Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2009, 16:01   #1
AlfaFord
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2009
Skąd: W-wa
Model: Alfa 156
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Witam,
jestem nowym użytkownikiem tego forum, w przyszłości (bliższej lub dalszej) planuję zakup S-Maksa (coraz większa rodzina).
Przyglądam się forum, ale nie widzę opinii o autkach z silnikiem 2.5 Turbo, a silnik ten wydaje się ciekawy... 220KMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z tu obecnych jest posiadaczem takiej wersji silnikowej i może coś powiedzieć o wrażeniach z jazdy, spalaniu i o ogólnej ocenie silnika?
Opinie z pewnością przydadzą się nie tylko mojej skromnej osobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia
Tomek

AlfaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 18:43   #2
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Jeśli chodzi o benzyniaka to chyba najciekawszy, pozostałym po prostu brakuje wigoru.
Ja odbieram w ten piątek, więc dopiero będę coś wiedział za tydzień. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 19:45   #3
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Cytat:
Napisał AlfaFord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
jestem nowym użytkownikiem tego forum, w przyszłości (bliższej lub dalszej) planuję zakup S-Maksa (coraz większa rodzina).
Przyglądam się forum, ale nie widzę opinii o autkach z silnikiem 2.5 Turbo, a silnik ten wydaje się ciekawy... 220KMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z tu obecnych jest posiadaczem takiej wersji silnikowej i może coś powiedzieć o wrażeniach z jazdy, spalaniu i o ogólnej ocenie silnika?
Opinie z pewnością przydadzą się nie tylko mojej skromnej osobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia
Tomek
Silnik rewelacja - bynajmniej nie tylko ze wzgędu na magię liczby 220 kM. Najwazniejszym jest to , że moment obrotowy równo atakuje nasze koła (od 2000 obr/min do 5000obr/min nie schodzi poniżej 300Nm) od samego początku wchodzenia silnika na obroty. Jest to bardzo ważne z rożnych wzgledów ( można umiejętnie zmieniająć biegi kontrolować spalanie - ten silnik lubi pić) , można bezpiecznie wyprzadzać ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. większość samochodów jeżdżących po Polsce uznanych powszechnie za szybkie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zdecydowanie polecam chiptunning , który wyciagnie jeszcze wiecej z tego silnika. Silnik benzynowy =zero problemow . Nie wiem jak jest z silnikami diesla 2.0 montowanymi w s-maxach , jak z ich awaryjnością , turbiną itd itp . Jeździłem focusem tdci 1,8 od nowości i raczej kiepsko wspominam tą przygodę . Raz była wymieniana turbina dwa razy było zmieniane koło dwumasowe .
Podsumowując świetny silnik dla kogoś kto lubi troche adrenaliny, lubi szybką jazdę nie lubi klekotu diesla itd. Jednak jeśli priorytetem jest dla Ciebie to ile samochód pali i oszczędności z tym związane musisz to przemysleć. Minimalne spalanie , które jest podane na stronie forda ( 8l/100k) włoż między bajki . Jesteś w stanie osiągnać 10l/100 na trasie , miasto jak się przyłożysz 11-12l/100km. Załaczam wykres z hamowni po tuningu .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg max tuning.jpg (62.7 KB, 566 wyświetleń)
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 21:12   #4
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Widzę na wykresie, że przy obrotach jakie lubię ten benzynowy "potwór" ma jakieś 60 koników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Chyba by mi się nie chciało kręcić do 5000 obrotów, żeby znaleźć resztę "brakujących" koników. Hałas musi być zdecydowanie większy niż w dieslu...
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 21:57   #5
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Cytat:
Widzę na wykresie, że przy obrotach jakie lubię ten benzynowy "potwór" ma jakieś 60 koników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Chyba by mi się nie chciało kręcić do 5000 obrotów, żeby znaleźć resztę "brakujących" koników. Hałas musi być zdecydowanie większy niż w dieslu...
Kolego Hit nie będę z Toba podejmował dyskusji bo brakuje Ci merytoryki w tym temacie .
Nie moc jest najważniejsza . Mamy takie same samochody liczy się tylko moment obrotowy i tu rzeczywiście masz rację benzyna 2.5 T to potwór w porównaniu do diesla 2.0. U Ciebie moment obrotowy osiąga wartości większe niż 300Nm w przedziale 2000-3300 obr/min . U mnie jest to w przedziale 2300-5300 -reszta to czysta fizyka. Twój samochód osiąga 100km/h po 10.2 sek mój fabrycznie zrobiłby to po 7.9? Wiesz ile to jest 2.3 sek rożnicy na takim dystansie? Wiesz ile ludzie wydają kasy żeby ich samochód osiągnął ten dystans choć 0.2 sek szybciej. Nie wiesz bo oczekujesz od samochodu zupełnie czegoś innego . Ja to szanuję masz diesla ok . . Nie podpisuj sie pod wątkiem bo się kompromitujesz pisząc o jakiś 60 konikach .. może Ci chodzi o konikach na biegunach ... ale to chyba nie to forum
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford_20_tdci_140ps_chip.jpg (19.2 KB, 219 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez robert.j ; 29-06-2009 o 21:59
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 23:07   #6
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Ja tylko mogę dołączyć się do "ochów" i "achów" dotyczących tego silnika. Mam S-maxa od prawie 2 lat, przejechane 39 tysięcy, jakiś czas temu zrobiony chip na 240 KM.

