Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2010, 11:47   #21
rafaelb
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 TDCi z DPF
Rocznik: 2007
Postów: 104
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Trochę mnie nie było (rodzinka się powiększyła).
Dziś w końcu zabrałem się za posiadane felgi i mam takie parametry
6 1/2Jx16H2, ET47,5.

Czy ET50 (czyli większe) nie będzie przeszkadzać ?

Cytat:
Napisał rafaelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napaliłem się na felgi aluminiowe do Mondeo tylko że trochę inny rozmiar niż aktualnie przeze mnie posiadane stalowe 16" i nie wiem czy będą pasować (oraz co z aktualnymi oponami 205/55 R16).

Parametry felg od Mondeo:
średnica - 16"
szerokość felgi - 6.5"
rozstaw szpilek - 5x108
osadzenie (ET) 50

Nie wiem dokładnie czy stalowe 16" mają takie parametry:
szerokość 6,5 i ET 52,5

Poczytałem że różnice w osadzaniu wpływają na wysuniecie bądź schowanie koła.

Wg sprzedawcy odsadzenie może się różnić max 2,5 mm i nie powinno być problemu ale potem pisze do mnie

i tu mi się zapaliło czerwone światełko

rafaelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 14:25   #22
satyriasis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Witam,


Nie chcę zaczynać nowego postu więc podepnę się pod istniejący. Mam FF2 w sedanie z 2005 roku. Kupiłem go 2 tygodnie temu. Jest na zimowych kapciach i chciałbym zmienić mu na letnie. Przy okazji chciałbym kupić felgi stalowe pod letnie opony 195/65/15 91H. Znalazłem okazyjnie 5x108 6jx15h2 ET-45 - moje pytanie do Was - czy będą pasować? Zastanawia mnie odsadzenie(ET) wg parametrów które można znaleźć w sieci dla tego auta ET=52,5, więc czy ET=45 nie będzie złe? Dobrze wpasuje się takie koło ? nie będzie wystawało poza karoserie? nie będzie się ocierać?

Z góry dzięki za pomoc i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

Ostatnio edytowane przez satyriasis ; 30-03-2011 o 14:54
satyriasis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 17:53   #23
adam_90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

witam
to ja też podciągnę temat i podepnę pytanie:
Mam opony letnie 195/65/15 91H i właśnie założyłem alufelgi 15" z ET30. Trochę się balon zrobił no i mam wrażenie, że kierownica dziwnie drga, a auto pływa (przejechałem 10km). Dodam ,że wyszukałem i poczytałem temat "Pływanie auta" itp.
Chodzi o to, czy taka różnica w stosunku do dedykowanego ET 52,5 ( takiego, jak w stalówkach) przyniesie jakieś negatywne skutki?!
Proszę odpowiedź o wyrozumiałość, jak coś niezgodnie z Regulaminem napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adam_90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 13:12   #24
fre0n
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

podepnę się pod temat, (fII 1.6tdci 2004)
myślę nad takimi felgami i chyba będą okej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i do tego 205/55/16

niestety nie mam możliwości ich sprawdzenia na miejscu bo to drugi koniec Polski dla mnie. dlatego wolę zapytać o te felgi
fre0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 23:49   #25
SzauPau
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Model: Ford Focus ][
Silnik: 1.6 Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Pomogę może na swoim przykładzie. Fabryczne odsadzenie do FF2 wynosi bodajże 52.5 mm. Im mniejsze zaś ET tym felga jest dalej na zewnątrz od piasty dlatego o ile mniejsze ET nie powinno zaszkodzić, o tyle już większe (>52,5) może IMO powodować ocieranie przy skręcie bądź inne objawy w zależności od szerokości felgi.
Sam ostatnio to przerabiałem, z tym że ja założyłem felgi 17" i ET u mnie wynosi równo 40 mm. "Na oko" mogę powiedzieć, że parę milimetrów może być jeszcze mniejsze, żeby koło nie wystawało poza obręb auta.
Co do felg z linków to IMO nie powinno być absolutnie żadnego problemu. A tym bardziej z oponą 205 mm szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam mam taką, z tym że felga jeszt szeroka na 7 cali i nie ma żadnego problemu.
Spytaj się jeszcze o średnicę otworu centrującego w feldze, bo może (tak jak u mnie) wystąpić konieczność dokupienia pierścieni centrujących.

