Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2020, 08:21   #1
arclight1989
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DURATEC LPG
Rocznik: 2007
Postów: 4
Angry Gaśnięcie silnika i brak mocy po założeniu LPG STAG, Duratec

Hej, mam mały problem. W listopadzie zdecydowałem się założyć LPG firmy STAG w Mondeo MK4 2007, 2.0 DURATEC. Po odebraniu auta przez pierwsze 3 dni było wszystko ok. Po 3 dniach po zostawieniu auta na noc, odpalił normalnie i po 2 sekundach zaczął się dławić i zgasł. Odpaliłem go ponownie i już nie zgasł. W momencie gdy chciałem ruszyć za zimnym silniku (gdy jeszcze nie przełączył się na gaz), auto ledwo co zareagowało na pedał gazu i ruszyło z opóźnieniem i w dodatku bardzo szarpiąc. Problem z przyspieszeniem występował aż do nagrzania się pojazdu i przełączeniu na gaz. Po nagrzaniu się auta stojąc na luzie na światłach co jakiś czas pojazd zaczynał dosyć mocno drżeć. Wszystkie powyższe dolegliwości NIE WYSTĘPOWAŁY przed założeniem gazu. Auto chodziło cichutko, obroty nie skakały - dosłownie petarda. Zgłosiłem to do gazownika który bardzo się zdziwił bo nie miał nigdy takiego przypadku. Wziął auto do siebie i wymienił świece (które były wymieniane kilka miesięcy wcześniej - koszt 300zł). Znowu przez 2 dni było ok i sytuacja się powtórzyła. Gazownik cały czas mówi że "nie ma to nic wspólnego z instalacją gazu". Znowu oddałem mu auto. Znalazł przyczynę która wg niego powodowała takie zachowanie auta na 100%. Wymienił mi wąż odmy która jak mi pokazał faktycznie była cała rozerwana. (z wymianą 450zł). Auto odebrałem, przez dwa dni chodził jak pszczoła, nawet jakby trochę mocy odzyskał. Niestety w trzeci dzień znowu zaczął gasnąć przy pierwszym odpaleniu w dniu i reszta objawów wróciła.
Dzisiaj znowu mam mu wstawić auto, tylko pytanie czy on jest partaczem, czy faktycznie nie ma to nic wspólnego z instalacją gazową? Proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez arclight1989 ; 17-01-2020 o 09:47 Powód: Upomnienie
arclight1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 10:16   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika i brak mocy po założeniu LPG STAG, Mondeo MK4 Duratec

Spróbuj wyłączyć całkiem gaz, zakręcić zawór na zbiorniku i pojeździć tak kilka dni. Jak objawy ustąpią, to ewidentnie wina instalacji gazowej.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 14:07   #3
arclight
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika i brak mocy po założeniu LPG STAG, Mondeo MK4 Duratec

Próbowałem niestety nic to nie dało. Może pompa paliwa? Aktualnie zalałem cały bak benzyną i spróbuję znowu pojeździć na niej kilka dni. Instalację wyłączyłem.
arclight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 15:23   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika i brak mocy po założeniu LPG STAG, Mondeo MK4 Duratec

Może coś w wiązce popsuł podczas montażu? Ewentualnie rozjechane korekty pb, przez co zalewa silnik?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 16:04   #5
arclight
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika i brak mocy po założeniu LPG STAG, Duratec

Od 3 dni jeżdżę na samej PB. Zalane było cały bak. Problem gaśnięcia minął, pozostał problem braku mocy na zimnym silniku. NIe odpalałem przez te 3 dni w ogóle instalacji gazowej.
arclight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , lpg , mk4 , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.