Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2009, 21:06   #11
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Panie tomiscorpio z tobą dyskusja nie ma najmniejszego sensu - sam sobie poczytaj w internecie bo widzę, że tylko to potrafisz... żenada

Rijndael już wcześniej się z Tobą zgodziłem, że najłatwiej i najtaniej byłoby zrobić swap na większy silnik. Zgadzam się również z punktami które wymieniłeś poza wymianą przepustnicy - bez "mocniejszych" modyfikacji ona w zupełności wystarczy - szczególnie jeśli nie wymieniłby wałków a do 2.0 trzeba już kupić wałki specjalne (tuningowe) bo nie ma większego silnika w gamie aby można było zrobić podmiankę tak jak ja zrobiłem.

konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 21:30   #12
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chip tuning

przepustnica jak najbardziej...i stroionko..
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 21:56   #13
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

konik80 sory piszesz bzdety i tyle.

naczytales sie gowien na forach need for speed. Montowanie podlentku azotu do normalnej jazdy jest idiotyzmem jakich malo.

Napisalem grzecznie i podparlem to wytlumaczeniem mojego zdania.

pierwszy Twoj post to najtansza opcja "podlenek azotu"

Co jest kpl bzdurą i tyle. Podaj mi jakis sensowny argument ze podlenek azotu ma sens do codziennej normalnej jazdy. Szczegolnie ze butle tez napelnia w niewielu miejscach.


Troche wyobrazni i sseryjna przepustnice idzie zwiekszyc. Kupujesz druga za 50zl , troche spawniecia , zebrania materialy troche kombinacji i juz ciut zwiekszamy.

Szczegolnie ze na forum mamy program wyliczania przepustnicy zrobionego przez szefa Vtechu.


Wiadomo ze najlatwiej wpakowac 2.5 lecz tez trzeba sie zastanowic i sprawdzic stan swojego auta.

Bo gdyby wjechal i moc wypluje bardzą dobra to 2.0 a cche zwiekszyc moc , to bym sie grubo zastanowil czy wlozyc 2.5 nieznane ktore moze za tydzien pasc , czy wlozyc te 2-3 tys i miec te 30 koni wiecej.

Gdyby dobrze pokombinowac napisal meila tu i tam , pogadac z kim trzeba .

To wałki wtryski przepustnica+ strojenie mozna sie w 3 tys zmiescic. Przy wlozeniu troche serca przez osoby strojace idzie wtedy zyskac juz przyzwoita licze konikow.

Wiec montowanie n2o jest bezsensowne i tyle.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 06-10-2009 o 22:12
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 22:51   #14
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

O tej przepustnicy to się wszyscy naczytali z tego forum. Owszem do 1.6 czy 1.8 dobrze jest wsadzić przepustnicę od 2.0 (w końcu sam tak zrobiłem w swoim 1.8 ).
A teraz dodam jedną rzecz Mondeo 2.0 które ma w zależności od rocznika 136,132 i 130km ma identyczną średnicę przepustnicy co np. Lexus IS200 (którego też posiadam i mierzyłem wszystko suwmiarką) a Lexus ma także silnik 2.0 ale 6 cylindrów i generuje 155km czyli te 20 więcej które chcecie dodać koledze do Mondeo wydając minimum 3tys zł bo tyle to wszystko będzie kosztowało - czy warto? - każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Na koniec do pana tomiscorpio - kto tu pisze bzdury? chyba sam czytasz fora nfs skoro wiesz, że takie są. Czytaj człowieku ze zrozumieniem co ktoś pisze bo pisząc cyt "Montowanie podlentku azotu do normalnej jazdy jest idiotyzmem jakich malo."
Czy ja pisałem coś takiego? Zdaje się, że nie. Napisałem tylko, że podtlenek to opcja która jest najtańsza dająca największy przyrost mocy a to że niszczy silnik to każdy raczej wie.
A z planowaniem głowicy to też się udałeś - myślisz, że jak się silniki przygotowuje do sportu? Albo jak się naprawia głowicę po przegrzaniu?

Chciałeś argumentu - proszę bardzo, w formie pytającej - czy na co dzień kręcisz silnik do czerwonej skali? - czy na co dzień trzeba wciskać guzik z podtlenkiem?

Ostatnio edytowane przez konik_80 ; 06-10-2009 o 22:56
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 00:07   #15
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: chip tuning

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O tej przepustnicy to się wszyscy naczytali z tego forum. Owszem do 1.6 czy 1.8 dobrze jest wsadzić przepustnicę od 2.0 (w końcu sam tak zrobiłem w swoim 1.8 ).
A teraz dodam jedną rzecz Mondeo 2.0 które ma w zależności od rocznika 136,132 i 130km ma identyczną średnicę przepustnicy co np. Lexus IS200 (którego też posiadam i mierzyłem wszystko suwmiarką) a Lexus ma także silnik 2.0 ale 6 cylindrów i generuje 155km
No i co z tego? IS200 to jakiś ideał pod względem korelacji pomiędzy średnicą przepustnicy a pojemnością skokową?

