Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2018, 09:48   #3891
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Twoim rozumowaniu jest tylko jedna luka - mniej więcej od połowy 2017 roku wizualizacja ciśnienia odblokowana jest we wszystkich pochodnych MK5 i nowszych Fordach...
Ani czujniki nie zostały zmienione, ani tor pomiarowy ani zegary... A wzięli i "złośliwie" odblokowali...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to nie wiedziałem. Zatrzymałem sie na moim roczniku 2016. Czy złośliwie czy nie to nie wiem ale na pewno korzystniej dla serwisów.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mając MK5 sam wymieniasz olej pod domem? (Wylewając przepracowany do kanalizacji burzowej...)
Nie wymieniam samemu, bo nie mam najazdu. Zresztą nawet jakbym miał dostęp do najazdu to chyba nie chciałoby mi się w tym babrać (wystarczy że wymieniam olej do kosiarki). A zużyty olej to można oddać do PSZOK. Nie wiedziałeś?

Koła przekładam sam, po tym jak zauważyłem że w ASO nie używali klucza dynamometrycznego i nasadek chroniących felgi alu przez porysowaniem od klucza. Nie wspomnę o tym, że nie spotkałem się aby przeczyścili przylgę piasty i zabezpieczyli np. smarem ceramicznym co uchroni mnie od wzywania ASO do zapieczonego koła na drodze kiedy złapę gumę.

Filtr powietrza wymieniam w ASO - choc mógłbym to zrobić sam (ufam że zakładają we właściwą stronę)

Nie chodzi mi o oszczędności ale płacenie za zła robotę lub coś co nie ma sensu.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo sam (nie mam tym razem pomysłu czym...) wyważasz koła ręcznie przy ich wymianie? Przecież letnie/zimowe koła przy każdorazowym zakładaniu MUSZĄ być wyważone...
Oczywiście, wyważam koła w serwisie. Ale robię to z miesiąc przed sezonem unikając kolejek. Mogę je zostawić w drodze do pracy i odebrac wracając. Przynajmniej mam już wprawę na wypadek złapania gumy w drodze - nie będzie stresu.

A jak u Ciebie z myciem auta? Zawsze oddajesz w ręce do specjalizowanych punktów "detailing" - czy popadasz w skrajność myjąc auto samemu - przecież można porysować lakier, no i samemu trudno usunąć wszystkie kropki po asfalcie i małe ryski

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - wg mojej opinii to zdrowo przesadzasz z tym wyolbrzymianiem kwestii odpłatności za obsługę eksploatacyjną samochodu...
Mając MK5
Proszę więc w tym ferworze dyskusji nie posyłać rozumu i zdrowego rozsądku na manowce i bezdroża...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Równie dobrze można tak napisać do właściela IKEA, które lata samolotami rejsowymi w klasie ekonomicznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i jest jeszcze coś takiego jak hobby (nie tylko praca)

Ale jak będę przejeżdżał obok Twojego warsztatu to wstąpię to mi przeprogramujesz te czujniki , zawsze to lepiej miec więcej niż mniej - z góry DZIĘKUJĘ


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 15-12-2018 o 10:19
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 17:05   #3892
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do jakiego ciśnienia pompujesz to jedno koło?
Zależy jaka jest temperatura na dworzu.Wiedząc,że należy przyjąć zasadę 0.1 bar na 10 C,wiem ile mam napompować,oczywiście wcześniej patrzę na wyświetlacz,by sprawdzić jaka wartość jest w drugiej oponie na osi.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 09:03   #3893
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem ile mam napompować,oczywiście wcześniej patrzę na wyświetlacz,by sprawdzić jaka wartość jest w drugiej oponie na osi.
Tak jak pisałem wyżej, wtedy zaczynasz pompować wszystkie koła wg wskazania tego, które wydaje ci się wskazaniem właściwym. Gdyby ciśnienie w dwóch kołach odbiegało od ciśnienia w pozostałych dwóch koła (nie koniecznie wg osi) to nie wiesz która para wskazauje poprawne ciśnienie. A koła moim zdaniem powinno sie pompowac do ciśnienia wskazywanego przez manometr w urządzeniu służącym do pompowania. To jest źródło odniesienia a nie ciśnienie w którymś z kół odczytywane w zegarach. Wg moich obserwacji czujniki ciśnienia w kołach są w miarę dokładne, ale nie podlegają żadnej procedurze okresowej kalibracji - weryfikacji. W przeciwieństwie do manometrów urządzeń pompujących na stacjach, które (przynajmniej okreesowo) powinny być weryfikowane.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 09:06   #3894
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtedy zaczynasz pompować wszystkie koła
Nie,bo ja mam przypisane koła do odpowiedniej pozycji.
Czujniki ciśnienia pokazuja bardzo dokładnie ciśnienie.Sprawdzone na wielu manometrach.
Zaryzykuje nawet stwierdzenie,że nie jeden manometr (tym bardziej na stacjach benzynowych) nie ma takiej dokładności jak czujniki ciśnienia.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 16-12-2018 o 09:09
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 08:34   #3895
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

