Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2014, 23:31   #51
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Cytat:
Napisał Paw3l1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, ale 50zł za umycie samochodu ? Tak z ciekawości, co zawiera takie mycie? czy dywaniki też odkurzają?
50 zł przykładowo, jak ktoś płaci 30 - 40 zł w swojej myjni to niech doliczy 30-40 zł. Chodzi "wspólny mianownik" standardu usługi.

Przy wizycie jest standard tylko mycia zewnętrznego, dywaniki nie są odkurzane. Są ASO gdzie w standardzie i odkurzają dywaniki, ale generalnie samo mycie.


Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 02-12-2014 o 23:41
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 23:52   #52
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Cytat:
Napisał Paw3l1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha, to przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam pytanie do Krzysztof2507, ile kosztuje wymiana filtra paliwa w MK4 1.8 tdci. Pierwsza opcja, przyjade ze swoim filtrem, druga że kupię go w ASO? I ile taki filterek w ASO kosztuje?
W necie jakas 100zl za oryginal, w ASO 2x tyle lub prawie..
Wymiana to nie mam pojecia, bo takie rzeczy sam robie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 00:09   #53
Paw3l1
ford::advanced
 
Avatar Paw3l1
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 267
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Prawie 2x tyle. 195zł oryginalny w ASO + wymiana 50zł = 250zł
Zakładając, że przyjedziesz ze swoim, wymiana tylko 130zł.
Tak Panie Krzysztof?
Nie to, żebym komuś bronił, albo sie naśmiewał.. taka przykładowa cena..

Co prawda, wymianę tarcz i klocków robiłem w ASO ponieważ cena była konkurencyjna.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-12-2014 o 08:28
Paw3l1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 15:12   #54
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Zależy w którym serwisie, ale coś koło tego,

Ceny po rabatach - Fliltr 130 zł, wymiana 100 zł. Razem 230 zł brutto z umytym samochodem w cenie.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 05-12-2014 o 20:21
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 16:23   #55
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

A czy w aso wymieniają filtr paliwa razem z obudową? Bo jeśli tak, to jest to strasznie marnotrawne podejście, zwłaszcza w kontekście możliwości włożenia wkładu, na przykład, bosch za ~50 zł. A świetna instrukcja wymiany tego filtra jest na tym forum (ze zdjęciami).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 22:25   #56
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Witam

Ja już o swoim skorzystaniu z usług ASO pisałem w innych tematach, ale skoro i tu was interesują takie rzeczy to i tu wspomnę. Akcja była w lipcu 2014 roku.


Moje auto:
FORD S-Max 2008 r 2.0 TDCI 140 KM – przebieg 187 400 km

W związku, że zamierzałem w wakacje przejechać ponad 6 000 km do tego w jedną stronę około 2 000 km od domu, postanowiłem wymienić rozrząd.

Po zorientowaniu się ile wynoszą ceny oryginalnych części w sklepach internetowych:
Komplet rozrządu + pompa wody około 720 zł + koszt wysyłki = około 750 zł
Robocizna w innym warsztacie niż ASO około 400-550 zł
Śruby = około 80 zł
Koszt całości poza ASO około - 1280 zł

W ASO bez promocji.
W ASO np. Szczecin około - 1750 zł

Natomiast udało mi się trafić na promocję w ASO Piła.
Jeżeli ktoś miał blisko i z jego kalkulacji wychodziło, że mu się opłaca to mógł podjechać do ASO FORD AUTO KAMAG Piła.

Po rozmowie z Panem Tomaszem Kowalskim całościowy koszt usługi – 1240,86 zł:
Oczywiście części orginalne.
Komplet rozrządu + pompa wody
Śruby
Odstępnik
Płyn do chłodnicy 0,5 l
Robocizna
Umycie auta

Pasek od osprzętu – sprawdzony nie było potrzeby wymiany

I jeszcze jeden fajny bonusie dostałem, a właściwie dwa, jednym to było namierzenie poprzez podłączenie komputera uszkodzonego czujnika parkowania, a drugiego nie pamiętam, bo w swoich wcześniejszych postach nie napisałem i wyleciało mi już z głowy co to było.

Oczywiście wpis do książki serwisowej i do komputera zrobiony.

Przejechałem 350 km w obie strony i mimo to 380 zł w kieszeni na czysto zostało.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 06:42   #57
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Bardzo ciekawy temat, który jak widzę szybko się urwał, bo brakło argumentów każdej ze stron. Tak widzę trochę jak wszędzie (tak wiem trochę Was podpuszczam - ale w dobrej wierze) że argumentacja opiera się opinii i uczuciach, a nie faktach. Zachęcam wszystkich do podjęcia tematu i podzielenia się swoimi doświadczeniami o różnych wymiana w ASO i nie ASO, podzielenia się kosztem usług i tego co w ramach usługi dostali, bo jak czytam temat to ma to znaczenie, nawet jak dla niektórych nie ma, to z faktami np. dodatkowej gwarnacja czy assistance nie da się dyskutować i jest to wartość dodana.

Na ochotnika mogę zrobić zestawienie tabelaryczne (nawet w osobnym temacie) jak padną jakieś sensowne odpowiedzi i będziemy (razem) mogli z tego wyciągnąć wspólny mianownik. Powstanie zestawienie gdzie co zrobić i za ile.

Rozwiążemy problem nie rozwiązywalny i ustalimy gdzie taniej.

Proponuję tez podawanie miasta i województwa, nazwy samo/warsztatu, gdzie to zostało wykonane, jaka usługa, jaki koszt robocizny, a jaki koszt części. Jeśli dostajemy coś po za wymiana jak mycie auta, gwarancję etc to proszę o taka informację.

Liczę na Waszą aktywność - myślę że przyda się wszystkim, bo spotka prędzej czy później każdego z nas więc dobrze by było wiedzieć gdzie warto serwisować.

Ale drogie Panie/Panowie prośba o dyskusje oparta wyłączenie o fakty - w tym temacie uczucia, odczucia, marzenia, wyobrażenia, opinie zostawmy z boku jeśli ma powstać coś wartościowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2020, 18:56   #58
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Szkoda, że temat został schowany do lodówki. Myślę, że mógłby być pewnego rodzaju porównywarką między regionami (nie wszystkimi oczywiście), a także wskazywać, jak z perspektywy czasu zmieniają się ceny części i usług (robocizny).
Niestety z perspektywy czasu wzrost cen w ASO Forda i robocizny osiągnął poziom nie do przyjęcia i skłania mnie do rezygnacji z ich usług (szkoda, bo tam gdzie dotychczas jeździłem, wykonywali robotę naprawdę solidnie).
Dotyczy to wszystkich komponentów (czy to elektryka, silnik, zawieszenie).
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 19:41   #59
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Białystok. Przegląd po 40tys km czyli wymiana oleju, filtra oleju, kabinowego, z wymianą płynu hamulcowego ze wszystkimi rabatami, płynami i cześciami z ASO 1011 zł. Kuga 2018 1.5 EB.

Ostatnio edytowane przez Marek1145 ; 30-08-2020 o 19:44
Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 19:31   #60
TerMar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford Kuga II
Silnik: 1.5l, EcoBoost 150kM
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Również Białystok. Ford Ecosport 1.0 125km. Drugi przegląd gwarancyjny w ASO równo po dwóch latach eksploatacji od zakupu. Wszystkie części i płyny eksploatacyjne z ASO, udzielony również rabat - koszt całkowity 820zł.
TerMar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.