Z jednym się nie mogę zgodzić z robertem - u mnie spalanie w mieście (zakorkowany Gdańsk) w zasadzie nigdy nie schodzi poniżej 14 l/100km. A najczęściej jest to 14,5-15,5 l/100km. W trasie faktycznie można czasami zejść do 11, nawet 10 l/100km. Ale jeśli chcemy jeździć z prędkościami powyżej 200km/h to trzeba się przygotować na spalanie prawie jak w Bugatti Veyronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 06:44   #7
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tylko mogę dołączyć się do "ochów" i "achów" dotyczących tego silnika. Mam S-maxa od prawie 2 lat, przejechane 39 tysięcy, jakiś czas temu zrobiony chip na 240 KM.

Z jednym się nie mogę zgodzić z robertem - u mnie spalanie w mieście (zakorkowany Gdańsk) w zasadzie nigdy nie schodzi poniżej 14 l/100km. A najczęściej jest to 14,5-15,5 l/100km. W trasie faktycznie można czasami zejść do 11, nawet 10 l/100km. Ale jeśli chcemy jeździć z prędkościami powyżej 200km/h to trzeba się przygotować na spalanie prawie jak w Bugatti Veyronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisalem tak : "Jesteś w stanie osiągnać 10l/100 na trasie , miasto jak się przyłożysz 11-12l/100km." Wiadomym jest, że w tym wypadku sformułowanie : jak się przyłożysz i jesteś w stanie dotyczy wartośći minimalnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jesteś w stanie osiągnąć 10l/100km na trasie ale tylko jak będziesz tego chciał(nie będziesz przekraczał na obrotomierzu liczby 3,5-4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale przy prędkości średniej 160km/h będzie to odpowiednio około 13-15l . W mieście jak sie przyłożysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. osiągniesz 11-12 szybko zmieniając biegi nieprzekraczając 3000obr/min. Przy włączonej klimie i agresywnej jeździe myśle że spokojnie mozna dojść do 15l/100km . Pzdr
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 07:27   #8
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

poszukaj też info o tym silniku w dziale mondeo tam kilka osób ma Mondeo MK4 z tym potworkiem - a technicznie nowy S-max i MK4 są dosyć zbliżone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 10:42   #9
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Cytat:
Napisał maciekr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o benzyniaka to chyba najciekawszy, pozostałym po prostu brakuje wigoru.
Ja odbieram w ten piątek, więc dopiero będę coś wiedział za tydzień. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.5T to 5-cylindrowe dziecko Volvo. Ford dokonał transplantacji tego co jest najlepsze w Volvo. Nie przez przypadek, ten sam silnik jest w Focusie ST, itd...
Jestem zadowolony z mojego 2.0 TDCi (na więcej nie starczało kasy) to jednak 2.5T śni mi sie po nocach... Miałem możliwość śmigać S'iem z tym motorkiem - "cud miód".
Silnik jest relatywnie trwały - w innym jeżdżonym egzemplarzu, po 160 tys. km - nie dało się odczuć tego przebiegu (w 2.0 TDci to już będą odgłosy Bizona lub co najmniej kosiarki...).