No, ale jak to w praktyce zrealizujesz? Wiele automatów na stacjach nawet nie wskazuje aktualnego ciśnienia. Im zadaje się żądane ciśnienie w kole i automat pompuje do tej wartości. Masz odczyt z zegara 2.4 bara na "dobrym kole (kołach). Zadajesz na automacie 2.4 czy tam 2.2 (korekta temperaturowa) i co dalej? Robisz reset wskazania? Skąd wiesz do jakiej wartości napompowałeś - czujnik od razu chyba nie wskazuje ciśnienia, musisz przejechać jakiś dystans, prawda? Po przejechaniu dystansu okaże się, że jednak jest 2.2 lub 2.6 bar. I co dalej?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 15:53   #3896
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Normalnie pompuje koło do jakiejś założonej wartości i jadę.Jak pojawi się odczyt (w mondeo mk4 pojawiał się podczas pompowania) to sprawdzam co i jak.Różnica 0,2 bar to mniej jak 10% więc nie ma paniki.Następne sprawdzenie robię po odstaniu auta jakiś dłuższy czas,tak by powietrze w kołach miało tę samą temperaturę,
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 16:13   #3897
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pojawi się odczyt (w mondeo mk4 pojawiał się podczas pompowania) to sprawdzam co i jak.Różnica 0,2 bar to mniej jak 10% więc nie ma paniki.Następne sprawdzenie robię po odstaniu auta jakiś dłuższy czas,tak by powietrze w kołach miało tę samą temperaturę,
W Mk5 mam wrażenie że pokazuje ze zwłoką (muszą się obracać koła, po sygnale reset?) - dlatego wychodziłem z założenia że lepiej miec równo w kołach (osiach). Jeśli po pompowaniu kół i jeździe pokazywałby wartość odbiegającą od wskazanej to wtedy korekta w kołach. Ale do tej pory nie miałem takiego przypadku - korzystam z automatu na BP z cyfrowym wskazaniem i wskazanie pokrywa mi się z tym z kompresora z dokładnością do 0.1 bara. Jakie w takim razie znaczenie ma reset i kiedy go używać?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 16:15   #3898
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Ja używam resetu po wymianie kół zima-lato i odwrotnie.Ciekawe co na to instrukcja.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 16:37   #3899
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Jakby to powiedzieć: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

UKŁAD KONTROLI CIŚNIENIA POWIETRZA W OPONACH OSTRZEŻENIE
Układ kontroli ciśnienia powietrza w oponach nie służy do ręcznego
sprawdzania ciśnienia powietrza w oponach. Ciśnienie powietrza w oponach
należy sprawdzać okresowo za pomocą ciśnieniomierza.
Nieprawidłowe ciśnienie
powietrza w oponach może zwiększyć ryzyko uszkodzenia opon, utraty kontroli
nad pojazdem, wywrócenia pojazdu i odniesienia obrażeń.


Zasada działania układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach Układ mierzy ciśnienie powietrza w oponach czterech kół jezdnych i wysyła odczyty ciśnienia powietrza w oponach do pojazdu. System wykrywa tę niższą wartość ciśnienia jako znacznie niższą niż prawidłowa wartość ciśnienia powietrza w oponach i zapala się lampka ostrzegawcza. Opony należy napompować do prawidłowego ciśnienia.


2. Po dopompowaniu opon do prawidłowej wartości ciśnienia należy wykonać procedurę resetowania układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach. Patrz punkt Procedura
resetowania układu kontroli ciśnienia powietrza


Procedura resetowania układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach Widok ogólny
Procedurę resetowania układu należy wykonać po każdorazowej wymianie opon
lub regulacji ciśnienia powietrza w oponach. Aby zachować odpowiednią zdolność
przewożenia ładunku, wartości ciśnienia powietrza w oponach muszą być inne w
oponach kół przednich niż w oponach kół tylnych. Układ zapala lampkę ostrzegawczą przy różnych ciśnieniach dla opon kół przednich i tylnych
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 09:00   #3900
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

A ja w chwilę po dopompowaniu koła mam reakcję czujnika na zmianę ciśnienia!
Dopompuję, włączam zapłon i sprawdzam! U żony w Corsie E też jest natychmiastowa reakcja. Nie trzeba odczekiwać jakiegoś czasu ani przejechać jakiegoś dystansu!
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.