Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2009, 10:10   #31
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Te dawne czasy o których pisałem to też nie moje czasy tylko mojego ojca ale od najmłodszych lat lubiłem siedzieć w garażu i pomagać ojcu przy aucie ( maluszek ).
Natomiast zapamiętałem sobie przejażdżkę owym podrasowanym Dużym Fiaciorem - dla dzieciaka mającego 9lat prędkość 175km/h zrobiła niesamowite wrażenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten Poldek na aukcji to ciekawa propozycja i myślę dobra inwestycja bo za 10lat będzie wart duuużo więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak jak teraz bardzo się cenią za Warszawy.

konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 12:09   #32
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: chip tuning

heko, poldon idealny na ronda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ino że tam tdci nie było to i boxem problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 12:19   #33
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chip tuning

..miałem kilka...ale 1.4..16V..dawał rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 02:59   #34
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: chip tuning

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie twierdze, że IS to ideała ale wniosek nasuwa się sam skora takiej samej wielkości przepustnica bez problemu obsługuje mocniejszy silnik.
A jaki wniosek Ci się nasunie gdy dowiesz się, że Megane 1,6 16v ma przepustnicę 55 mm, czyli taką jak Mondeo 2,5 V6?

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla lekko zmodyfikowanej oryginalnej przepustnicy strojenie nie ma najmniejszego sensu
Mylisz się, w zależności od silnika taka zmiana da od kilku do kilkunastu koni, a przede wszystkim znacznie lepszy przebieg momentu na niskich i średnich obrotach. Raczej trudno o lepszą modyfikację za około 1000 zł.

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam większą przepustnicę i do tego wałki i ECU bez problemu daje sobie rade z takim niedużym przyrostem mocy.
PCM da sobie radę z dużo większymi modyfikacjami w tym sensie, że będzie w stanie dobrać w miarę poprawną mieszankę, jednak osiągi będą sporo gorsze niż by mogły być po strojeniu, a już w szczególności gdy silnik jeździ jeszcze na fabrycznym programie. Bo jeśli kiedyś był już strojony to rzeczywiście dodatkowe strojenie po założeniu nieco większej przepustnicy nie da jakichś spektakularnych efektów...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 10:29   #35
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki wniosek Ci się nasunie gdy dowiesz się, że Megane 1,6 16v ma przepustnicę 55 mm, czyli taką jak Mondeo 2,5 V6?

Mylisz się, w zależności od silnika taka zmiana da od kilku do kilkunastu koni, a przede wszystkim znacznie lepszy przebieg momentu na niskich i średnich obrotach. Raczej trudno o lepszą modyfikację za około 1000 zł.
Jeśli Megane ma faktycznie taką średnicę przepustnicy to wniosek jest taki, że silnik nie został ograniczony poprzez zwężoną przepustnicę co ma miejsce przy Mondeo 2,5.
Na tym forum jest obszerny temat który pewnie większość przeczytała właśnie o przepustnicach i dolocie. Ktoś mądry napisał tam wyraźnie, że zwiększenie przepustnicy podwyższy mocy tylko w silnikach których moc została ograniczona poprzez zbyt małą przepustnicę.

Co do drugiej części którą napisałeś to zaczynasz uogólniać - piszemy ciągle o jednym silniku 2.0 Zetec i o żadnym innym. A ten silnik po modach w przepustnicy jeśli w ogóle uzyska jakiś przyrost mocy to będzie to jakaś minimalna wartość - stawiam na max 3km.
Chipowanie też doda jakieś kilka km - tyle, że chipowanie dla lekko zmodyfikowanej przepustnicy ? Z dodanymi wałkami to już tak bo efekt będzie zupełnie inny.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 20:28   #36
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: chip tuning

Jedno pytanie co do wałków. Mam mondka 1,8 16v Zetec gdzieś na forum przeczytałem ze pasują do tego silnika wałki od 2.0, czy to prawda? Tamto forum było bardziej ogólne i nie wiem kto tam pisał, tak wiec dlatego pytam tutaj. Bo skoro 2,0 by pasowały to albo są identyczne jak w 1,8 albo są bardziej ostre. I sedno sprawy jest w tym czy Moc w moim zetecu wzrośnie po założeniu tych wałeczków i wymiany przepustnicy na 2,0?
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 20:38   #37
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: chip tuning

Wałki i przepustnice pasują plug&play - trzeba tylko części brać z silver topa do silver i z black do black bo z silver do black i odwrotnie pasować nie będą.
Wałki z 2.0 są wyższe niż te w 1.8 czy 1.6.
Ja wymieniłem i przepustnicę i wałki i moc wyraźnie/odczuwalnie wzrosła a silnik teraz bardziej ochoczo wkręca się na obroty - polecam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.