Jeśli kasy starcza - to najlepszy silniczek do Maksia. I ch...j tam ze spalaniem...

Ujeżdżałem ostatnio Cytrynkę C6 z 3.0 dieslem... fajnie, bara, bara, ładnie przyśpiesza ale to wciąż "motór" od ciężarówy.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 11:22   #10
AlfaFord
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2009
Skąd: W-wa
Model: Alfa 156
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: S-MAX 2.5 T Spalanie, Wrażenia

Cytat:
Napisał robert.j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik rewelacja - bynajmniej nie tylko ze wzgędu na magię liczby 220 kM. Najwazniejszym jest to , że moment obrotowy równo atakuje nasze koła (od 2000 obr/min do 5000obr/min nie schodzi poniżej 300Nm) od samego początku wchodzenia silnika na obroty. Jest to bardzo ważne z rożnych wzgledów ( można umiejętnie zmieniająć biegi kontrolować spalanie - ten silnik lubi pić) , można bezpiecznie wyprzadzać ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. większość samochodów jeżdżących po Polsce uznanych powszechnie za szybkie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zdecydowanie polecam chiptunning , który wyciagnie jeszcze wiecej z tego silnika. Silnik benzynowy =zero problemow . Nie wiem jak jest z silnikami diesla 2.0 montowanymi w s-maxach , jak z ich awaryjnością , turbiną itd itp . Jeździłem focusem tdci 1,8 od nowości i raczej kiepsko wspominam tą przygodę . Raz była wymieniana turbina dwa razy było zmieniane koło dwumasowe .
Podsumowując świetny silnik dla kogoś kto lubi troche adrenaliny, lubi szybką jazdę nie lubi klekotu diesla itd. Jednak jeśli priorytetem jest dla Ciebie to ile samochód pali i oszczędności z tym związane musisz to przemysleć. Minimalne spalanie , które jest podane na stronie forda ( 8l/100k) włoż między bajki . Jesteś w stanie osiągnać 10l/100 na trasie , miasto jak się przyłożysz 11-12l/100km. Załaczam wykres z hamowni po tuningu .
Hmmm, coś za cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Większe spalanie ale mniej potencjalnych zagrożeń w postaci dwumasy, turbiny, pewnie mniejsza wrażliwość na jakość paliwa...
Jeśli chodzi o oszczędzanie na spalaniu, to nie jest to w moim przypadku jakiś priorytet, bardziej chodzi o to, że to auto jest dosyć ciężkie i dobrze by było, aby w każdym zakresie obrotów nie brakowało mu mocy/momentu. A zaturbiona benzynka jeszcze przy takim rozkładzie momentu wygląda fajnie (dzięki za wykresikiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). 2.0 TDCi wydaje mi się może być trochę za słaby do takiej ciężarówki. Aktualnie mam diesla 136KM, moment 300Nm i powiem szczerze czasem brakuje mu mocy przy wyprzedzaniu, a auto waży gdzieś około 300kg mniej niż S-Max... Wiec do spacerowej jazdy TDCi pewnie ok, ale mam wrażenie, że czasem większa moc może się przydać. Nie chodzi już nawet o to, że lubię bardziej agresywną jazdę, ale czasem trzeba aby auto miało zapas mocy coby na przykład szybko zakończyc manewr...
A jak tam powiedz po tuningu? Przy podniesieniu momentu o 30% pewnie sprzęgło z czasem to odczuje? Czy spalanie się nie zwiększyło po chiptuningu?

Ostatnio edytowane przez AlfaFord ; 30-06-2009 o 11:32
AlfaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.