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli te 20 więcej które chcecie dodać koledze do Mondeo wydając minimum 3tys zł bo tyle to wszystko będzie kosztowało - czy warto? - każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
3K? Jakie 3K? Przepustnice kupi za 100 zl albo i nie, strojenie wyjdzie pewnie z 1000 zł, a cała reszta to nie tyle tuning co konserwacja/naprawa auta co i tak należałoby zrobić, a już z całą pewnością jest to obowiązkowe przed założeniem instalacji nitro.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 04:43   #16
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

konik widac ze nie masz bladego pojecia zupelnie wiec po co zawracasz dupe??

Slyszales kiedys takie cos jak pojemnosc dolotu?? to nie jest srednica przepustnicy tylko.

Jak rowniez srednica samych rur , dlugosc dolotu , jak i wielkosc puszki rezonansowej.


Dwa mi nie chodzilo o niszczenie silnika , tylko co wyprzedzanie nie bedzie nitro uzywal , wiec nadal uwazam ze to jest bezsens zupelny nitro do auta codziennego.

2 CZytaj chociaz co Ty sam piszesz. Drugi tani sposob podales planowanie glowicy.
Do sportu planuja glowice i maja 400 koni?? To jest jedna modyfikacja ktora wymusza kolejne , a sama nic prawie nie da.

Oprocz tego czy tania? nowe uszczelki pod glowice kolektory , nowe sruby itp itd plus robocizna


Wez zacznij czytac konik80 bo wciskasz tutaj takie banialuki ze az mi sie nie dobrze robi.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 06:03   #17
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: chip tuning

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] PS: czy to wam kogoś nie przypomina ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sorry za OT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 09:12   #18
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i co z tego? IS200 to jakiś ideał pod względem korelacji pomiędzy średnicą przepustnicy a pojemnością skokową?

3K? Jakie 3K? Przepustnice kupi za 100 zl albo i nie, strojenie wyjdzie pewnie z 1000 zł, a cała reszta to nie tyle tuning co konserwacja/naprawa auta co i tak należałoby zrobić, a już z całą pewnością jest to obowiązkowe przed założeniem instalacji nitro.
Nie twierdze, że IS to ideała ale wniosek nasuwa się sam skora takiej samej wielkości przepustnica bez problemu obsługuje mocniejszy silnik.
3K dlatego, że wcześniej pisaliśmy o wałkach i wydechu a wałki tuningowe do 2.0 wcale mało nie kosztują (nie wiem dokładnie ile ale coś koło 1K mogą kosztować) do tego kompletny wydech to też wydatek minimum 1K (a z kolektorem jeszcze więcej). Do tego strojenie czyli kolejne 1K to już są 3K.

Dla lekko zmodyfikowanej oryginalnej przepustnicy strojenie nie ma najmniejszego sensu - ja mam większą przepustnicę i do tego wałki i ECU bez problemu daje sobie rade z takim niedużym przyrostem mocy.

tomiscorpio do ciebie już nic więcej nie pisze bo i tak cokolwiek napiszę to dla ciebie to bzdura a sam póki co nic konstruktywnego w temacie nie dodałeś.
Także życzę dynamicznej jazdy w 115konnym Scorpio.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 12:47   #19
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

Ty nawet nie wiesz ile 2.0 16v ma koni a piszesz ze 115 . Wiec sory gosciu ale o czym z Toba gadac?? Nic nie wiesz , nawet przeczytac Ci sie nie chce , jeszcze zaraz bedziesz sie upierac ze 2.0 16v ma 115 koni.

Z nitro pisales bzdure i nawet nie masz zadnego argumentu zeby poprzec swoja teorie.

A co do planowania glowicy to mam inne zdanie na temat tanie i efektywne.


Tylko Ty narazie umiesz pisac nie ma sensu dyskutowac. A prawda taka ze nie ,nie ma sensu , tylko Ty nie masz ani wiedzy ani zadnego pomyslu ,teorii ze masz chociaz gram racjii.


Tak samo jak wyjechales z ta przepustnica w lexusie? a co ma piernik do wiatraka??


To czy warto wkladac czy nie to sie z Toba zgadzam , kwestia podejscia itp itd


Ale do najtanszej i najlepszej opcji tuningu nitro uwazam ze bzdura
Dotyczy do tez splanowania samej glowicy jako efektywny i tani przyrost mocy.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 13:57   #20
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

To dalej uważaj co uważasz ja mam inne zdanie i na tym zakończymy ten temat i bezsensowną kłótnie.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.