Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2010, 19:27   #21
arturro78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Witam,
czy ktoś mógł by podać dokładny rozmiar szczotek do wentylator, czeka mnie wymiana, bo nie załącza się wentylator, a widzę tu dwa linki i dwa rozmiary szczotek. Który rozmiar jest właściwy?
Pozdrawiam
arturro78

arturro78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 20:23   #22
salo5
ford::average
 
Avatar salo5
 
Zarejestrowany: 02-09-2005
Skąd: Lubsko, POLAND
Model: Mondeo
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2005 FL
Postów: 182
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Cytat:
Napisał arturro78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
czy ktoś mógł by podać dokładny rozmiar szczotek do wentylator, czeka mnie wymiana, bo nie załącza się wentylator, a widzę tu dwa linki i dwa rozmiary szczotek. Który rozmiar jest właściwy?
Pozdrawiam
arturro78
7x8mm długość dowolna

Pozdrawiam!
__________________
... . ... ... discjockey szczerzy kły znad konsolety ... ... . ...
http://forum.fordclubpolska.org/imag...ine=1241382287
salo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 20:33   #23
arturro78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
arturro78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 12:29   #24
remias
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Szamotuły
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

witam. W moim przypadku pomimo , że klimatyzacja jest wyłączona wentylator załącza się co jakiś czas. Zdarza się chwilami że pracuje normalnie czyli po włączenie AC , ale po czasie zaczyna wariować od początku. Czy może ktoś mi pomóc jaka może być przyczyna?? Z góry dziękuję.
remias jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 13:14   #25
cober
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Cytat:
Napisał remias Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. W moim przypadku pomimo , że klimatyzacja jest wyłączona wentylator załącza się co jakiś czas. Zdarza się chwilami że pracuje normalnie czyli po włączenie AC , ale po czasie zaczyna wariować od początku. Czy może ktoś mi pomóc jaka może być przyczyna?? Z góry dziękuję.
W tych fordzikach zrobili tylko jeden wentylator do klimy i do chłodnicy razem... dlatego nawet jak klimę masz wyłączoną to będzie wiatrak chodził. To normalne i tak ma być.
cober jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 11:38   #26
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Od siebie mogę dodać, że również nie działał mi wentylator i również proponowano mi wymianę całości.
Potwierdzam, że da się to zrobić samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć wygodniej jest wyjąć oba reflektory.
Wydaje mi się, że jednak nie 99% to szczotki bo w moim przypadku również szwankowało tylko połączenie. Polecam więc najpierw odpiąć kostkę i ją przeczyścić. Może to wam zaoszczędzić godzinę zabawy z wyciąganiem i wkładaniem całości.
Po wyczyszczeniu styków u mnie śmiga pięknie...
froncek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 16:04   #27
etomk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: opolskie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

mam tę sama przypadłość. w aso stwierdzili że trzeba wymienić wentyl plus modul czyli 1500 pln. dzisiaj oddałem auto do elektryka żeby pogrzebał. w aso nie powiedzieli mi co się popsuło. na allegro są same wentylatory bez modułu, gdzie mogłbym dostać używany jeżeli mój będzie nie do naprawienia?
etomk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 00:59   #28
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] popatrz na gieldach lub szrotach ...
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 22:40   #29
robertif69
ford::amateur
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 22-03-2010
Skąd: Kartuzy
Model: mondeo mk3
Silnik: tddi115
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

po włączeniu klimy pompa się załączała i na dwie trzy sekundy, wentylator w ogóle nie reagował, i oczywiście nie chłodziło . czytałem fora i sprawdzałem wszystko co podpowiadają koledzy, robiłem test klimatronika, sprawdzałem wentylatory, sprawdzałem czy jet czynnik poprzez naciśnięcie zaworka, ciśnienie wydawało mi się że jest. i co się okazało?, otóż przyczyną nie działania klimy było za niskie ciśnienie czynnika. okazało się że mam wyciek . pod prawym nadkolem jest odstojnik połączony gumowym przewodem do pompy . i ten przewód leżał na podłużnicy i się przetarł. dałem na nowo zarobić to przetarcie i napełniłem czynnik , teraz klima śmiga jak nowa, kosztowało mnie to 200zł. i po kłopocie. ten przewód jest w takim miejscu że może się przecierać polecam to sprawdzić i może go przypiąć albo założyć dodatkową gumę dla osłony.
robertif69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 22:19   #30
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,661
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

A czy uszkodzony moduł sterujący wentylatorem chłodnicy może powodować spadek napięcia na aku do 12V? Zauważyłem, że podczas pracy wentylatora (chyba na drugim - szybszym biegu) występuje znaczny spadek napięcia (zamiast 14V jest 12V) objawiający się przygasaniem podświetlenia deski rozdzielczej i lampki wewnętrznej.

Ostatnio edytowane przez benio ; 01-06-2010 o 22:35
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.