Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2018, 12:36   #11
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Dzięki za podesłane info,

dodatkowo, na naszym forum znalazłem temat wyjaśniający moją kwestie,
post poniżej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


siedzę od „kilku dni” w temacie i owszem, może to nowe rozwiązanie jest ok (od 2013r.), nie znalazłem żadnych informacji w kwestii uszkodzeń tego rozwiązania, ale osobiście skłonny byłbym wymienić olej, tak aby to rozwiązanie funkcjonowało kolejne steki km. Jedynym sensownym sposobem jest dostanie się do „korka, śruby” na końcu całości (przy dyfr.) przed tylną belką, ale trzeba by było wywiercić otwór w belce (oczywiście w środkowej części, tak aby nie osłabiać profilu) i poprzez ten otwór wykręcić śrubę („korek”) odsysać olej i uzupełnić świeży, ale nasuwają się kolejne dylematy (problemy), jaki jest poziom normalny oleju w aspekcie położenia „korka” (śruby), tak aby nie okazało się, iż normalny poziom jest poniżej korka, i będzie problem z wlaniem świeżego oleju
demontaż całości aby wymienić olej jest raczej bezpodstawne

tak więc, dochodzę pomału do wniosku, iż
pies jak nie ma co robić, to sobie „kulki glancuje”,
chyba już czas zająć się czymś innym

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 15:28   #12
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Witam,

z uwagi, iż nie wierze w oleje wieczne (choć by aspekt starzenia się oleju itd.itp.),
dzięki p. Mechanikom, wymieniłem olej w przekładni przedniej rozdzielającej napęd oraz tylnej przekładni (mechanizm różnicowy), z przodu poszło 450ml, tył 750ml

Pozdrawiam
Krzysiek

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 18-11-2018 o 21:56
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 15:35   #13
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Morzesz opisać jaki olej i jak zwymianom dojście do zmiany oleju i wlania go spowrotem może jakies zdjecia
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 16:14   #14
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Info w kwestii olejów dla „napędów”, Ford Kuga MK2


info z forum w kwestii parametrów (Kuga 1)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(„każdy” producent oleju przekładniowego zaleca wymianę po 5latach, przebieg może być nawet 500kkm)

przednie rozdzielenie napędu
olej API GL5 SAE 75W-140, około 450ml

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

rysunek tech., schemat na stronie (pod mój vin)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

korek spustowy 7A010A
korek wlewu (poziomu) 7A010B

z przodu nie było najmniejszego problemu z odkręceniem i napełnieniem, dojście bez problemu


tylni napęd
(mechanizm różnicowy, most, „czy jak to...”)
olej SAE 80W-90 C2

rysunek tech., schemat na stronie (pod mój vin)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z tyłu z uwagi na problem z odkręceniem korka bocznego HP1, odkręcono tylni od strony belki HM1, ale nie jest to łatwe, ponieważ nie ma miejsca, fotka była wcześniej w moim poście, ale przy udziale „profesjonalnych” narzędzi (łom oraz krótki bit klucza), można dobrać się do korka magnetycznego. Wyciągnięcie oleju poprzez szczykawkę wyszło około 700ml, a zalanie około 750ml, odpowietrzenie całości jest u góry, zresztą korek zalewowy także, ale jest tam bardzo trudny dostęp. Przy odkręconym korkiem z tyłu (przy belce) i dojściu do wlewu poprzez wężyk nie czyniono sobie roboty, aby dolewać poprzez górę.


Reasumując:
koszt oleju przód około 60zł, tył około 100zł, robota 70zł
podziękowania dla p. Mechaników


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 21-11-2018 o 10:21
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 00:27   #15
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Ładny opis dzięki A masz namiary gdzie ten olj kupiłeś podać stronę
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 04:19   #16
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Dzięki,

olej na tył zamówiłem na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako oryginalny,
olej na przód w sklepie motoryzacyjnym u siebie (sprzedawca dobrał sam po specyfikacji)

Pozdrawiam
Krzysiek

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 21-11-2018 o 10:22
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 04:34   #17
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

A jak wyglądał stary olej ile miałeś przejechanych kilometrów i rok auta i czy było warto jakieś objawy miałaś przed wymianą coś się poprawiło
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 09:46   #18
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Ford Kuga z 2014r., 2.0TDCi 163KM, „automat” PowerShift (PS), przebieg 119.000km z tego moje 9.000km, napęd Inteligent AWD (tzw. "4x4") zakupiony w Niemczech serwisowany w 100% w Fordzie, ale tam nie ma zaleceń wymiany olej w napędach. Moje założenia są takie, iż przy przebiegu powyżej 100.000km chcę wymienić wszystkie czynniki płynne co można, nawet bez zaleceń Forda. Osobiście nie zgadzam się z przekonaniem, iż jeden olej może być na wieczność, owszem mają możliwość przejechania 500.000km na jednym oleju, ale nie 10(20)lat użytkowania.
Argumentów za zmianą olejów jest bardzo dużo, a argument za brakiem zmiany tylko jeden z Forda (Ford nie ma na to procedury), dla mnie to …

Osobiście nie miałem żadnych objawów zużycia części mechanicznych w „napędach”. Wymianę zrobiłem z własnej inicjatywy dla własnych przekonań technicznych.
Olej zużyty z przodu był w miarę klarowny, barwa lekka herbata, na korku magnetycznym delikatny osad.
Olej z tyłu: słabo klarowny, barwa lekko szaro zielona, na korku mniej osadu niż z przodu, kilka małych opiłków metalu.
p. Mechanik stwierdził, iż stan zużytego oleju był „normalny”.
Po wymianie olejów, nie zauważyłem jakieś diametralnej poprawy, ale dla mnie to nie jest argument, iż ja kierowca nie odczułem tego, a wierzę, iż mój mechanizm będzie zadowolony z nowego środka smarnego.


