Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2020, 13:35   #711
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

co mnie tu kolega Cattani75 wykropkował?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 13:56   #712
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Nie Ciebie, tylko siebie, bo pomyliłem wątki. Wkleiłem tu info o cenach skody w różnych wersjach napędu. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 17:23   #713
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

czy ktoś z kolegów posiadający HEVa mieszka gdzieś w okolicach górnego śląska i byłby skłonny spotkać się gdzieś w celu porównania aut? Kiedyś tu pisałem o problemie po wymianie audio. Jakiś czas temu poczyniłem kolejne prace i nie wiem czy teraz już w moim aucie jest ok czy nadal powinienem czegoś szukać. ASO w okolicy już nie mają hybryd więc nie bardzo jest się do kogo zwrócić. Oczywiście podjadę gdzie będzie trzeba aby nikoko na koszty paliwa nie narażać choć w hybrydzie są symboliczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę wdzięczny za pomoc.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 19:06   #714
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Niedawno Mk5 HEV był w Fordzie Partnerze w Krakowie na Jasnogórskiej. Możesz zapytać czy nadal mają, a potem A4 i wio. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 20:55   #715
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Zadzwonię tam ale szczerze mówiąc to wolałbym kogoś z kolegów posiadaczy takiego samochodu. Mam złe doświadczenia ze "specjalistami" z ASO. Ostatnio jak byłem w ASO w moich rejonach i chciałem coś zaprezentować "miszczowi" serwisu to chciałem aby On się przejechał trochę moim autem. No i wyobraźcie sobie sytuację, że gość wchodzi do mojego auta, zapina pasy, wciska przycisk "start/stop" i po chwili go wyłącza. Mija kilka sekund i czynność powtarza tzn włącza i za chwilę wyłącza guziczek "start/stop". Powtórzył to 3 razy. Ja siedzę lekko zdziwiony ale myślę, że gość coś sprawdza. Po tym czwartym razie nieśmiało zapytałem czemu tak robi. A "miszcz" mi odpowiada......."no bo przecież rozrusznik nie startuje". Tłumaczył się tym, że z hybrydą miał do czynienia 4 lata temu na pobieżnej prezentacji. Muszę coś dodawać?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 20:58   #716
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Ja tylko chciałem Ci powiedzieć, że tam mieli HEVa. Jeśli się okaże, że mają, to mam tam bardzo fajnego sprzedawcę. Napisz do mnie na priv, to pogadamy. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 22:29   #717
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Pytanie, czy ktoś z Was forumowicze wsadzał felgi np. 18 cali do hybrydy? Ewentualnie jak tak to jaki model polecacie?
Zastanawiam się nad zakupem 4 18 calowych felg i do tego opony wielosezonowe np. michelin crossclimate+, jak czytam opinie i porównuje zimy jakie u Nas ostatnio występują, to faktycznie taka opona ma coraz więcej sensu, nie wiem czy ktoś jeździ na podobnym zestawie?

Obecnie mam oryginalne alu 16 cali i to co Mnie strasznie irytuje, to że jak jest troszeczkę deszczu to przy ruszaniu często potrafi zrywać przyczepność, to samo jadać np. 120 po ekspresówce i ostrzejszy zakręt i czuje że auto zaczyna płynąć. Strasznie irytujące i chcę w końcu coś z tym zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Edit,

Koła zmienione na 18 i opony 235/45, bajka, auto lepiej trzyma się drogi i ma się większe poczucie kontroli. Do tego kwestia wyglądu, zdecydowanie na plus, tym bardziej że udało mi się wyrwać oryginalne felgi od ST line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 14-09-2020 o 10:34
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 14:50   #718
gino1977
ford::beginner
 
Imię: Gino
Zarejestrowany: 03-11-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Hello,

Dołączam do grona posiadaczy z HEV Vignale.

Nie będę się powtarzał po kolegach - dla mnie auto jest mega. Przesiadka MK4 Titanium z 1.6 tdci. Poprzednie Mondeo też było super - jednak w mieście lepiej mi w Vignale. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

PS. Poprzednie Mondeo na sprzedaż - w super stanie, po serwisie i dobrej cenie jakby ktoś szukał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gino1977 ; 25-11-2020 o 14:57
gino1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 04:45   #719
andrew267
ford::amateur
 
Avatar andrew267
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Halsbrücke
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam,
pojawił się u mnie wczoraj problem z odmrażaniem przedniej szyby, a mianowicie nie działa mi grzanie przedniej szyby (tylna jest ok). Wyczytałem wstępnie że problem może leżeć w rozładowanym akumulatorze. Co prawda auto ma 2 lata (czerwiec 2018r.) ale często stoi nawet tydzień bez uruchamiania a potem to tylko do 10 km i znów postój. Nie miałem na razie czasu sprawdzić stopnia naładowania (zrobię to dzisiaj).
Ale do brzegu - czy ktoś z Was ma wiedzę, czy po wyciągnięciu, naładowaniu i ponownym montażu aku do auta potrzebna jest procedura przyuczania czy jak to się tam zwie? Oprócz tego - jak mam wyciągnąć aku i zamknąć auto no i jak je póżniej otworzyć? W zwykłych benzynach aku jest z przodu a tu ... Proszę o pomoc bo jest coraz mroźniej i grzanie przeniej szyby bardzo się przydaje.
Pozdrawiam wszystkich
andrew267 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 09:53   #720
gino1977
ford::beginner
 
Imię: Gino
Zarejestrowany: 03-11-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał andrew267 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
pojawił się u mnie wczoraj problem z odmrażaniem przedniej szyby, a mianowicie nie działa mi grzanie przedniej szyby (tylna jest ok). Wyczytałem wstępnie że problem może leżeć w rozładowanym akumulatorze. Co prawda auto ma 2 lata (czerwiec 2018r.) ale często stoi nawet tydzień bez uruchamiania a potem to tylko do 10 km i znów postój. Nie miałem na razie czasu sprawdzić stopnia naładowania (zrobię to dzisiaj).
Ale do brzegu - czy ktoś z Was ma wiedzę, czy po wyciągnięciu, naładowaniu i ponownym montażu aku do auta potrzebna jest procedura przyuczania czy jak to się tam zwie? Oprócz tego - jak mam wyciągnąć aku i zamknąć auto no i jak je póżniej otworzyć? W zwykłych benzynach aku jest z przodu a tu ... Proszę o pomoc bo jest coraz mroźniej i grzanie przeniej szyby bardzo się przydaje.
Pozdrawiam wszystkich
Hej,

Akumulator jest po lewej stronie pod klapką w bagażniku. Szczerze to nie łączyłbym grzania ze stanem akumulatora - może pojeździj trochę na L, żeby rozruszać auto i dobrze doładowąć całość
gino1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.