Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2009, 14:52   #21
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

No to prosze mi wytlumacz chętnie poslucham Twoich racjii.

masz do wyboru dysze 25 KM 75 125 150 200 250

Wiec maksymalnie co mozesz dac to te 25 , bo 75 wydmucha silnik razem z kolem zapasowym . Zreszta 50 to tez za duzo.

Wiec mamy do wyboru 25 KM za 2500zl + koszty uzywania i mozliwosc tego uzycia prawie nigdy.

Albo za 2500 robimy 25 koni na stale , bez dodatkowych kosztow.

Wiec naprawde sory ale tutaj dyskusjii nie ma za wielkiej.

tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 14:56   #22
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: chip tuning

co do planowania głowicy i sportów motorowych to powiedzieć mogę tyle że zwiększenie kompresji poprzez zmniejszenie komory spalania (co właśnie uzyskuje się przez planowanie głowicy) jest zabronione. Poza tym nie w każdym aucie splanować głowicę się da, a jeśli już się to zrobi to niestety trzeba dać grubszą uszczelkę, bo istnieje duże prawdopodobieństwo zderzenia się tłoków z zaworami. Poza tym sporty motorowe nie sątu dobrym przykładem, bo większość federacji wyścigowych wymaga stosowania zwężek w dolocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do nitro ... w pełni popieram tommiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najpierw trzeba się coś dowiedzieć w temacie, a dopiero potem wypowiadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za 2400 (nawet nei wiedziałem że są takie tanie instalcje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet w GMS-ie biorą drożej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) masz co najwyżej 10- sekundowy strzał i przyrost mocy w wysokości 15% ... więc po co to komu, tym bardziej że nabicie butli też kosztuje.

A tak naprawdę najtańszą opcją przyspieszenia swojego samochodu jest ... wyrzucenie wszystkiego ze środka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydatków zero, a jaka frajda z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i mniejsze spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 16:14   #23
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Nie wiem skąd informacja, że 75km więcej wydmucha silnik - jeśli silnik jest na wykończeniu to fakt na 100% tak będzie.
Ludzie do Focusów 2.0 potrafią wsadzić turbo i podnieść moc od 200km w górę i jakoś uszczelka wytrzymuje...

Wracając do nitro to pisałem o zestawie "mokrym" czyli z dodatkowym dotryskiem paliwa aby silnik nie chodził na ubogiej mieszance a wzrost mocy można wystroić w zależności od potrzeb (więc nie jest to 15% które napisał mouzes).

Kolejny raz napiszę, że nitro podałem jako przykład podniesienia mocy i w stosunku do ceny/przyrost mocy wychodzi najtaniej. Oczywiście wiem o tym, że to chwilowy przyrost ale to zależy po co ktoś chce podnieść moc.
Jeśli tylko do jazdy na co dzień to racja - nie ma ten przykład najmniejszego sensu.
W takim przypadku lepiej wsadzić wałki, odetkać wydech i będzie te 20km więcej.

Z przepustnicą to starałem się na przykładzie wyjaśnić, że nie zawsze zwiększanie przepustnicy idzie w parze z przyrostem mocy.

Z planowaniem głowicy to się zgadzam z mouzesem - nie w każdym silniku się da to zrobić.
Z autopsji mam przypadek kolegi mającego Honde Civic 1.4 w której padła uszczelka - tam została przy okazji remontu silnika splanowana głowica i efekt był całkiem niezły a samo splanowanie kosztowało śmieszne pieniądze (coś pomiędzy 50 a 100zł już dokładnie nie pamiętam).

A co sądzicie o odchudzaniu kół zamachowych? Bo akurat tylko z tą modyfikacja nie miałem doczynienia.
Nitro ma znajomek w BMW 325
Sam zmieniałem wałki w swoim aucie i planuje wsadzić wydech od MK1 2.0 ze względu na kolektor 4-2-1
a planowanie było we wspomnianej Hondzie.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 16:41   #24
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

No widzisz konik no i idzie wszystlo ladnie napisac , dogadac sie itp itd.

kolektor 4-2-1 mysle ze chyba dobry pomysl , tak sie zastanawialem czy u siebie od rs2000 wsadzic.

Ci powiem ze w wiekszosci 2.0 bezpieczna opcja to jest do 180 koni , ze wzgledu na glowice i pompe paliwowa itp itd.


Co do odchudzania kol zamachowych to

Jak w malym kartonie to mialo sens. Ale jak duze wmiare auto i do jazdy na trasie.
Trzeba duzo mocniej trzymac gaz wcisniety na podtrzymanie predkosci. Bo energia z kola mniejsza. Pali wiecej i na trasie wkurza w duzym aucie.

Tyle z mojego doswiadczenia. W daichatsu gtti 1.0 turbo , dalo to fajny efekt.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 20:43   #25
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Na da się dogadać da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy ma lepsze i gorsze dni...

A propos jeszcze Zeteca 2.0 gdzieś na brytyjskim forum czytałem, że oryginalne wtryski przy niezmienionym ciśnieniu (a dodanych wałkach "tuningowych") powyżej bodajże 150-160km zaczynają nie wyrabiać - jakieś info na ten temat ktoś ma?
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 21:22   #26
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: chip tuning

ale mnie te tuningowe wałki kłują w oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie tuningowe, tylko ostre

samo słowo tuning kojarzy mi się bardziej z plastikowymi spojlerami niż poważniejszymi modami samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolektor 4-2-1 to zawsze dobry pomysł, tak jak i odetkanie wydechu i możliwe jego jak największe wyprostowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do ostrych wałków, to jak się juz je włozy to pamiętać trzeba że diość drastycznie zmniejsza się zywotność silnika - głównie panewek na wałkach (tu trzeba zadbać o dobry olej silnikowy), sprężyn zaworowych (wypadałoby dać jakies twardsze), uszczelniaczy (znowu sprawa dobrego oleju) i gniazd zaworowych (trzeba dbać o wręcz idealne ustawienie luzów zaworowych).

Co do niewyrabiania wtryskiwaczy, to mozna próbować kombinować z ciśnieniem na listwie, ale nie wiem czy to ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 22:58   #27
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Dlatego zawsze piszę tuningowe w cudzysłowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim regionie za czym słowo tuning stało się modne mówiło się o "rasowaniu" samochodu.
Pamiętam jak za dawnych czasów na garażach był gość który "rasował" Fiaty 125p i Poldki poprzez rozwiercanie dysz w gaźnikach. Po takim "rasowaniu" Polski Fiat 125p na byłej autostradzie Hitlerówce osiągnął magiczną i nieosiągalną w serii prędkość 175km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 23:26   #28
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chip tuning

...175 to mój rally-kaszlak osiągał..na fabr. skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...o Ladzie nie wspomnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 23:37   #29
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip tuning

aa to juz troche mniej moje czasy , ale ojciec duzo w tym robil .

To zuki , czy polonez latalo na tamte czasy.

poldkiem okragle lampy z przodu , boczne male kratki plastikowe to sam widzialem jak 180 zasuwal licznikowo. To chyba byl koniec budzika .

Zreszta poldek zle auto nie bylo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lepiej to smigalo niz nowe uno 0.9 prosto z salony 99r
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 23:50   #30
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chip tuning

...świetny....aż przyszło mi do głowy żeby go kupić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.