Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2017, 21:19   #1
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Witam Szanownych Forumowiczów. Posiadam ST220 z 2003r. Dotychczas nie było z nim problemu aż do chwili zamontowania gazu ( a może to przypadek). Samochód na zimnym silniku zapala bez zarzutu. Natomiast jeśli zgaszę go i już jest nagrzany to zapala- obroty wskakują na 1500 obr/min i po sekundzie obroty spadają i tak coraz mniej az silnik gaśnie. Przy kolejnej probie to samo. Silnik na pewno sie nie zapowietrza bo zapala. W programie Forscan po teście zaworu bocznikowego wyskakuje "IAC reaguje gorzej niż powinien. Oczekiwane 100%. Rzeczywiste 65%. Wymieniałem więc silniczek krokowy na nowy - dalej to samo. Czyściłem przepływkę oraz przepustnice dwa razy. Nie było na nich oznak zabrudzenia.
Objawy takie same na gazie ( załączanie awaryjne) i benzynie.
Silnik delikatnie drży na wolnych obrotach.
Odczytałem jeszcze dwa błędy:
"B1262 Usterka obwodu wyjściowego klapki odmrażania w nawiewniku"
I tu moje pytanie czy te klapki są sterowane podciśnieniem z dolotu ?
"P0174 Mieszanka w układzie zbyt uboga (gruba cylindrów 2)"
Czyli która to grupa ?

Podejrzewam nieszczelność dolotu. Czy moje podejrzenia są w ogóle uzasadnione ? Ściągałem już kolektor 2 razy. Nie znalazłem tam żadnych spękanych węży.


Ostatnio edytowane przez rafalpr1993 ; 16-01-2017 o 22:00
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 11:05   #2
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Nie wierzę, że nikt nie potrafi pomóc. Bylem w serwisie rozłożyli ręce. Podejrzewali zawór bocznikowy. Po wymianie dalej to samo.

Dodaje Screen z forscan. Liczę na jakieś sugestie.
Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/URL]
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 11:35   #3
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

wymień świece i kable może i cewkę

miałem kiedyś podobne objawy wykazywało że zapłon jest przestawiony wymieniłem czujniki i nic a okazało się że prowadnica z łańcucha rozrządu pękła
więc przyczyn jest dużo
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 16:20   #4
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Świece wymienione tydzień temu.
Co do kabli to nie świecą po spryskaniu i przy wyższych obrotach nie szarpie wiec wykluczam świece i wspomniana prowadnice paska.

Dziękuję za zainteresowanie.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 17:08   #5
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,697
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Wrzuć mi ten wykres z Forscana na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawdź wiązkę bocznikowego i czy regulator ciśnienia paliwa na listwie nie popuszcza.

Zrób jeszcze reset i samoadaptacje PCM - odłącz klemy, złącz je ze sobą i podłącz. Potem odpal i niech pochodzi na wolnych.

Ile masz nalotu km? Ja przy 313 tys km wymieniałem rozrząd bo łańcuchy były rozciągnięte a prowadnice wyrobione.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 17:20   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Re: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał rafalpr1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"P0174 Mieszanka w układzie zbyt uboga (gruba cylindrów 2)"
Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 17:38   #7
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzuć mi ten wykres z Forscana na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawdź wiązkę bocznikowego i czy regulator ciśnienia paliwa na listwie nie popuszcza.

Zrób jeszcze reset i samoadaptacje PCM - odłącz klemy, złącz je ze sobą i podłącz. Potem odpal i niech pochodzi na wolnych.

Ile masz nalotu km? Ja przy 313 tys km wymieniałem rozrząd bo łańcuchy były rozciągnięte a prowadnice wyrobione.

V
Powiedz mi proszę jakie dane uwzględnić w forscanie?

Wiązka bocznikowego jest okej.
Jak mam sprawdzić regulator ciśnienia? Odpiąć przewód podciśnienia podczas pracy (na gazie/benzynie) czy przed uruchomieniem?

Samoadaptacja robiona. Nie przyniosło to skutku.

Bump:
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.
Rozbieralem kolektor i nie ma tam nic niepokojącego.

Sprawdzałem szczelność samostartem i ani nie drgnely obroty wyżej.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 18:44   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Re: Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał rafalpr1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:
Quote:
Originally Posted by klocolus View Post
Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.
Rozbieralem kolektor i nie ma tam nic niepokojącego.

Sprawdzałem szczelność samostartem i ani nie drgnely obroty wyżej.
A zerknij jeszcze bo mi ciągnęło lewe przy przewodzie gumowym do silniczka krokowego przed przepustnicą - wtedy przepływka przekłamywała w dół szczególnie na wolnych bo ciągnął lewe powietrze przez silniczek i obniża dawkę paliwa. Możesz także odpiąć przepływkę i zobaczyć jak silnik się zachowuje, u mnie z odpiętym silniczkiem krokowym albo przepływką nadal pracował i to lepiej jak łapał lewe powietrze.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 20:38   #9
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,697
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał rafalpr1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi proszę jakie dane uwzględnić w forscanie?
Zrób mi zrzut danych z obu sond przed katem, temp płynu chłodniczego, korekty krótko i długoterminowe, temp powietrza dolotowego, odczyt z MAF (przepływomierz).

Najlepiej jakbyś to wrzucił do loga i przesłał mi plik excel.

Natomiast łopatologicznie sprawdź następujące wszystko przy pracującym silniku:

- płaskimi szczypcami zgnieć ostrożnie rurę powietrza omijającą przepustnicę (od harmonijki do kolektora) i napisz co zaobserwowałeś,
- ściągnij czerwony wężyk w oplocie, który łączy króciec kolektora dolotowego pod przepustnicą z regulatorem ciśnienia paliwa i napisz co zaobserwowałeś. Sprawdź czy z regulatora nie ucieka paliwo (szczególnie na LPG),
- odepnij wtyczkę od przepływki i napisz co zaobserwowałeś,
- odepnij wtyczkę od krokowca i napisz co zaobserwowałeś,
- sprawdź trójnik podciśnienia, który założyli Ci gazownicy, żeby podpiąć gazowy map sensor i reduktor.
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S

Ostatnio edytowane przez Juzek ; 20-01-2017 o 20:44
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 22:19   #10
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób mi zrzut danych z obu sond przed katem, temp płynu chłodniczego, korekty krótko i długoterminowe, temp powietrza dolotowego, odczyt z MAF (przepływomierz).
Witam przesłałem plik w exelu mam nadzieję, że to jakoś pomoże.

Co do sprawdzania:
-Jeśli zacisnę węża omijającego przepustnice to silnik pracuje na niższych obrotach. Ale nie dławi się i nie gaśnie.
-Po ściągnięciu czerwonego wężyka silnik nie reaguje na to w ogóle. Nie wzrastają ani nie spadają obroty. Bez różnicy czy zatykam palcem czy nie. Podciśnienie się wytwarza. Nic nie kapie z zaworka.
- Po odpięciu krokowca spadają obroty na jakieś 550rpm/min i silnik nie ma zamiaru zgasnąć.
- Po odpięciu przepływomierza obroty dosłownie na sekunde spadły i powróciły na okolicę 800. Po ponownym podpięciu przepływomierza silnik dusi się i zgasł.

Co do mojego problemu to poniżej zdjęcia. Udało mi się wychwycić moment, że obroty po odpaleniu spadły poniżej 600rpm/min. Czasami zdarza się że spadną niżej i już się silnik nie podniesie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolot , falujące obroty , gaśnie silnik , nie odpala , st220


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.