Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2019, 07:29   #1
Regalia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2018
Skąd: Ostrzeszów
Model: Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Awaria wspomagania, świeci ABS, ESP, check engine...

Witam, ja z takim problemem

Auto: Fiesta 7, 1.5 TDCi, rocznik 2014. Auto po naprawach (pół roku temu regenerowany flit cząstek), przeszło przegląd.

Odpaliłam, przejechałam ok. 1km, a później zaczęło się: komunikat usterka układu wspomagania kierownicy , świeci się ABS, trakcja, poduszka powietrzna, nie działa prędkościomierz i zaczęła buczeć chłodnica. No nie miałam wczoraj jak stawić się u mechanika. Syn mi się przyznał, że szarżował Fiestą po drodze, a u nas piach, żużel i wiejskie klimaty. Założyłam, że wina piachu i tak, pod maską Sahara. Ile mogłam poczyściłam.
Dzisiaj do kolekcji zaświeciło się check engine i padło wspomaganie. Zmieniło się tyle, że wyłączyła się kontrolka od poduszki i raz działa, raz nie prędkościomierz. No tak czy tak podaję do mechanika.

Ale tak: żadnych spadków mocy nie ma, nic mi nie szarpie, więc raczej silnik/wtryski mi nie poszły (chyba). Czy to może być wina zaśniedziałych czy zabrudzonych styków? Bo tak na dobrą sprawę to ich nie wyczyściłam. Ale póki engine mi się nie zaświeciło, obstawiałam styki, ale teraz nie mam pewności. Mają państwo jakieś pomysły? Co jeszcze mogłam spieprzyć w aucie, że takie awarie wyświetla?

Regalia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 09:02   #2
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Awaria wspomagania, świeci ABS, ESP, check engine...

Niezła kumulacja, a jak długo jeździsz tym autem, bo taka kumulacja to trochę wygląda jakby auto była z "darów dla powodzian".

Pewnie, że można sprawdzić połączenie + i 2 masy, ale bez fachowca i podłączenia do komputera to możesz sobie nie poradzić moim skromnym zdaniem.

Jeżeli nie znasz się na naprawie takich aut to odradzam "grze.banie" samemu, bo może się okazać, że naprawa będzie jeszcze droższa

Bump: I jeszcze jedno - sprecyzuj co masz na myśli, że buczy chłodnica?

I auto po naprawach? - po uszkodzeniach w kolizji?
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 09:27   #3
Regalia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2018
Skąd: Ostrzeszów
Model: Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria wspomagania, świeci ABS, ESP, check engine...

Autem jeżdżę od 2017r. Naprawa w sensie że musiałam zregenerować zapchany filtr cząstek stałych, gdyż auto traciło na mocy, engine i olej świeciły, no i kopcił. .Kolizji, odpukać, nie było.

Z chłodnicą to chodzi mi o to, że zwykle, jak już mi się auto nagrzeje po energicznej jeździe, to włącza się wentylator i po zgaszeniu chodzi sobie kilka minut, cyknie i spokój, wyłączył się. A teraz się włączył od razu po odpaleniu auta, jeszcze nienagrzanego, przed trasą. Działa bez przerwy i od razu o zgaszeniu silnika wiatrak się wyłącza. Wiesz, nie było do tej pory, że się od razu po odpaleniu włączała, dopiero po przejechaniu kilometrów

Ostatnio edytowane przez Regalia ; 24-04-2019 o 09:41
Regalia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 09:56   #4
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Awaria wspomagania, świeci ABS, ESP, check engine...

Co do chłodnicy jeżeli masz ustawiony nawiew na szybę to automatycznie włączy się klima i wentylator, przestaw nawiew i wyłącz klimę i poobserwuj. `

Tu potrzebny mechanik diagnostyka może być drobna rzecz coś nie łączy, może coś się rozpięło a może być również poważniejsza sprawa /jak komputer/. Mechanik szybko powinien ogarnąć. Bardziej stawiam na zabrudzenie, rozłączęnie.

Odnoszę wrażenie, że ta fieścinę traktujecie jak rajdówkę. Tym samochodem powinniście jeździć ponad 10-15 lat praktycznie bez dotykania /zależnie od przebiegu - klocki, opony z czasem pasek, świece i olej nic więcej/, a wygląda że ją zajeździcie bardzo szybko.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.