Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2015, 15:53   #1
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odprysk na przedniej szybie od kamienia

Dziś mam urodziny więc od losu dostałem super prezent mianowicie wracając z pracy z jakiejs betoniary spadł kamyk który mi zrobił odprysk na szybie... co robić? dalej z tym jeździć, zgłaszać szkodę do AC czy może ktoś usuwał taki odprysk lub ma jakąś inną radę...

__________________
Sprzedam nową pompę wody Ruville 65298 do Forda Fusion do 2005r Focusa Fiesty 1.4 benzyna - tanio!!
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 16:04   #2
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Jeśli odprysk nie jest duży to metoda próżniowa. Wysysany jest odłamek a dziura wypełniania żywicą lub jakimś syntetykiem. Później polerka no i zostaje po prostu plamka na szybie. Jeśli uszkodzenie nie jest na poziomie wzroku kierowcy to chyba najlepsze rozwiązanie. O ile mi wiadomo są też specjalne naklejki na szybę.
Uszkodzenie warto szybko naprawić bo z czasem dziura może się powiększać i pękać. Szkoda też wycieraczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do odszkodowania to udowodnienie winy jest niemalże niemożliwe. Teorwtycznie Jeśli odłamek to fragment przewożonego materiału przez Ciężarówkę która miała źle zabezpieczony kufer etc , mógłbyś się sądzić ale musiałbyś znać blachy tej betoniary, najlepiej zrobić od razu jakieś zdjęcie etc. Wideorejetsrator tez by pomógł. Miałem identyczną przygodę w firmowej octavi i skończyło się na wyciągnięciu odłamka i polerce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 18:19   #3
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

Nie trzeba sie sądzić . Wystarczy podjechac na komende policji i zgłosic pisemnie zdażenie ,że np z pojazdu który jechał z naprzeciwka wyskoczył kamien bo roboty drogowe , a jak sie zna fiirme betoniarki a jak tablice rejstracyjne to już bajka . Jutro dopytam jak sie to zalatwia ale wystraczy zadzwonic do ubezpieczyciela to wyjasni czy zarzad dróg czy betoniara placi. Mozliwe ze masz ubezpieczenie opcja szyba.
MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 18:30   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

Im szybciej podjedziesz do naprawiacza szyb, tym lepiej. Ubytek jest uzupełniany specjalną żywicą mającą taki sam współczynnik załamania światła jak szkło, po wyrównaniu nie powinno być śladu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 06:15   #5
gin555
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Częstochowa
Model: S-max
Silnik: kopciuch 163 KM PS
Rocznik: 2010
Postów: 151
Domyślnie

Przy naprawie istnieje ryzyko pęknięcia szyby. Zwlaszcza jesli odprysk jest blizej niz 10 cm od krawedzi. Ja mialem a raczej mam odprysk ok 7 cm od rogu szyby oraz srednica ok 8 mm i firma szybex sie nie podjeła. Co do opcji ubezpieczenia szyby. Warto zwrócić uwage ze jest limit najczęściej ok 2500 brutto. Wiec jesli masz szybke z grzałką i z IR to braknie kasy. Mnie ford wycenil po rabatach na 5500 zl wiec juz rok jezdze z naklejką, szyba dalej nie pęka ale wiadomo kazdy ubytek jest inny
gin555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 18:44   #6
Robertj
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2004
Model: Fusion 1.4 FX Gold
Silnik: 1.4 benz
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

W zeszłym roku dostałem kamieniem w nową szybę podgrzewaną, drogowcy sypnęli żwirem, nawet nie pomógł większy odstęp od poprzedzającego samochodu. W tym samym dniu podjechałem do magika od szyb i gość mi uzupełnił to żywicą. Wszystko się udało nawet nie uszkodziło ogrzewania, koszt 100 zł (z własnej kieszeni). Czas naprawy niecała godzina.
Robertj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 19:19   #7
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

Ja wymieniłem szybę z AC na oryginalna grzaną, w końcu po to opłacasz ubezpieczenie!
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 13:36   #8
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

Witam ponownie mam kilka informacji. Byłem w szybex na naprawie ale powiedziano mi że naprawa z tą żywicą polega tylko na zabezpieczeniu pęknięcia żeby nie poszło dalej a widac bedzie tak samo albo jeszcze gorzej bo oni to nawiercaja itp... także zrezygnowałem i zgłosiłem szkodę do AC. Teraz pojawia się jeszcze więcej wątpliwości bo nie mogę robić w ASO a szybę chcę mieć najlepiej oryginalną nie nord glass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprzedam nową pompę wody Ruville 65298 do Forda Fusion do 2005r Focusa Fiesty 1.4 benzyna - tanio!!

Ostatnio edytowane przez sosna2005 ; 22-01-2015 o 13:39
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 16:08   #9
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

A co za problem? na pewno w Warszawie założysz oryginalna szybę w nieautoryzowanym serwisie, poczytaj w internecie na pewno coś znajdziesz, ja za oryginalna szybę zapłaciłem niecałe 1000 PLN (za wszystko).

Np to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 17:57   #10
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odprysk na przedniej szybie od kamienia

No ja właśnie dostałem wycenę na 600zł za wszystko czyli szyba plus komplet montażowy i robocizna. Jutro podzwonie i popytam czy za taką kwotę ktoś się do tego ruszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aaa w razie czego powiedzieli mi że jak będzie więcej kosztowało to mogę przekazać fakturę i zwrócą różnicę.
__________________
Sprzedam nową pompę wody Ruville 65298 do Forda Fusion do 2005r Focusa Fiesty 1.4 benzyna - tanio!!
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , szyba przednia



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.