Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2018, 21:15   #231
JeBunny
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2018
Skąd: Podłęże
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cześć!
Odświeżę nieco temat. Kilka dni temu nabyłem mondka w którym nie działa klima. Dzisiaj wypróbowałam sposobu podanego powyżej. Zwarłem styki pod przekaznikiem i klima mrozi aż miło. Więc przystąpiłem do następnego kroku, Ale okazało się, że bezpiecznik f82 jest w porządku a na dodatek dysze były już odpiete. Bezpiecznik od klimatyzacji w komorze silnika też wymieniłem na nowy. Czy macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Wersja z navi denso. Dziękuję za pomoc.

Bump:

JeBunny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 21:40   #232
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cytat:
Napisał JeBunny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaka może być przyczyna?
- za niskie ciśnienie czynnika
- uszkodzony któryś z czujników (niskiego, wysokiego ciśnienia)
- uszkodzone okablowanie bądź niestyk na którymś z czujników
- uszkodzony przekaźnik

Tak na początek do sprawdzenia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat.JPG (54.1 KB, 40 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-08-2018 o 21:46
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 21:57   #233
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cytat:
Napisał JeBunny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy macie jakiś pomysł jaka może być przyczyną?
Obstawiam przetarte przewody przy czujniku pod spodem w nadkolu.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 22:10   #234
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Znalezione w necie:

Jak ktoś chce sprawdzić miernikiem przepływ prądu, to zasilanie dochodzi najpierw na czujnik niskiego ciśnienia, potem na czujnik wysokiego ciśnienia /pin1/ i do sterownika. Prosta kontrola działania czujników:/oczywiście jak klima jest nabita a nie działa/ - zewrzeć styki czujnika niskiego ciśnienia /powinno pojawić się napięcie na styku 1 czujnika wysokiego ciśnienia i klima powinna się załączyć/ - zewrzeć styki 1 i 4 czujnika wysokiego ciśnienia - przy działającej klimie zwarcie pinów 2 i 3 na czujniku wysokiego ciśnienia powinno uruchomić drugi bieg wentylatora chłodnicy
Napięcie powinno być na stykach 1 i 2. Styk 1 to "przyjście napięcia" z czujnika niskiego ciśnienia klimy /ten pod nadkolem/. Podanie napięcia na styk 4 powinno załączyć kompresor i włączyć wentylator na biegu I. Na styku 2 powinno być napięcie - idzie z modułu sterowania. W przypadku wzrostu ciśnienia w instalacji czujnik zwiera pin 2 z 4. /w rzeczywistości podaje masę / Wymusza to włączenie wentylatora chłodnicy na wyższy bieg. Jeżeli po zwarciu we wtyczce pinów4 z 2 powoduje uruchomienie klimy to szukałbym przerwy pomiędzy czujnikiem wysokiego ciśnienia /4pinowy/ a czujnikiem niskiego ciśnienia /2pinowy pod nadkolem/ Sprawdź bezpiecznik F82. Zewrzyj styki na czujniku niskiego ciśnienia. Sprawdź czy na styku nr4 czujnika niskiego ciśnienia dochodzi napięcie 12v.
Za niskie ciśnienie czynnika nie uruchomi czujnika. Sprawdź czy do czujnika niskiego ciśnienia dochodzi napięcie 12V, być może gdzieś jest przerwany kabel. Napięcie na ten czujnik przychodzi z bezpiecznika F82 /7,5A/ Ja do sprawdzenia ciśnienie używałem czegoś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Przy wyłączonej klimie na końcówce niskiego ciśnienia wskazówka dochodziła do 100 a po uruchomieniu oscylowała w zielonym polu. U mnie okazało się, że przerwany był jeden kabelek przy wtyczce czujnika niskiego ciśnienia. Na oko wszystko wyglądało ładnie, dopiero pociągnięcie za kabelki ujawniło przerwę. Możesz użyć trochę siły przy próbie ciągnięcia.
Jak sprawdzić - zmierz napięcie na styku 1 czujnika w komorze silnika - powinno być 12V, jak brak to idź do czujnika w nadkolu. W nadkolu do styku 4 powinno dochodzić 12V i jeżeli jest dosyć czynnika to na styku 1 też musi być 12V. Jeżeli na styku 1 brak 12V a jesteś pewien, że masz nabitą klimę to delikatnie pociągnij za kabelki i zobacz czy któryś nie wyskoczył. Jak brak 12V na styku 4 to sprawdź bezpiecznik nr 82
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 20:49   #235
Themark74
ford::amateur
 
