Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2014, 15:42   #421
kuczyk13
ford::beginner
 
Imię: Macio
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: elbląg
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

To poprosze o ten schemacik.

kuczyk13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2014, 16:04   #422
Radmon
ford::average
 
Avatar Radmon
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 86
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

witam na zdjęciu 068 jest w miarę cały schemat
na zdj 070 jest to co potrzebne czyli trzy czujniki i ich połączenie do c200
czujnik sprzęgła to S258 i brakuje nam tego pinu o numerze 78 do czujnika sprzęgła i on idzie tak jak widać przez jeden czujnik hamulca do drugiego i wraca do c200 do pinu 59.
zdj 071 to przełączniki na kierownicy jak widać z pinu nr 6 z kostki pod kierownicą do pinu 26 złącza c200 ,i z pinu numer 5 pod kierownicą do 30 w c200.
u mnie brakowało pod kierownicą jeszcze zasilania jak połączyłem tą kostkę pod kierownicą co c200 co został jeden pin wolny tam dałem +12 z jakiegoś bezpiecznika
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SAM_0068.jpg (87.9 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SAM_0070.jpg (88.9 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SAM_0071.jpg (91.7 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SAM_0072.jpg (91.1 KB, 59 wyświetleń)
Radmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 22:16   #423
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam, jestem świeży wiec proszę o wyrozumiałość
Chciał bym założyć tempomat lecz po przeczytaniu wielu postów mam coraz większe wątpliwości czy sobie poradzę, ponieważ jest tyle rożnych instalacji że mam strach a tematów na ten temat 10 razy więcej
Moje mondeo jest z 2005 roku tdci ze zwykła skrzynią
Zamiast najpierw kupować potrzebne części postanowiłem obadać jak bogata jest moja instalacja, wiec tak
Przy pedałach jest standardowa instalacja na dwa czujniki,brak trzeciej wtyczki.
Przy taśmie od poduchy są w wtyczce wszystkie kable
Kable te od pedałów nie posiadają wtyczki c35, instalacja idzie do góry za deską w prawo i jakby zawracała, ale nie jestem pewny czy zawraca cała bo jest kiepskie dojście.
Moje pytanie do was koledzy którzy posiadają identyczna instalacje co ja i auto po lifcie.
A jest was trochę tutaj którzy są ekspertami w dziedzinie mondeo.
Czy ktoś zamontował i działa tempomat z taką instalacją
Jeżeli tak to prosił bym o pomoc, jakiś link do opisu gdzie stoi wszystko, ale tylko do takiej instalacji co posiadam. Chyba że któryś z forumowiczów z lubuskiego chciał by to zrobić za coś.
Jeżeli był by ktoś tak miły i dał listę potrzebnych części, jeżeli oczywiście się da to zmontować żeby działało.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Wszelakie zdjęcia są bardzo mile widziane ponieważ nie jestem elektrykiem.mogą być odręcznie namalowane. Widziałem kilka fajnych zdjęć z instalacją porobionych przez forumowiczów co są bardzo czytelne dla laika takiego jak ja, lecz dotyczą one albo to benzyniaków albo aut przed liftem. Co mi nie za wiele daje.
Jeżeli miał bym podać jeszcze jakieś informacje to proszę pisać

Bump: Lista części jest ogólnie mi znana
-czujnik do pedału dwu obwodowy
-poduszka z przyciskami lub same przyciski
a co do instalacji to nie wiem bo jak pisałem jestem laikiem więc tu proszę o pomoc
Później wgrywanie wszystkiego i powinno działać
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 22:25   #424
kuczyk13
ford::beginner
 
Imię: Macio
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: elbląg
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Moje doświadczenie odnośnie instalacji.
Mam mondeo 2004 i to co wykonałem to:
1. Przeciągnąłem 5 przewodów z C200 do wnętrza pojazdu (każdy przewód po 3.5 metra) który pin do którego przewodu to jest fajny schemat w pierwszym poście(jakby co to w tych 43 stronach gdzieś jest opisane co do czego przy C200). Tu było najwięcej zabawy, użyłem pinów ze starego kompa (piny z przewodu CD do karty dźwiękowej, z tym że zlutowałem zakupione przewody bezpośrednio do pinów).
2. Podłączyłem przyciski do kierownicy
3. U mnie były wszystkie przewody 1-9 przy kierownicy także przewody z C200 doprowadziłem do C32 w "puszce" z bezpiecznikami. Z braku laku czyli bolczyków od C32 z wtyczki wyjąłem nie uszkadzając pinów przewody (są one od wiązki przy kierownicy) i podpiąłem bezpośrednio do przewodów od C200.
4. Sprawdziłem miernikiem napięcie w obwodach
5. IDS
i gra gitara.

Pozdr
kuczyk13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2014, 15:20   #425
tiger15s
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo Titanium X - ST TDCi
Silnik: 2.2 TDCI 155km
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Mondeo 2.2 TDCI manual + pakiet ST (mam chyba wszystko oprócz podgrzewania tylnej kanapy i właśnie tempomatu) rok 2004 produkcja, 2005 rejestracja.
Cała instalacja jest przygotowana pod tempomat. Guziki i czujnik już zrobiłem, teraz tylko muszę wygospodarować czas na podjechanie pod komputer.
Puki co cała zabawa +/- 200 PLN.

