Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2019, 08:37   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Hamulce do wymiany po 22kkm

wymieniałem nie raz we flocie po 30 000 tarcze i klocki. da się.

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 09:15   #12
Zbyszek K
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hamulce do wymiany po 22kkm

Fioletowe tarcze to wynik utlenienia materiału tarcz po przegrzaniu.Jeśli hamulce nie blokowały samochodu w czasie normalnej jazdy,czyli po rozpędzeniu samochodu pojazd samoczynnie nie zwalniał(co na pewno każdy kierowca jest w stanie odczuć np podczas dojeżdżania do świateł),to przegrzanie może tylko wystąpić podczas intensywnego i długotrwałego hamowania podczas zjazdu ze wzniesienia albo w czasie bardzo dynamicznej jazdy sportowej.Fioletowa barwa tarcz powstaje po przekroczeniu temperatury 600-700 stopni .Takie objawy ,jeśli układ hamulcowy jest sprawny świadczą o niewłaściwej eksploatacji samochodu,bo tylko taka może być przyczyna.Stąd wniosek,że reklamacja nie jest zasadna.
Zbyszek K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 15:05   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Hamulce do wymiany po 22kkm

Cytat:
Napisał Zbyszek K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd wniosek,że reklamacja nie jest zasadna.
Pozwolę sobie tylko powiedzieć, że miałem już wczoraj pisać dokładnie to samo ale coś uciekł mi wątek w głowie, coś napisałem, skasowałem i w końcu wyszło tak, że miałem do tego wrócić.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 16:43   #14
pawelchmielecki7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2017
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hamulce do wymiany po 22kkm

Na pytanie w jaki sposób stwierdzono że układ hamulcowy jest sprawny, odpowiedz była że mechanik to sprawdził. Pojechałem na diagnostykę bo w salonie odpowiedz że nie ma takiej potrzeby. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, hamulce sprawne, opory toczenia ok. Klocki zdarte na 30 % . Tarcze nie są fioletowe, po przetarciu szmatką są srebrne. Wymieniłem w niezależnym serwisie komplet z diagnostyką 470 zł . Tarcze TRW. W sumie mechanik był przejęty że ja to trudny klient więc zaproponował wymianę tych tarcz, ale jak je zobaczyłem to zabrałem żeby w przyszłości je zamontować. Mam zamiar jechać do ASO i zrobić awanturę pokazać tarcze żeby wskazali ich przepalenie. Klocki mogły się zużyć bo ciągnąłem cemping, miałem również awaryjne hamowanie z 80 km/h do 0 km/h z przyczepą ( ona ma swój hamulec) .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
pawelchmielecki7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 22:22   #15
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Hamulce do wymiany po 22kkm

Cytat:
Napisał pawelchmielecki7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pytanie w jaki sposób stwierdzono że układ hamulcowy jest sprawny, odpowiedz była że mechanik to sprawdził. Pojechałem na diagnostykę bo w salonie odpowiedz że nie ma takiej potrzeby. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, hamulce sprawne, opory toczenia ok. Klocki zdarte na 30 % . Tarcze nie są fioletowe, po przetarciu szmatką są srebrne. Wymieniłem w niezależnym serwisie komplet z diagnostyką 470 zł . Tarcze TRW. W sumie mechanik był przejęty że ja to trudny klient więc zaproponował wymianę tych tarcz, ale jak je zobaczyłem to zabrałem żeby w przyszłości je zamontować. Mam zamiar jechać do ASO i zrobić awanturę pokazać tarcze żeby wskazali ich przepalenie. Klocki mogły się zużyć bo ciągnąłem cemping, miałem również awaryjne hamowanie z 80 km/h do 0 km/h z przyczepą ( ona ma swój hamulec) .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
nawet gdyby były fioletowe - to nie martwiłbym się - jak się uprzesz możesz przetoczyć. ALe nadal będą hamowały dopóki warstwa fioletowa się nie zetrze (bo to zmiana powierzchowna).

Wyjatek 1: gdy mocno piszczą --> powierzchnia na tarczy wymaga przetoczenia - musi zejść z powierzchni ten film cierny powstały z mieszaniny materiałów klocka i tarczy pod wpływem wysokiej temperatury.
Wyjątek 2: tarcza ma bicie.

ps. przepraszam uczciwych mechaników - ale przypadek kolegi to naciąganie na wynik sprzedaży ASO. Miałem to kilka razy - odmówiłem - nic się nie stało/nie zjedli mnie.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 11:23   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Hamulce do wymiany po 22kkm

Cytat:
Napisał pawelchmielecki7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja to trudny klient
Raczej anty techniczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., skoro
Cytat:
Napisał pawelchmielecki7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przetarciu szmatką są srebrne.
Przecież to można było zrobić bez wymiany, a tak wymieniłeś pewnie tarcze bez klocków, czego nie powinno się robić...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.