Avatar Themark74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-01-2019
Skąd: Żary
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Problem z klimatyzacją. Nie załącza się

Mondeo MK3 2.0 Benzyna 2006 rok. Climatronic. Nie załącza mi się kompresor klimatyzacji, mimo że czynnik jest nabity. Po włączeniu na panelu przyciskiem na wyświetlaczu pojawia się A/C i rusza wentylator na chłodnicy, ale sprężarka się nie załącza. Sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że na przekaźniku R6 nie ma napięcia po zwarciu styków, które powinny załączać sprężarkę. Co jeszcze można sprawdzić tak w swoim zakresie, zanim wyłożę kasę u elektromechanika. PS podgrzewanie dysz spryskiwaczy odłączone.
Pozdrawiam
Marek
Themark74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 21:15   #236
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją. Nie załącza się

Pusc zasilanie bezposrednio na sprezarke. Jak zadziala i bedzie chlodzic szukac czemu niema napiecia na przekazniku.

Kolejna sprawa. Napewno masz czynnik??
Moze jest ale za malo zeby czujnik cisnienia pozwolil na wlaczenie klimy

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 21:24   #237
Themark74
ford::amateur
 
Avatar Themark74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-01-2019
Skąd: Żary
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją. Nie załącza się

Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pusc zasilanie bezposrednio na sprezarke. Jak zadziala i bedzie chlodzic szukac czemu niema napiecia na przekazniku.

Kolejna sprawa. Napewno masz czynnik??
Moze jest ale za malo zeby czujnik cisnienia pozwolil na wlaczenie klimy

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Więc tak. Dziś ogarnąłem temat. Spalony był bezpiecznik. Jest napięcie na przekaźniku. Jak się zewrze w gnieździe przekaźnika styki zworką to sprężarka stuka. Jak włączę silnik. Sprężarka się nie załącza, nawet, jak wstawię zworkę w piny czujnika ciśnienia. Ten czujnik przy zbiorniczku wyrównawczym.
Co jeszcze może być przyczyną ? Czyżby mało czynnika ?? Dwa tygodnie temu mówili mi, że czynnik niby jest ??
Themark74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 22:38   #238
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Mam roaumiec ze jak zwierasz gniazdo przekaznika na krotko to sprezarka kliknie sprzeglem.
A potem jak zalozysz przekaznik i wlaczysz silnik i klime to sprezarka nie dziala.
Sprawdz czy przekaznik jest sprawny
A odnosnie czujnika to niewiem czy to walsnie ten o ktorym mowisz odpowiada za ''monitorowanie'' czy czynnik jest czy go niema.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 17:53   #239
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją. Nie załącza się

Cytat:
Napisał Themark74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalony był bezpiecznik.
Który, F82 ?
Przeczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 12:04   #240
Themark74
ford::amateur
 
Avatar Themark74
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-01-2019
Skąd: Żary
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam roaumiec ze jak zwierasz gniazdo przekaznika na krotko to sprezarka kliknie sprzeglem.
A potem jak zalozysz przekaznik i wlaczysz silnik i klime to sprezarka nie dziala.
Sprawdz czy przekaznik jest sprawny
A odnosnie czujnika to niewiem czy to walsnie ten o ktorym mowisz odpowiada za ''monitorowanie'' czy czynnik jest czy go niema.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Przekaźnik jest sprawny. Sprawdzałem miernikiem pod zewnętrznym zasilaczem. A jeszcze doczytałem, że może być czujnik gdzieś na osuszaczu. Tylko kurde, gdzie jest ten osuszacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Bump:
Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Który, F82 ?
Przeczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Według tej instrukcji, doszedłem co było problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Themark74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.