Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2012, 20:29   #31
Paulina2512
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Chętnie odświeżę temat, dla wszystkich którzy zastanawiają się czy warto pójść do Carosa. ZDECYDOWANIA TAK, jak dla mnie najlepszy serwis. Jak poszła mi poduszka silnika, to auto było zrobione w ciągu jednego dnia za rozsądne pieniądze! Nie to co w ASO!!! Wszystkie przeglądy robię tam od dłuższego czasu. Można im zaufać, i wynegocjować rozsądną cenę.

Paulina2512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 21:16   #32
-adi-
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

też polecam serwis CAROS, niedawno ciekło mi z silnika - problem rozwiązany szybko i skutecznie, a jeśli chodzi o cenę - 30zł więc jeszcze bardziej na +, widać że nie chcieli mnie naciągnąć bo jeśli by chcieli to by mogli.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:33   #33
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

naciągną cię następnym razem .... to cwaniacy jakich mało.
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2013, 22:06   #34
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Lotnik skąd taka pewność? Ja już byłem u nich ze 4 razy i żadnych nieprzyjemności nie miałem. No może poza tym, że facet cofając MOIM autem wjechał w (na szczęście pusty) kontener na śmieci, ale można było się dogadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 13:21   #35
kuba.wroc.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Do CAROSA jeździłem z moim Mondeo wiele razy i mam mieszane uczucia co do cen. Wydaje mi sie być drogo, ale jakość i terminowość jest OK.

W grudniu poszło mi koło dwumasowe i zdecydowałem się pojechac do VAG Service na Tarnogajskiej (kolega polecił). Na tych samych częściach kompletne koło i sprzęgło wycenili prawie 400 zł taniej niż CAROS (około 10% od wartości naprawy). Potem w marcu robiłem u nich jeszcze reanimację rozrusznika, bo też wycenili niżej niż CAROS, a żadnych problemów jak na razie nie ma.

Do gości z CAROSa można mieć na pewno zażalenie, że nie są zbyt chętni do wyjaśnień co się działo i co zrobili. Ograniczają się do informacji co wymienili i ile kosztuje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 11:40   #36
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Co do cen to ja bym powiedział, że mają je na średnim poziomie. Np wymiana sprężyny (w Mondeo 3) kosztuje u nich 90zł. Dla porónania w aso 150, ale =u mnie w brzegu 45zł.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 10:39   #37
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Odświeżę temat.

Skuszony dobrymi opiniami o tym serwisie oddałem tam auto. Podczas odbioru zauważyłem brak zaślepki sprysku kseonona. Pan w biurze zapierał się, że takie auto im oddałem. Na moje szczęście mają tam pełny monitoring i poprosiłem o sprawdzenie nagrania. Niestety ta osoba nie potrafiła obsłużyc ich programu do monitoringu, który dziecko by obsłużyło i musiałem zrobić to ja. Na nagraniu było widac, że przyjechałem kompletnym autem. Pan postekał pod nosem, podzwonił i o powiedział, zę zaślepka będzie ale nie w kolorze bo nie maja lakierni. To powiedziałem, ze w takim razie cenę za ich usługę obniżę o koszt malowania plus mój czas. Nagle olsniło Pana, że obok jest lakiernia i mi pomalują. Teraz najlepsze. Na drugi dzień telefon i informacja, że moja zaślepka się znalazła na warsztacie i jednego z mechaników. Niestety nie uzyskałem odpowiedzi po co ja ktoś demontował, jak się znalazła na półce u mechanika oraz żadnego przepraszam za zaistaniałą sytuację.

Druga sytuacja to diagnoza braku poziomowania sie ksenonów. Po 30 minutach otrzymałem informację, że nie sa w stanie połączyć sie z modułem świateł i zdiagnozować co jest nie tak, bo może to byc uszkodozna wiązka albo sam moduł. Ku mojemu zaskoczeniu powiedzieli, ze nie dysponują schematem wiązki i tylko ASO ma (dziwne jak na serwis specjalizujący sie w Fordach) oraz nie maja elektronika/elektryka, który może u nich cos z tym zrobić. Ten nieosiąglnay schemat wiązki w kilka minut tu na forum zdobyłem. Zdobyłem też moduł lamp na podmianę. Niestety gdy chciałem ponownie się umówic aby sprawdzili czy teraz sie połączą to usłyszałem, ze interfejs diagnostyczny mają zepsuty. Pożyczyłem więc ELM i Forscanem sprawdziłem czy jakieś błędy są. Ku wielkiemu zaskoczeniu na moim starym module program bez problemu sie połączył i wykrył błąd przedniego czujnika poziomowania lamp. Poruszałem wtyczka przy czujniku i lampy się zaczęły poziomować.
Dziwne, że serwis z interfejsem diagnostycznym za kilka lub nawet naście tyś nie potrafi zdiagnozować tak prostego błędu, a urządzenie za naście złotych + darmowy program potrafi. Ewentualnie kogo oni zatrudniają tam, że takie rzeczy sie dzieją?
Dla mnie CAROS to wielka porażka, bo wahacz może i potrafia wymienic jak każdy inny mechanik ale znikające rzeczy czy nieumiejętność przeprowadzenia podstawowej diagnostyki komputerowej jest nie do zaakceptowania.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 16:53   #38
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Nieźle...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy to nie Ty tak polecałeś ten zakład? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 08:34   #39
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieźle...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy to nie Ty tak polecałeś ten zakład? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Poza w tym mam gdzieś co piszesz dopóki nie robisz tego bezpośrednio w moim kierunku więc daruj sobie biedne teksty (...)
...........

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 07-11-2018 o 09:12
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 16:13   #40
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: CAROS-Ostrzeżenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak już chcesz mnie cytować to nie rób tego wyrywając z kontekstu innej mojej wypowiedzi z przed roku?? dwóch lat??
Miej odwagę sklecić dwa zdania z własnej mózgownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.