Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2018, 09:42   #1
PiotrFi
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion 2.5
Silnik: 2.5L Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Jak odkręcić śrubę koła pasowego?

Dzień Dobry.

Chciałbym Was zapytać, czy ktoś z Was odkręcał koło pasowe w 3 litrowym silniku Forda Escape z 2008go roku lub podobnym? Przede wszystkim potrzebuję informacji, czy Ford stosuje tam standardowe śruby, czy może z lewym gwintem? Walczę już dobre kilka dni (klucz pneumatyczny, ręcznie z rurką, przy użyciu palnika) i nic. Mam spory wyciek oleju spod osłony łańcucha i potrzebuję się tu dobrać. Poproszę o informacje. Również ogólnie, czy Ford w ogóle stosuje tu lewe gwinty?

Dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam Wszystkich. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PiotrFi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 04:40   #2
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jak odkręcić śrubę koła pasowego?

Mam nadzieje że twojego silnika to nie dotyczy ale radze uwazac.Bo choc gwinty z reguly w fordach sa prawe (nie wiem jak w amerkancach)to ta duza sila czesto wynika z tego ze male kołko rozrządu nie posiada klina.O czym nie dawno bolesnie sie przekonalem.U wulkanizatora poluzowalem te srube i za slabo dokrecil i nie dojechalem do domu 500m bo rozrzad sie przestawil i zawory pogielo.
A co do odkrecania tej sruby to 1bieg,noga na hamulcu najlepiej zablokowac kolo zamachowe gdzies na zabkach moze jest szczelina lub w miejscu rozrusznika.i klucz nasadka z dluga przedluzka.
Klucz pneumatyczny to musi byc TwinHummer bo takim co pisza ze ma 310Nm to nie odkrecisz.Probowalem 2szt inic.. 2x w dwoch autach odkrecal mi wulkaniztor kluczem od ciezarowych.Tylko ze raz dokrecil a drugi tylko przylapal.
.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 15-12-2018 o 04:47
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 09:07   #3
PiotrFi
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion 2.5
Silnik: 2.5L Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak odkręcić śrubę koła pasowego?

Kurcze, faktycznie, bardzo trafna uwaga. Analogiczne rozwiązanie było w Mondeo mk3 z benzynowym silnikiem 2.0. To by tłumaczyło siłę, z jaką to przykręcono. Nic. Dzisiaj robię kolejne podejście. Jeśli się nie powiedzie również planuję pojechać do serwisu opon dla ciężarówek. W każdym razie bardzo Ci dziękuję za uwagę, bo przeszło mi przez myśl, żeby tej śruby zbyt mocno nie dokręcać jak już puści. Zaczynam się teraz martwić, czy samo rozkręcenie nie grozi przestawieniem rozrządu, a nie planowałem rozbierać góry silnika.
PiotrFi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 11:52   #4
PiotrFi
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion 2.5
Silnik: 2.5L Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak odkręcić śrubę koła pasowego?

Załatwione. Duży klucz pneumatyczny (670Nm) i dużo cierpliwości. Choć łeb śruby na wykończeniu. Śruba normalna z prawym gwintem drobnozwojnym M12 x 1,5 50mm. Bez śladów kleju. Szczęśliwie koło osadzone na klinie.
PiotrFi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 01:04   #5
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jak odkręcić śrubę koła pasowego?

Koło na klinie.Super.Ale czy tylko pasowe czy małe rozrządu też obejmuje ten klin?
Najeażniejsze żeby jak wulkanizator odkręci to żeby dokrecil spowrotem chociaz ze 100-150Nm.Taką już ruszoną śrubę można odkręcić poźniej samemu.Tak zrobiłem w modo mk3 i nie było problemu.Przy focusię klucz ledwo pierdnął czyli żadna siła i choć sprawdziłem recznie długim kluczem do koł to się poluzowało w czasie jazdy.Gdyby gwint był lewy to by się sruba zaciskała przy obr.w prawo a tak sie luzuje i mozna ją palcami później ruszać
W nowych zestawach rozrządu były dołożone 2śruby o różnych rozmiarach.
Można też dokupić w sklepach internetowych forda..

Ostatnio edytowane przez stadar ; 17-12-2018 o 01:08
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.