Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2020, 10:27   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

No tak to pracuje

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 11:11   #12
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Dziwne, to co piszecie bo też mam ten dzwiek ale nie zawsze. Nieraz jak walnie to aż po pedałach i podłodze czuć. To nie może być pompa ABS, gdyż objaw byłby za każdym razem taki sam i zawsze i nie przenosiłoby na karoserie uderzenia aż w takim stopniu.
Właśnie miałem wymieniona polos lewa wraz ze spawaniem ucha/mocowania jakiegoś (na forum było o tym mówione, że jakieś gniazdo się często luzuje).
Odpaliłem, ruszyłem i nic. Gładko jak po maśle.
Jutro odbieram auto, bo jeszcze kpl poduch poleci i olej
iwtedy sprawdzę dokładnie.

Aha
U mnie w automacie dziek nie jest przy samej zmianie biegu, nieraz jest przed a nieraz po zmianie. Zawsze z 1 na 2 po odpaleniu auta.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 29-05-2020 o 11:15
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 12:05   #13
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Bo on nie jest przy zmianie biegu, tylko przy przekraczaniu 20 km/h
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 15:39   #14
ROBSON-78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 11.2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Zgadza się.Ten dźwięk jest tylko po uruchomieniu silnika i ruszeniu.
Sprawdzałem i faktycznie pojawia się przy osiągnięciu prędkości 20km/h.
ROBSON-78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 15:51   #15
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

To jak wytłumaczcie fakt, że u mnie częściej tego dźwięku nie ma niż jest, a jak jest to niekiedy walnie tak, że aż na budę przeniesie jakby coś się urwało? Raczej w zimniejsze dni od występuje.
Ktoś w ogóle potwierdził ze to pompa czy po prostu na tym stanęło na zasadzie wykluczen i "tak mi się wydaje"
Bo na logikę i związek przyczynowo - skutkowy to nie jest pompa ABS.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 16:29   #16
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Ręce już opadają do ciebie. Masz napisane że ewidentnie ze 100% pewnością pompa abs'u wykonuje test przy pierwszym przekraczaniu 20 km/h. To jest pewne, robi tak, tak działa ten samochód.

Jak tobie raz stuka głośniej, raz ciszej, a raz w ogóle, to albo masz zwaloną tą pompę albo jedź do mechanika i sobie szukaj w zawieszeniu co ci raz stuka a raz nie stuka zawsze zupełnie przypadkiem przy 20 km/h. Jak nie wierzysz w odpowiedzi na forum, to tu nie pytaj.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 16:54   #17
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Lubię wiedzieć co jest przyczyną i mieć pewność a nie bazować na czyimś "wydaje mi się" i "to na pewno to"
Przewalkowalem nie jedno forum, równiez to i jakoś nie ma potwierdzenia. Wszystko opiera się na ten typ tak ma, każdy wierzy na słowo i jeździ dalej.
U kupy osób nie ma tej przypadłości, występuje ona równie w innych modelach aut.
Znalazłem jeden wątek gdzie była potwierdzona przyczyna moich objawów i była to skrzynia biegów, jakies coś w automacie, nie pamiętam co.
Jakbyś nie zauważył cały czas odnoszę się do mojego przypadku, gdzie poza dźwiękiem jest jeszcze odczuwalne przeniesienie na budę.
Poza tym pytałem znajomych fordziarzy i u nich tego problemu nie ma a dotyczy on nie tylko focusa.

Zobacz ten wątek, objawy jak u mnie. Nikt nie wspomina o abs
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Edit
Właśnie mam do odebrania maxa, zrobione wszystkie poduchy i przegub. Zobaczymy...

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 29-05-2020 o 17:36
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 18:12   #18
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Widzę że więcej was tu pisze, może mi się pomyliliście. W każdym bądź razie, test abs'u jest wielokrotnie ppisany na forum, bo było bardzo dużo tematów takich jak ten, że ktoś pytał o taki dźwięk przy 20 km/h na godzinę. On jest zawsze, pompa robi bez, test niego nie będzie działać, wyskakiwałaby kontrolka że coś jest jie tak z abs'em. Tylko że to jest bardziej szurnięcie/zgrzytanie. Może być odczuwalne na pedałach jak będziesz zwracał na to uwagę, ale jak masz włączone radio czy nawiew to tego nie usłyszysz. Jak chce usłyszeć pracę abs'u to tak jak wcześniej napisałem, na asflacie i na sucho szkoda opon, ale na mokrym i najlepiej na kostce brukowej przy większej prędkości, tak chociaż z 70-80 gwałtownie wcisnąć hamulec. Przy mniejszej może dobrze zachować i polecisz do przodu, prędkości typu 20-30 nie polecam. Przy większych i na śliskiej nawierzchni spokojnie. To jeżeli chodzi o abs i to występuje przy 20km/h i tylko jeden raz po każdym odpaleniu silnika.

Natomiast jeżeli coś dzieje ci się przy zmianie biegu, to faktycznie można szukać przy skrzyni albo poduszkach. Jeżeli chodzi o przeguby wewnętrzne na przykład, to one stukałyby cały czas w czasie jazdy przy prędkościach 60-70. Jak już to może poduchy. Problem z rozróżnieniem może być taki, że przy 20km/h akurat zmienia się bieg.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 18:29   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na asflacie i na sucho szkoda opon, ale na mokrym i najlepiej na kostce brukowej przy większej prędkości, tak chociaż z 70-80 gwałtownie wcisnąć hamulec.
Polecam też mocno piaszczystej wiejskie drogi, takie między polami. Abs sie włącza nawet przy 30kmh. I dźwięk jest dziwny, bo taki syk.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 19:39   #20
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.

Auto mam.
Małych poduch nie wymienił, bo jego zdaniem nie było potrzeby. Ale zrobię to w przyszłym tyg, bo skoro dużej już praktycznie nie było to po, ostale też oberwały.
I tak, żadnego dźwięku ani nic nie było po odpalę iu i ruszeniu. Aż go gasiłem kilka razy łącznie z odczeka ien tych 15 min na wyłączenie się wszystkich systemów.
Żadnego dźwięku.
ABS działa, bo sprawdzałem na zapiaszczonym asfalcie.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 29-05-2020 o 19:54
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.