Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2023, 19:53   #1
szalasny
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-02-2018
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 145KM PB
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Blokujący się hamulec w przednim prawym kole

Witam, potrzebuje pomocy z fordem cmax hybrid 2013 rok z usa. Najpierw trochę historii: autem zrobiłem ponad 10k km po czym wyskoczył błąd czujnika ABS w prawym przednim kole. Czujniki kupiłem 2 oraz wymieniłem obydwa (błędy zniknęły) i auto sprawowało i zachowywało się normalnie. Po kolejnych 2k km okazało się że w aucie duży luz ma łożysko w prawym przednim kole więc zostały zakupione obydwa łożyska i wymienione, i od tego momentu zaczęły się problemy. Jadąc autem przez miasto nagle auto zaczęło mieć opór w rozpedzaniu się oraz po odpuszczeniu pedału gazu zaczęło bardzo szybko hamować dodatkowo wyskoczył błąd check system brake (świecił się komunikat hamulca ręcznego) dodam że hamulec oczywiście NIE był zaciągnięty oraz płyn hamulcowy był w normie, więc zjechałem na parking i po przepatrzeniu kół okazało się że w prawym przednim kole zablokowalo hamulec, po ponownym wyłączeniu zapłonu oraz włączeniu hamulec puścił. Po podłączeniu auta do forscana wyskoczył błąd C1134, wszedłem również w wykres modułu ABS i w trakcie wyskoczenia błędu auto pokazywało na prawym przednim kole ciśnienie w hamulcu 32000kPa gdzie na lewym te ciśnienie w stanie spoczynku wynosi 100kPa
Po usunięciu błędu i przejechaniu kolejnych paru kilometrów z załączonym wykresem ciśnień hamulca w kołach historia sie powtarza : w spoczynku w lewym kole 100kPa w prawym 70kPa, po wyskoczeniu błędu w lewym kole 100kPa, w prawym 32000kPa. Dodam również że wyłączenie i włączenie zapłonu pomaga w zwolnieniu blokady hamulca na prawym kole lub usunięcie błędu forscanem również w tym pomaga. Czy ma ktoś plan od czego zacząć sprawdzanie samochodu lub ewentualnie co mogło zostać uszkodzone? Za wszystkie porady z góry dziękuję.

szalasny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 09:13   #2
darthjedi
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: Ka mk2 c-max
Silnik: 1,2 69kw 2.0 150KW
Rocznik: 2013 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Blokujący się hamulec w przednim prawym kole

Witam . Stawiam na awarię pompy ABS lub jej sterownika , sporo ostatnio tego w fordach występuje.
darthjedi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.