Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2018, 12:42   #51
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Sorki że długo nie odpowiedziałem.

Dokładnie ten olej od BorgWarner lałem 2 lata temu, ale cena powala więc tym razem wybrałem Febi za 65zł + filtr 31325173 do Volvo na Allegro za 85zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie w mechanizmie różnicowym z tyłu też jest tylko otwór przelewowy i brak spustowego więc bez pompki oleju się nie obejdzie... a w Twojej Kudze jest spust?

Włączanie Haldexa czuję po tym jak dołącza się tylny napęd na b. śliskiej nawierzchni. Wyraźnie daje się odczuć jak samochód dostaje "kopniaka od tyłu", gdy włączają się tylne koła, czasami aż zarzuca tyłem samochodu jak w autach z napędem na tylną oś.
Generalnie można też to sprawdzić nawet na podnośniku, bo AWD stale przenosi pewną moc (5-10%) na tylną oś nawet przy normalnej jeździe do przodu jak i przy cofaniu. Dlatego próbując ruszyć do przodu bądź cofając, gdy auto jest na podnośniku, koła tylne też będą się kręciły. Dopiero przy utracie przyczepności przedniej osi, Haldex zwiększa przydział mocy na tył do max. 50%.

Co do zaleceń Forda, jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pogwarancyjnej wymianie skrzyni czy Haldexa na pewno serwis więcej zarobi niż na wymianach oleju, a przez 2 lata gwarancji na pewno wytrzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 15:56   #52
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Co do mechanizmu różnicowego to nie pamiętam, ale chyba był. Albo też pompką wysysane było. Ok. Właśnie sobie przypomniałem, z tyłu bylo pompką wysysane, a z przodu w skrzynce rozdzielczej nie było miejsca żeby nawet wężyk do odsysania wprowadzić. I dlatego zrezygnowaliśmy z wymiany oleju z przodu.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 20:22   #53
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie - skąd wiesz kiedy Ci załącza Haldex? Słychać coś, czujesz jak załącza, czy co? Ja jakoś nie mogę się zorientować kiedy on działa a kiedy nie ;-)
Stań skręconymi kołami przód na żwirowatej drodze, piasku itp. Otwórz lewe drzwi kierowcy, wychyl sie na tyle, byś mógł zobaczyć koło tył. Następnie jedynka, mocniej dodając gaz puszczając zdecydowanie sprzęgło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 22:44   #54
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

To że działa to ja wiem. Tylko chodziło mi o to, czy jakoś czuć, słychać załączanie tylnego mostu. Bo ja nic nigdy nie poczułem. Może taki mało czuły jestem:-) po prostu dla mnie to ten napęd załącza się niezauważenie. I tak samo się wyłącza. Zimą nigdy nie wyczułem jak mi się załączał. Po prostu dodawałem gazu a on szedł jak szatan:-) jeszcze nigdy nie poczułem buksowania w Kudze. W poprzednich samochodach nie było problemu. Więcej gazu i pisk opon, czy też zarzucanie śniegu na dach. A w Kudze nic, po prostu wyrywa się do przodu:-) co oczywiście cieszy mnie niesamowicie :-) :-) :-)
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 20:19   #55
jerzyski2
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 21-05-2018
Skąd: DOLNY ŚLĄSK
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Witam, mam pytanie odnośnie zastosowania prawidłowego oleju w fordzie (Kuga 2.0 140kM rok 2011)
Jestem właśnie na etapie wymiany oleju i okazało się że poprzedni właściciel zalał silnik olejem nie koniecznie zalecanym przez producenta a mianowicie olejem GULF formuła ULE 5W-30 a więc olejem którego ford nie desygnuje swoją aprobatą.
W moim aucie powinien być ojej zgodny z normą/aprobatą - WSS-M2C913-C
I co teraz począć, wymienić na taki sam czy zgodny z normą i zaleceniami forda?
z góry dziękuję za podpowiedzi
jerzyski2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 22:32   #56
kuganin
ford::beginner
 
Avatar kuganin
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-02-2018
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Zielnik, napisz coś więcej o osiągach i pracy silnika na Millersie. Przymierzam się za jakiś 1000-2000 km do wymiany oleju ale chciałem zalecanego Castrola zalać. Zastanawiam się jak duże różnice musiałyby być między olejami żeby to wpływało na osiągi silnika i żeby dało się to w ogóle odczuć.
kuganin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 15:45   #57
tom.rider
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-07-2018
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.

Panowie, czy ktoś z Was dysponuje sprawdzoną/fabryczną procedurą wymiany oleju i filtra w Haldeksie oraz oleju w tylnym dyferencjale?

Chodzi mi konkretnie o Kugę z 2010 roku, 2.0 TDCI, czyli z tego co wynika z tego postu mam IV generację. Będę bardzo wdzięczny, bo dwa warsztaty (jeden ponoć specjalizuje się w Fordach), w których szukałem wsparcia skapitulowały - nie ma spustu, odessiemy i nie będziemy wiedzieli ile nalać.

Co do Millersa, to jak najbardziej polecam - w Kudze przelatałem obecnie 15 kkm i zero ubytku, ładna praca na zimnym i na ciepłym. W poprzedniej Astrze (2,0 turbo beznyna+gaz) przelatałem 80 kkm i brak śladów zmęczenia silnika. Od momentu kupna do sprzedaży silnik był w tej samej kondycji - takie same zużycie oleju, i co może najważniejsze - to samo turbo, oryginalne - przy prawie 300 kkm nalotu. Wcześniej auto latało w trybie long "lajf", więc na początek dwie płukanki (też Millersa) i wymiany oleju co 10 kkm - zero problemów.
tom.rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 22:24   #58
dudi1978
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Luboń
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie wymiany olejów 2.0 140 km UFDA

niedługo będę wymieniał olej silnikowy i biorąć pod uwagę robotę i koszt oleju chciałem spróbować wymienić w skrzyni biegów. Podpowiecie ile tego oleju i czy trudno znaleźć korek zlewowy i ten do nalania? dzięki za każdą podpowiedz (zdjęcia mile widziane)
dudi1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2021, 16:27   #59
piotreksck
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-07-2021
Skąd: Stargard
Model: kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie

Pod maską z przodu jest duża plastikowa puszka z filtrem powietrza i wyczytałem ,ze nie ma potrzeby jej wymieniać. Czy to prawda? Czy normalnie wymieniam filtr tak jak filtr oleju czyli normalnie serwisuje?

Może trochę głupie pytanie ,ale czy problematyczne jest samodzielnie wymienić olej ? Na you tube są filmiki ,że trudny dostęp jest do filtra oleju .Mam Kuge 2.5 litra w benzynie 2011 rok i chciałby sam sobie wymienić olej i czy od spodu łatwy jest dostęp do spustu czy wszystko zabudowane plastikami. Auto dopiero kupiłem stąd moje zapytania .
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez SRS ; 08-07-2021 o 17:59
piotreksck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2021, 18:34   #60
piotreksck
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-07-2021
Skąd: Stargard
Model: kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie olej silnikowy czy taki?

Witam
według specyfikacji to powinienem do mojej kugi 2.5 w benzynie rok prod.2011 wlać olej 5W30 . Czy ,aby na pewno? Taka jest jego specyfikacja : WSS-M2C913-C a pytam ze względu na to ,że chcę teraz pierwszy raz wymienić i nie zrobić błędu. Proszę o poradę lub potwierdzenie
Pozdrawiam
piotreksck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.