Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2019, 18:03   #21
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Jestem po jeździe próbnej 1.0EB, Czy mam się bać tego silnika?

Opisze to jeszcze raz. Przyspieszam, aby zobaczyć jak zachowuje się silnik, czyli 3/4gazu i czekam na efekt.
Auto się rozpedza aż w pewnym momencie podłoga zaczyna nieprzyjemnie wibrowac. Tu nie chodzi o to że silnik zaczyna być głośny czy... Nie wiem co. On poprostu z przyjemnego brzmienia zamienią się w coś wibrujacego...poprostu w pewnym momencie nagle pojawiają się te wibracje. Nie jest tak, że się wzmagają. Tak jak wcześniej pisałem. Nagle robi się z niego odpowiednik klekota na postoju
Czytałem kilka opisów tego silnika i niektórzy pisali, że są malozauwazalne wibracje na wysokich obrotach. Ale malozauwazalne wibracje to ja mam w Smaxie na kierownicy, a tu mi poprostu podłoga drgala.

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 19:08   #22
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Jestem po jeździe próbnej 1.0EB, Czy mam się bać tego silnika?

Napewno te drgania których nie mogę ocenić bo tym samochodem nie jechałem nie są normalnie, powiedziałbym półoski do wymiany. Coś podobnego miał mój kolega 25 lat temu po kupnie Toyoty Cariny E. Po adwokatach i rzeczoznawca h okazało się że samochód został źle poskładany w fabryce, auto wziął Autohas z powrotem i wypłacił kasę. Jechałem c maxem pół roku temu z Berlina do Dortmund, kolega kupił 2 letniego a jako że wiekiem starszy to pomogłem sprowadzić silnik 1L ecoboost 125KM.Gnałem tak 150 silnik cichy i brał koło 6,5 l. Nie wyczułem drgań a wierz mi w aucie wyłapuję od razu nienormalności. Drugi koleś w pracy ma normalnego focusa z tym silnikiem i ten lubi szybciej jeździć, twierdzi że przy wyższych prędkościach jest ten silnik słabszy, słabo się zbiera, poza tym żadnych uwag

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 03-01-2019 o 19:17
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.