Poniżej, podam, tylko kilka "własnych" argumentów za wymianą:

1.
starzenie czasowe poprzez pracę oleju w ciężkich warunkach. Atmosfera: styczność z powietrzem i niewielką ilością wilgoci z kondensacji powietrza wewnątrz mechanizmu (wentylacja np. dla tyłu znajduje się u góry poprzez wężyki)

2.
drążąc temat oleju w Kudze 1generacji, która miała Haldex 3 lub 4 generacji, Ford nie do końca zalecał wymianę oleju. Inne firmy korzystające z tego Haldexa (np. Volovo) zalecało co 30.000km, zresztą producent Haldexa także co 30.000km. Jak popatrzysz na internecie, co się psuje w Haldexa i jaka jest tego przyczyna, wyjdzie iż główna kwestia to olej.
Owszem w Kudze 2 nie ma Haldexa.
Na internecie mamy wiele informacji w kwestii wymiany olejów, ale „wszystkie” są zgodne trzeba wymieniać, choć by w aspekcie czasu eksploatacji

poniżej link do opisu kwestii oleju, napraw w Haldex
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3.
argument, trochę „głupi”, kupując olej w sklepie w 2018r., patrzymy na opakowanie, a producent podaje data ważności do np. 2020r., wlewamy ten olej do przekładni, użytkujemy itd.itp., na opakowaniu było 2020, a Ford twierdzi, iż jest wieczny, owszem, zaraz ktoś coś skomentuje ten argument, iż to tylko data końcowa sprzedaży, może i tak.

4.
(owszem, to inny olej) po zakupie auta zrobiłem z 1.500km, wymiana oleju w PS miała być za 10.000km, ale pojechałem do mechaników, wymienili na nowy i te samo auto, ten sam „automat” PS zaczął pracować płynniej, spokojniej, po prostu lepiej, a to tylko niby wymiana oleju, gdzie na początku historii tego PS, Ford nie zalecał wymiany.


Argument, za brakiem wymiany

1.
główny, chyba tylko jeden od Forda – nie ma procedury wymiany, jest jeden wieczny olej.

2.
Koszt roboty, materiałów (ale czy 250zł to dużo przy wartości auta i ewentualnych naprawach)



Sorry, za rozpisanie się w dylematach, ale jakoś tak wyszło przy kawie

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 21-11-2018 o 10:24
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 11:35   #19
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

super wykład każdy jak dba tak ma i jeździ bez stresu przydatne informacje też zabieram się za wymianę jeszcze jedno pytanie jak odpowietrzałeś przód i tył auto ma być odpalone i co trzeba zrobić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. możesz podać strony z tymi olejami albo zdjęcia tych opakowań oleju będzie mi łatwiej nie wiem czy to te oleje miałeś.....

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tył
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tył

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Przód

Ostatnio edytowane przez bigtomi ; 19-11-2018 o 11:54
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 12:43   #20
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tylny most wymiana oleju

Dzięki,
ale to nie "wykład", takie tam własne przemyślenia w aspekcie tematu.



Olej na tył zamawiałem w tym sklepie co podałem (Twoje linki dotyczą inne specyfikacji oleju, brakuje C2), ale normalnie nie ma go na stanie, trzeba do nich napisać, podać VIN i zamówią jako indywidualnie, realizacja około 4dni (ponieważ, tak myślę, iż jest nie objęty wymianą przez Forda, więc nie ma go „normalnie” w ofercie, „może”). Zamawiałem ten konkretny od Forda, ponieważ ma końcówkę C2 (owszem, będzie droższy niż inne ale cena jest akceptowalna)

poniżej masz specyfikację, i foto od Forda tego oleju na tył i przód
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Olej na przód, jak wspominałem dobrał mi sprzedawca w sklepie po specyfikacji API GL5 SAE 75W-140
nie ma tu żadnych czarów („chyba”), po prostu jest specyfikacja, mój wlany olej na przód nie ma nic z niego, poszło 1/2 a reszta została u mechaników,
np. Fuchs lub Motul 75W-140, jak poczytasz w opisie, to „wszystko” smaruje, cena około 60zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


co do odpowietrzenia, nic takiego nie było robione, ponieważ nie ma potrzeby. Na układzie przodu, mechanik zalał normalnie poprzez pompkę do poziomu korka kontrolnego 7A010B , „co się przelało, co wyleciało po chwili to się ułożyło”, korek dokręcony i jest ok
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co do tyłu, owszem układ odpowietrzenia jest widoczny na rysunku 4022 i 4023, ale wlewany u mnie było poprzez pompkę do układu poprzez HM1 do poziomu jaki jest na otworze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a każdy poziom, przód i tył nie niższy od 5mm od krawędzi korka poziomu (przód to 7A010B, tył HM1 (tak mniemam)), zresztą jak nie masz ubytków (choć jakieś minimalne są, skoro układ jest otwarty poprzez odpowietrznik) to wlewasz tyle ile zeszło z układu, u mnie to wyszło ok, a korki kontroli poziomu są aby serwis skontrolował to, ale nie wydaje mi się, ze to czyni (sorry odnosnie serwisu, ale jak na razie nie mam dobrego zdania o tym…)

osobiście, mniemam, iż za kolejne 5lat dokonam kolejnej wymiany.
„Niestety” przywiązuję się do samochodów i nie chcę zmieniać co 3lata, ten mi odpowiada (ostatnim jeździłem 14lat, Peugeot 406 kombi 2.0HDi, ten „sam silnik” co ma Kuga, zresztą dlatego zakupiłem w opcji disela)

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 21-11-2018 o 07:53
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.