WIELKIE DZIĘKI !
tiger15s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 20:55   #426
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam
Przestudiowałem troszkę temat i stworzyłem obraz, jak chciałbym to wszystko podłączyć.
Prosił bym o potwierdzenie czy jest tak ok.
Mam pewne wątpliwości co do podłączenia pinu 57 z wtyczki C200 do pinu 2 z wtyczki C32. Normalnie powinien jeżeli się nie mylę iść tam kabel czysty Biały.
Nie wiem jeszcze jak u mnie dokładnie jest, ale w niektórych gniazdach jest on w pinie nr.7 w wtyczce C32. Jak ma się to w praniu

Bump: Dla słabo widzących
Kliknij na zdjęciu prawym na myszce i otwórz w nowym oknie.
Tam idzie powiekszyć.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo TDCI LIFT instalacja tempomatu.jpg (97.2 KB, 114 wyświetleń)
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 20:20   #427
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam, założyłem tempomat do Mondeo według opisu.

Mam jednak nietypowy problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tempomat działa TYLKO na 3 biegu. Niezależnie od prędkości, mogę na 2 jechać 70 i się nie włącza. Ale na 3 włącza się przy każdej prędkości powyżej 40. Biegi 4, 5 i 6 nie działają.

Nawet jadąc na luzie z górki np. 60kmh kiedy wkręcę silnik na obroty odpowiadające dla 3 biegu to się włączy tempomat.
Ale tylko dla obrotów dla 3 biegu.

Co się dzieje? Ja już ręce rozkładam.

Sprawdzone:
-wiązka przy pedałach
-wiązka C32
-przyciski tempomatu w FORScanie
-czujniki przy pedałach miernikiem oraz FORScanem

W sobote chyba znowu rozbebeszę auto i sprawdzę czy dobrze się wpiąłem w C200 no ale watpię.

Help Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 22:05   #428
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cześć. A możesz powiedzieć w jakie piny wpioles się w c32, czy w 1,7 i 13 czy w 1,2 i 13 bo na innych forach stoi ze to drugie ma być a na tym ze to pierwsze ja zrobiłem to drugie połączenie bo akurat były tam puste piny. Czekam teraz na okazje żeby jechać na wgranie wszystkiego. Wtedy się okaże czy jest dobrze podłączone, a podlaczylem to tak jak na załączonym obrazku. Możesz kolego zobaczyć czy tak jak podlaczyl czy jest ok. Może zeczywiscie się pomyliłeś w kości c200. Przelec jeszcze raz ta wtyczkę bo jest tam trochę tych pinow i idzie się pomylić. Ja liczyłem po pare razy zanim się wpiolem, mam tylko nadzieje ze mam dobrze.
Co mnie trochę zaskoczyło, ze było trochę jakby wilgoci w c200, nie wiem może to jest jakiś silikon od nowości, ale w to watpię.Czy ktoś miał tez takie coś. Pozdrawiam
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 06:09   #429
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie

Mam 1,7,13. Te drugie podłączenie to do benzyny chyba ma być.

Apropo tej wilgoci wewnątrz wtyczki C200 to chyba tak ma być bo u mnie tez była Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jakiś śliski silikon czy coś.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium

Ostatnio edytowane przez ARTi_V6 ; 10-09-2014 o 15:24
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 20:37   #430
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

To dobrze, bo już się bałem że dostaje się tam woda.
A co do gniazda c32, czy miałeś już pin 7. Bo u mnie był i dla tego wpiąłem się do pinu dwa bo był pusty. Z tego co wyczytałem to instalacje pod tempomat są takie same co w benzynie z tym że w benzyniaku dochodzi serwo i tam już jest to podłączone do innych gniazd i wtyczek.
Widziałeś może fotke co wstawiłem?
Jeżeli tak to czy mógł byś powiedzieć czy tak jest ok. poza tym pinem nr 2 w c32.
Aktualnie przebywam w Berlinie i byłem się pytać w serwisie forda czy by mi wgrali nowy soft bo chcę aktywować tempomat, to mi cały majster starej daty co pracuje x lat już przy fordach, że pracuje od 35 lat przy naszych fordziakach i jeszcze takiego czegoś nie robił i pierwsze słyszy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.To powiem że zwątpiłem trochę żeby dać im to zrobić. Powiedział że może spróbować, ale nie obiecuje że się da. A tak czy tak będzie to kosztowało od 80 do 100 euro. Szczerze to nie chce żeby ktoś się uczył na moim mondkiem.Cały czas teraz szukam w miarę ogarniętego człowieka tutaj który mi to zrobi, inaczej będę musiał skoczyć do PL, bo tam są dobrzy fachowcy. A w Niemczech to bez komputera rozkładają ręce albo wymieniają po kolei jak idzie aż trafią. A koszta to wiadomo jakie są.
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.