Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2018, 12:54   #1
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Awaryjne podnoszenie elektrycznej klapy bagażnika

Hej,

jak w tytule. Potrzebuję podnieść klapę bagażnika, ale mam rozładowany akumulator i problem z instalacją elektryczną (jakieś zwarcie, które rozładowuje aku). Czekam na sygnał od mechanika, żeby podjechać, ale w tej chwili akumulator jest pusty. Chcę odpiąć klemę, naładować aku i czekać na telefon. No ale do tego potrzebuje otworzyć klapę bagażnika, bo akumulator jest pod podłogą.

Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 21:30   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaryjne podnoszenie elektrycznej klapy bagażnika

Cytat:
Napisał Majosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...akumulator jest pod podłogą.
Nie ma awaryjnego otwierania klapy bagażnika w C-max Hybrid/Energi.
Pseudo "klemy" do ładowania aku są pod maską (koło skrzynki bezpieczników - z czerwonym "kapturkiem" klema plus i długi bolec tuż za przednim pasem, ale w komorze silnika - klema minus). Podłączasz prostownik i masz prąd - a więc otworzysz sobie klapęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 21:47   #3
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaryjne podnoszenie elektrycznej klapy bagażnika

No właśnie prostownik nie dawał rady. W ogóle nie ruszało ładowanie. Poradziłem sobie inaczej. Okazało się, że jak się złoży kanapę, to można się dostać do akumulatora od środka (w wersji Hybrid można, w Energi nie dałoby chyba rady - akumulator jest skitrany za kanałami powietrznymi). Ale prawdopodobnie aku był głęboko rozładowany i taki zwykły prostownik nie był w stanie go dygnąć. Wystartowałem samochód z zewnętrznego akumulatora (klapa się wtedy otworzyła). Jak ten w środku się chwilę poładował wyższym prądem z generatora, to później już prostownik go normalnie naładował przez noc.

A swoją drogą to jakaś bzdura, że nie ma awaryjnego otwarcia klapy. Ciekawe, czy jest możliwość awaryjnego wyrzucenia z P na N. Bo jak by gruza trzeba było na lawetę wciągnąć, to też dupa...
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 23:33   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaryjne podnoszenie elektrycznej klapy bagażnika

Cytat:
Napisał Majosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie prostownik nie dawał rady...
W takiej sytuacji potrzebny jest drugi aku albo prościej "booster" do odpalania aut z padniętym aku... Każdy trochę tylko porządny elektryk to ma. Można też wezwać jakieś taxi z usługą "odpalania". Większość ma kable...
Jest multum rozwiązań bez rozbierania tylnej kanapy... Wystarczy chwilę się skupić i pomyśleć.

W sprawie awaryjnego przełączenia P na N wystarczy otworzyć instrukcję obsługi auta na str. 163...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P na N.jpg (85.3 KB, 54 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 15:35   #5
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaryjne podnoszenie elektrycznej klapy bagażnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takiej sytuacji potrzebny jest drugi aku
No fantastycznie. Najpierw trzeba go mieć... Dzwonienie po elektrykach o 21 wieczorem raczej też dobrym pomysłem nie jest. A kabel standardowej długości niestety nie wystarcza, gdy samochód jest wprowadzony przodem do garażu. Uwierz mi, skupiłem się chwile i pomyślałem, zanim zadałem pytanie. Poza tym chciałem się dostać bezpośrednio do akumulatora, a nie przez całą instalację, bo napisałem w pierwszym poście, że jest w niej zwarcie. I jak też już napisałem, udało mi się dostać bezpośrednio do akumulatora z kabiny, po złożeniu kanapy.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sprawie awaryjnego przełączenia P na N wystarczy otworzyć instrukcję obsługi auta na str. 163...
Ty masz instrukcję od wersji Energi, tak? U mnie na 163 stronie jest o elektrycznym ustawianiu fotela kierowcy. Ale faktycznie jest w instrukcji mały akapicik o tym, jak awaryjnie wyrzucić na luz. Tylko musiałem jeszcze raz ją przewertować bo to jakoś tak się ukryło między instrukcją obsługi skrzyni a wyciąganiem samochodu z błota...
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.