Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2020, 19:09   #1
betinus
ford::beginner
 
Avatar betinus
 
Zarejestrowany: 13-03-2020
Model: GrandTourneo
Silnik: 1,5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Dziwne działanie ostrzeżenia o pasach bezpieczeństwa

Witam! Nurtuje mnie jedna sprawa, którą zauważyłem stosunkowo niedawno.
Otóż wydaje mi się, że chyba Ford coś sknocił w przypadku informowania o zapiętych pasach (chyba że u mnie to działa nie tak).
Krótki
Opis:
Wsiadają 3 osoby na tylną kanapę, nie zapinają pasów, na wyświetlaczu wyświetlają się tylko puste siedzenia (bez zielonych ptaszków, ale też bez wykrzyknika) i żadnego sygnału ostrzegawczego o niezapiętych pasach.
Teraz druga sytuacja - w trakcie jazdy dziecko na chwilę się wypina z pasów, włącza się alert graficzny i dźwiękowy, babcia jadąca z tyłu natychmiast zapina spowrotem ten pas, ale w rozpędzie zapina do gniazda ze środkowego miejsca, alert dalej wyje, na wyswietlaczu pokazuje się że pasażer w środku jest zapięty (choć nikogo fizycznie nie ma na fotelu) - po mojej uwadze, przepina pas do właściwego zaczepu, i co? Teraz wyje alert, że pasażer w środku jest niezapięty
skasować w trakcie jazdy tego nie ma jak, zatrzymać się też nie, bo sytuacja dzieje się na autostradzie...

Czy to normalne działanie? W fotelach nie ma jakichś czujników nacisku połączonych z systemem? Czy u mnie coś ześwirowało w komputerze pokładowym? U Was też tak to działa?
Mam nadzieję, że jasno opisałem o co mi chodzi, jak coś mogę nagrać filmik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

betinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.