Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2019, 00:52   #1
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Angry Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?!

Cześć!

dzisiaj wieczorem wracałem do domu nowym odcinkiem drogi ekspresowej S3 i w pewnym momencie coś rudego mi mignęło z lewej strony, nagle stanęło na moim pasie jak wryte, najeżyło się i buuuuuuuuuum przy wysokiej prędkości... Uderzenie było bardzo mocne, bo lis stanął centralnie przodem, a czacha twarda... Zatrzymałem się kilka km dalej i kurrrrrrrrrrrrr pęknięty zderzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całe 20km do domu, odwiozłem zmęczoną rodzinę, na szybkości poczytałem artykuły w których podpowiadano, że notatka Policji jest kluczowa w walce o odszkodowanie od zarządcy drogi i wróciłem na miejsce zbrodni... Przy okazji sprawdziłem i potwierdziłem, że nie było wcześniej żadnego znaku ostrzegającego o zwierzynie leśnej.

Miejsce zbrodni:







Efekty uboczne:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wezwałem na miejsce Policję, która była stosunkowo szybko, bo czekałem tylko około 1h... Zdążyłem rozstawić trójkąt ostrzegawczy, porobić dokumentację zdjęciową i poszukać brakującego kawałka zderzaka... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Policjanci po przybyciu wzięli dokumenty i sporządzili notatkę. Powiedziałem, że szkoda mi liska, ale chodzi mi głównie o uzyskanie odszkodowania za straty na co jeden z nich powiedział, że mimo, że to droga ekspresowa to jest odgrodzona siatką dookoła (doczytałem na szybko, że wymagania prawne dot. ogrodzenia siatką mają tylko autostrady) i raczej nic z tego nie będzie... Ja mu na to, że przecież ja kur... tego lisa przez siatkę nie przerzuciłem i nie wepchnąłem sobie pod koła...

No nic mam dokumentację, w poniedziałek będę miał notatkę z Policji, co dalej robić? Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę pojazdu nie z własnej kieszeni. Mam ochronę zniżek w AC, ale 3 miesiące temu wymieniałem pękniętą szybę czołową w ASO (faktura na ponad 7000 PLN), a ochrona działa tylko na jedną szkodę w roku... Z tego co na szybko stwierdziłem nie musiałbym wymieniać całego zderzaka, tylko jego dolną część, nakładkę Titanium S, która wydaje mi się, że jest demontowalna w S-Maxie?

Tak czy siak naprawa z malowaniem w ASO zamknie się pewnie w okolicach 2000 PLN...

Mieliście podobne zdarzenia? Z tego co wyczytałem to na mnie spoczywa obowiązek udowodnienia zaniedbania zarządcy dróg... A zarządca dróg mimo, że to nie jest autostrada postawił siatkę, więc zgodnie z prawem zrobił więcej niż musiał? Na nic szukanie dziury w siatce, czy dodatkowe oględziny? Bo wymóg ogrodzenia jest tylko na autostradach, a jak wszyscy wiedzą np. na A4 nie ma ogrodzenia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomóżcie dobrą radą co robić i czy jest sens walczyć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 24-02-2019 o 17:22
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 01:05   #2
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?

Weź jakąś firmę od walczenia za odszkodowanie. Wezmacod tego jakiś procent, ale ty nie będziesz musiał się gimnastykowac. W międzyczasie pokleic , pomalować. Jakoś mam wrażenie, że wiecej niż 600 zł nie zapłacisz
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 06:33   #3
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?

Jak nie było znaku to zarządca drogi odpowiada za wszelkie szkody.

Bierz notatkę od policji (swoją drogą jakiś dzban jak gada od razu o braku możliwości odszkodowania) i pisz wniosek o kasę - do zarządcy drogi oczywiście.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 09:04   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie było znaku to zarządca drogi odpowiada za wszelkie szkody.
Taaaa. Powiedział co wiedział...
Wstawiłem nowy temat. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miłej lektury.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 12:28   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to droga ekspresowa to jest odgrodzona siatką dookoła
Nie wiem, czy to będzie pomocne, bo w przepisach nic nie znalazłem, ale wszyscy mający jakieś pojęcie o lesie i zwierzynie wiedzą, że siatki oraz bariery utrudniają wtargnięcie zwierzyny na drogę, ale to tylko jedna strona medalu. Utrudniają także opuszczenie drogi. Inna rzecz, że w miejscach gdzie zamontowano siatki buduje się specjalne tunele pod drogami. Tam - zdaniem uczonych inżynierów - mają przechodzić zwierzątka. Problem w tym, że takie miejsca to - najogólniej rzecz ujmując - restauracje dla drapieżników. Miejsce stale okupowane przez lisy, bezpańskie psy, borsuki, kuny i wszelkie inne zwierzątka nie gardzące świeżym mięskiem. Korzystanie z takich przejść przez innych mieszkańców lasu, staje się przez to misją samobójczą...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 18:14   #6
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Potrącenie lisa na S3 i pęknięty zderzak :/ Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie?

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa. Powiedział co wiedział...
Wstawiłem nowy temat. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miłej lektury.
Wiedział bo pomagałem kumplowi pisać taki wniosek.
Zresztą to samo piszesz w tym innym temacie.

Pozdr!
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.