Pozdrawiam i powodzenia!
SzauPau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 17:42   #26
mati.m
ford::beginner
 
Avatar mati.m
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus 2
Silnik: 1,6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 10
Smile Odp: ET - odsadzenie

Cytat:
Napisał SzauPau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomogę może na swoim przykładzie. Fabryczne odsadzenie do FF2 wynosi bodajże 52.5 mm. Im mniejsze zaś ET tym felga jest dalej na zewnątrz od piasty dlatego o ile mniejsze ET nie powinno zaszkodzić, o tyle już większe (>52,5) może IMO powodować ocieranie przy skręcie bądź inne objawy w zależności od szerokości felgi.
Sam ostatnio to przerabiałem, z tym że ja założyłem felgi 17" i ET u mnie wynosi równo 40 mm. "Na oko" mogę powiedzieć, że parę milimetrów może być jeszcze mniejsze, żeby koło nie wystawało poza obręb auta.
Co do felg z linków to IMO nie powinno być absolutnie żadnego problemu. A tym bardziej z oponą 205 mm szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam mam taką, z tym że felga jeszt szeroka na 7 cali i nie ma żadnego problemu.
Spytaj się jeszcze o średnicę otworu centrującego w feldze, bo może (tak jak u mnie) wystąpić konieczność dokupienia pierścieni centrujących.

Pozdrawiam i powodzenia!


Witam.

Mam pytanie odnośnie rozmiaru felg.
Czy felgi o rozmiarze ET35 i szerokości 8 cali będą pasowały do mojego focus mk.2?? Wydaje mi się przy tym ET i przy takiej szerokości felgi będą już wystawały poza nadkole. A czy szerokość 7,5` będzie jakoś znacząco lepsza?
Szukałem w mojej okolicy jakichkolwiek felg w tym rozmiarze, żebym mógł chociaż przymierzyć, ale niestety nic nie znalazłem.
Dodam, że szukam felg, które na moim focusie mk2 będą wystawały na równo z nadkolem.

Pozdro
__________________
Ford FOCUS mk2
mati.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 19:01   #27
Qgooar
ford::amateur
 
Imię: Lechu
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Złotów k/Piła
Model: Focus mk2 Ambiente
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Witam
tak siedzę i czytam i nie wiem komu wierzyć.
producentowi czy osobom, które mają już założone kapcie na alkach.

alternatywne rozmiary opon :
205/55 R16
205/50 R17

tylko jakie et?
https://zapodaj.net/360e82681c333.jpg.html
w linku podane są alternatywne opony i felgi

proszę o komentarz
Qgooar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 23:01   #28
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Cytat:
Napisał Qgooar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko jakie et?
https://zapodaj.net/360e82681c333.jpg.html
w linku podane są alternatywne opony i felgi

proszę o komentarz
Przeciesz masz napisane 52,5 jak zalozysz 50,0 to tez beda pasowaly
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 23:36   #29
radoslaw.lesko
ford::amateur
 
Imię: radosław
Zarejestrowany: 25-02-2014
Skąd: wrocław
Model: ford focus mk2 fl
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Ja na w swoim mk2.5 mam na lato oryginalne 18" na 225/40R18 ET 52,5 szerekosc 7,5"i mogę śmiało powiedzieć ze dystans do ranty wewnętrznego błotnika jest Ok 15mm a z tylu 20mm. Za to na zimę mam 205/55/R16 ET 50 felga 6,5" i jeszcze większe dystanse do wyrównania można byłoby wsadzić mniejszej felgi niż 16 nie zmieszczę. Mam nadzieje ze zrozumiałe opisane
radoslaw.lesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 16:46   #30
mateuszess
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-03-2017
Skąd: Toruń
Model: Focus
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: ET - odsadzenie

Dołączę się do tematu bo mam pytanie odnośnie felg do foki mk2. Jakie najszersze felgi wkładaliście do focusa mk2. Mam zamiar włozyć 9,5 cala na przód i tył et 40 bądź et 45 i średnicy 19 cali
mateuszess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , odsadzenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.