę. Sam to ostatnio przerabiałem. Co do tego zużycia klocków i tarcz to przede wszystkim, jeśli na pewno na prowadnicach nic nie jest zapieczone, to sprawdź czy klocki zostały dobrze osadzone w stosunku do tłoczka. W focusie tłoczek ma otworki na taki cypelek który znajduje się na klocku hamulcowym. Jeśli nie wejdzie on równo w ten otwór, wtedy klocek pracuje pod skosem i nie łapie na całej powierzchni tarczy, ponadto sama skuteczność tylnego hamulca znacznie się pogarsza.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 15:37   #3
jasiu983
ford::amateur
 
Avatar jasiu983
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 16-02-2016
Skąd: Gorzow
Model: Focus,Mondeo,Mondeo
Silnik: 1.8 wszystkie
Rocznik: 2004,1994,1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: kombi 2004 hamulc ręczny nie równo hamuje

Właśnie teraz mam na wierzchu lewy zacisk,popuściłem linkę ręcznego i tak jakby lewa była krótsza.Faktycznie klocek nie był poprawnie zamontowany na tłoczku czyli błąd mój.Nurkuję dalej.Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jasiu983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 13:57   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: kombi 2004 hamulc ręczny nie równo hamuje

A co do linki, też niedawno zmieniałem, z tym że kupiłem z ATE cała kompletną aż do orczyka. Wcześniej miałem właśnie jakąś dwuelementową i miałem ogólnie sporo zabawy ze spasowaniem tego w orczyku - nie pasowały otwory. Ale jak kupiłem tą z ATE to wszystko elegancko zagrało, koszt 160zł. Na starej lince też mi jeden zacisk słabo łapał.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 07:45   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: kombi 2004 hamulc ręczny nie równo hamuje

Panowie, odgrzewam temat.

Powiedzcie mi jedną rzecz. Mianowicie, w jaki sposób ma być nałożona na wieloklin ta dźwignia od ręcznego? Na zdjęciach nowego zacisku widać że przy luźnym ręcznym ona opiera się o ten ogranicznik. Ja chyba źle założyłem to na wieloklin bo u mnie dźwignia nie dociera do tego ogranicznika. Pytanie moje - jak bardzo cofnąć dźwignię na wieloklinie, o ile ząbków, by działało to tak jak należy (oczywiście nie zrobiłem sobie zdjęć jak to był przed demontażem). Z ustawieniem na wieloklinie poradziłem sobie już na takim dodatkowym zacisku który mam na warsztacie - wystarczyło odkręcić torx ogranicznika i odsunąć go w tył, potem przesunąłem dźwignię ręcznego o 1 ząbek na wieloklinie i już dochodzi do końca. Pytanie tylko o ile ząbków mam to przesunąć by było to tak jak oryginalnie? Ktoś się orientuje? Bo nie chcę dać za mocno do tyłu.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.