Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2017, 10:21   #1
Warden80
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: GKW
Model: Focus -Focus 2 Lift
Silnik: 1.8 tddi-1.8 tdci
Rocznik: 1999-2009
Postów: 10
Post Wypalony klosz w ksenonie?

Witam serdecznie, to mój pierwszy post.Od pewnego czasu jestem dumnym posiadaczem auta z ksenonami,które kompletnie nie świecą,temat znam o wypalonych odbłyśnikach itd.jestem już umówiony na regeneracje,ale nigdy nie widziałem takiego zjawiska które u mnie występuje w lewej lampie.A zatem czy czekaja mnie jeszcze dodatkowe koszta poza wymiana luster?co myslicie o tych zdjeciach.Pozdrawiam

http://i63.tinypic.com/i39wqr.jpg
http://i64.tinypic.com/2ut3xo0.jpg


Ostatnio edytowane przez Warden80 ; 26-01-2017 o 11:01
Warden80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 11:09   #2
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Lewy wygląda, jakby miał źle wsadzony palnik.

Zamiast regeneracji odbłyśnika może potrzeba nowych palników? Czasem wystarczy szczenie soczewki, nieraz się brudzi a nie wypala ale nie znam się na nich w FF2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiem Ci, że FF2 FL świeci bajecznie na żarówkach H7 :] Bardziej mi to odpowiada niż xenony. Barwa xenona słabo radzi sobie na mokrym. Generalnie xenon to nie powód do dumyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czasem dorabia tylko siwe włosyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 11:19   #3
Warden80
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: GKW
Model: Focus -Focus 2 Lift
Silnik: 1.8 tddi-1.8 tdci
Rocznik: 1999-2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Dzięki za odpowiedz,sprawdzałem te palniki to jakieś HID Xenon za 50 zł sztuka,wiec co się dziwić.Możliwe ze tak jest ja mówisz ,w poniedziałem jestem umówiony na regeneracje to dam znac-nowe lustra +2 palniki ostram.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Warden80 ; 26-01-2017 o 21:31
Warden80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 11:23   #4
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

No to jak chinskie badziewie tam masz, to bardzo mozliwe ze tylko brudne od wypalajacego sie materiału palnika;]

Cytat:
Napisał Warden80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... +2 palniki ostram.
Nowe palniki to garść siwych włosów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Raz, że podróbek pełno. A dwa to cena:] Autoryzowany sklep trochę może za nie skasować.

Jakbyś mógł wybierać barwę, to polecam jak najbardziej żółtą. Im mniej fioletu i niebieskiego tym lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będzie padał deszcz, to będziesz lepiej widział gdzie jedziesz.

Ostatnio edytowane przez minciu ; 26-01-2017 o 11:31
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 21:35   #5
Warden80
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: GKW
Model: Focus -Focus 2 Lift
Silnik: 1.8 tddi-1.8 tdci
Rocznik: 1999-2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Nowe palniki to garść siwych włosów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt,jak szukałem auta nie sugerowałem się lampami,wybrałem auto ktore posiada xenon. Troszkę po kieszeni da,bo facio mówił ze u niego kupując zapłacę 200 za szt. No ale cóż, życieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Warden80 ; 26-01-2017 o 21:39
Warden80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 05:42   #6
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Nowe Lustra - co znaczy to pojęcie?
Nowe odbłyśniki do soczewek Hella/Osram/Philips?
Nowe odbłyśniki soczewek od chńczyka?
Czy może regenerowane odbłyśniki?

Wydaje mi się, że nie ma w sprzedaży odbłyśników jako część zamienna.

Jaki koszt regeneracji jednej lampy a ile kosztuje nowa?

W zwykłej żarówce jest o tyle fajnie, że lampe nowa ori kupisz juz poniżej 300pln.


Polecam aktywować światła do jazdy dziennej, żeby Ci dłużej służyły xenonki. Te soczewki to lipa i niewypa. Zawsze się brudzą, matowieją i wypalają. Toyota chyba nawet akcje serwisową na te badziewie robiła? Moim zdaniem zamknięcie żarówki lub palnika w szczelnej komorze wielkości pięści i zrobienie z tego precyzyjnego układu optycznego to jakaś wielka pomyłka.

Ostatnio edytowane przez minciu ; 27-01-2017 o 05:59
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 16:49   #7
Warden80
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: GKW
Model: Focus -Focus 2 Lift
Silnik: 1.8 tddi-1.8 tdci
Rocznik: 1999-2009
Postów: 10
Post Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Lustra to inaczej odbłyśniki,taką gwarą posługiwał się facio od regeneracji lamp.
W tych modelach odbłyśniki są 85 % zniekształcone, dlatego wymienia się na nowe metalowe,a czy to chińczyk to czort jeden wie,by najmniej obdzwoniłem w Polsce kilku fachowców to byli zgodni co do tego odbłyśnika w tym modelu ten problem występuje.A informacji uzyskałem od firm zajmujących się od lat tym tematem,nie od Pana Zdzisia co za piwo zbuduje prom kosmiczny,dlatego jestem dobrej myśliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu co do wątpliwości -lustra= odbłyśnik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

*rozcięcie lampy z tyłu
*czyszczenie lampy
*wymiana odbłyśnika
*zespawanie plastiku lampy( bo ten model jest nie rozbieralny)
Także 2 x lampa+2 palniki d1s Osram+ gwarancja
2 x 350+2x200=1100 zetaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale cóż, trzeba się z tym fantem zmierzyć

Ostatnio edytowane przez Warden80 ; 27-01-2017 o 18:04
Warden80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 22:21   #8
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Kurde no to drogo...

Lustra = Odbłyśnik - to wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem ciekawe co miał na myśli mówiąc nowe. Oryginalne, zamieniki czy regeneracja. Dobrze wiedzieć że Foka dostała plastikowe odbłyśniki. To jest genialne, wlaśnie na to chyba Toyota miała akcje serwisowa? ( chociaż nie jestem pewien czy była, wiem że tam xenon świeci jak lampy z kaszlaka )

Aktywuj sobie światła dzienne. Xenony bedą Ci wdzięczne. Foki mają to niemal w serii. Są opisy tutaj albo na forum focusa.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 19:09   #9
Warden80
ford::beginner
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: GKW
Model: Focus -Focus 2 Lift
Silnik: 1.8 tddi-1.8 tdci
Rocznik: 1999-2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Aktywuj sobie światła dzienne. Xenony bedą Ci wdzięczne. Foki mają to niemal w serii. Są opisy tutaj albo na forum focusa.[/QUOTE]

Kusząca propozycja,tylko ksenony zapalają się automatycznie i światła do jazdy dziennej tez,wiec jak to by współgrałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Poszukam na farach.Dzięki za podpowiedż

Ostatnio edytowane przez Warden80 ; 29-01-2017 o 19:20
Warden80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 08:53   #10
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wypalony klosz w ksenonie?

Poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w Focusie 2008 po lifcie z ksenonami można aktywować światła do jazdy dziennej?
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.