Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2019, 14:36   #1
maxford97
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2019
Model: Ford Scorpio automat
Silnik: 2.3
Rocznik: 1997
Postów: 3
Question Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)

Dzień dobry,

Tak jak w temacie w moim scorpio jest zanik ciepłego powietrza, wymieniłem ostatnio płyn na nowy + nowy termostat lecz dalej jest problem z ogrzewaniem, samochód posiada klimatronic ustawiam mu temperaturę 28 po 2 strefach ale powietrze ciągle takie samo.

Dodam ze byłem już u kilku mechaników to każdy mówi ze sie nie podejmie oraz ze poszła uszczelka od głowicą bo jak odkręcił korek od zbiornika wyrównawczego to wydobywał się płyn, + i ze nie opłaca mi się tego robić bo to około 2 tyś będzie kosztowało.

2 mechanik powiedział ze nagrzewnica bo przewody są ciepłe ale widocznie jest zapchana i dlatego nie grzeje lecz też powiedział ze tego nie zrobi bo nie ma czasu. + ze drogo będzie mnie to kosztowało.

Czy ktoś z forum jest w stanie mi powiedzieć czy mogę jakoś sam ją przeczyścić ? podpiąć pod jakiś szlauf i przeczyścić ?

Zauważyłem tez ze za każdym razem jak włączę nawiew lub na przykład zmniejszę z większych obrotów na mniejsze to automatycznie odpala się AC klimatyzacja i muszę ja wyłączać może to urządzenie sterujące mi się popsuło i dlatego brak ciepłego powietrza bo nie może przełączyć ?


Ktoś może miał podobny problem miłoby było jak ktoś by podał cene jaka powinna mniej wiecej za to być bo nie chce zeby mnie mechanik zrobił w konia .


Ostatnio edytowane przez maxford97 ; 09-12-2019 o 15:00
maxford97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:41   #2
maxford97
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2019
Model: Ford Scorpio automat
Silnik: 2.3
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)

Update 0.1

Byłem u specjalistów, wyszło ze zapchana nagrzewnica z jednej strony jest ciepły przewód a z drugiej zimy zaproponowali mi przeczyszczenie układu chłodniczego na 500 zł oczywiście się nie zgodziłem bo już czyściłem układ i jest czysty płyn po spuszczeniu.

wiec zapytałem ile wymieniana nagrzewnicy to odp ze 600 zł ale nie zrobią tego bez przeczyszczenia układu, wiec tylko się zaśmiałem podziękowałem i wyszedłem.

jutro zaczynam z tata rozmontowywać deskę i samodzielnie to wymienić używając ten instrukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co wyjdzie to zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maxford97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 11:29   #3
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)

Ja podłączałem szlauch z wodą bezpośrednio w mały obieg i po prostu płukałem nagrzewnicę do skutku. A potrafiła być zapchana szlamem niewąsko.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 13:51   #4
maxford97
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2019
Model: Ford Scorpio automat
Silnik: 2.3
Rocznik: 1997
Postów: 3
Wink Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)

Udało sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniona zdjąłem z tata samą deskę później ten kiosk od nawiewu i była na samym dole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nową zamówiłem z 30 zł i działa najgorsze było podłączenie od strony silnika tych wężyków ale dostało k...w xD

ale jest teraz ok temat do zamknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w moim przypadku 2 dni roboty (z oczekiwaniem na nagrzewnice )
maxford97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 18:10   #5
DOHC16v
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 24-08-2017
Skąd: polska
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 97
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)

nagrzewnice zapewne kupiłeś mniejszą, uzupełniłeś gabką ?? 30 zł to kupiłeś jakiegos totalnego taniego chinola aby nie puściła zaraz.

A te węże od strony komory silnika... plus te fordowskie opaski do sciśnięcia... tam leci więcej słów niż przy całej pozostałej robocie |Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DOHC16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.