Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2018, 09:04   #81
marecky83
ford::beginner
 
Avatar marecky83
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Stalowa Wola
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Przez blisko 2 lata nigdy nie zaglądałem pod podłogę bagażnika. Miesiąc temu, po myjni samoobsługowej, czyszcząc bagażnik poczułem, że gąbka pod podłogą jest bardzo mokra. Lewa strona bagażnika - zaznaczyłem to miejsce zieloną strzałką. Wcześniej zawsze myłem auto w myjni automatycznej Lotosu. Faktem jest, że nigdy po takim myciu nie sprawdzałem bagażnika pod kątem wilgoci, więc nie wiem czy woda znalazła się tam akurat podczas mycia pistoletem z dużym ciśnieniem. Ale skłaniam się ku temu, że woda dostała się do bagażnika właśnie podczas mycia ręcznego. Po kolejnych myciach na Lotosie oraz po ulewnych deszczach sprawdzam bagażnik i jest sucho.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez marecky83 ; 24-05-2018 o 09:08
marecky83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 11:27   #82
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Panowie
Co prawda w bagażniku wody nie znalazłem, za to padły mi światła w lewym kloszu na klapie. Zgniły ścieżki w oprawkach, lampa nie ma uszczelki a mieć powinna.
Można to gdzieś kupić? Czy tylko samoróbka.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 11:33   #83
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Kup używaną lampę razem uszczelką. Taniej i bez kombinacji, no i ścieżki będą całe.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 13:21   #84
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Jakby to powiedzieć właśnie wtopiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przegląd mi dziś wychodzi to wczoraj na szybko zamówiłem cały klosz, przyjechał oprawki eleganckie ba nawet żarówki są, odbłysk elegancki. TylkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wczoraj nie wspomniałem panu,że uszczelka też by się przydała. Gość lampę wysłał a uszczelka przyklejona do nadwozia została... będę próbował jeszcze ją wycyganić.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 13:42   #85
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Której uszczelki potrzebujesz ? Mam taką od lampy prawej montowanej w klapie. Masz do mnie blisko, możesz wpaść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewentualnie wytnij z pianki kauczukowej zamknięto komórkowej używanej w car audio, 3mm spokojnie wystarczą.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 22:16   #86
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cześć,

Dzisiaj przypadkowo podczas pakowania auta odkryłem że na dnie tego schowka w bagażniku jest mokro - wykładzina na dnie schowka jest mokra/wilgotna. Co dziwne - wygładzina na ściankach tego schowka wygląda na suchą.
Po jej odchyleniu widać że jest mokro na dnie przy zgrzewie (widać na jednym ze zdjęć)

Dzisiaj akurat pada, ale też rano byłem na myjce - ciężko stwierdzić czy leci podczas deszczu czy tez w trakcie mycia naleciało.

Bagażniku wyżej tego schowka jest suchy. Od razu na szybko sprawdziłem resztę auta - w schowkach pod nogami pasażerów sucho, podobnie jak pod nogami pasażera z przodu. Jedynie ten schowek w bagażniku.

Zajrzałem od razu za te klapki przy światłach w bagażniku - po prawej stronie wygląda że jest sucho, ale po lewej zauważyłem że taka gąbka która tam jest - jest od góry jakby mokra (ma plamy od wody) - co widać na załączonym zdjęciu. Którędy ta woda może lecieć - czy to możliwej że leci gdzieś od strony tej gąbki i wcieka do tego schowka ? Jeśli tak to którędy może się tam dostawać ?

Bardzo dziękuję za ew. podpowiedzi - maxa mam dopiero od miesiąca (w momencie kupna zaglądałem tam i raczej było tam sucho (ale był tez mróz i nie padało) a tu teraz taka niemiła niespodzianka :/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190211_224813.jpg (96.0 KB, 332 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190211_224543.jpg (88.2 KB, 307 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190211_224515.jpg (95.9 KB, 293 wyświetleń)
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 06:52   #87
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Bardzo możliwe że woda dostaje się w ok. przelotki przy dachu po otwarciu pokrywy bagażnika jest to widoczne .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 07:11   #88
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo możliwe że woda dostaje się w ok. przelotki przy dachu po otwarciu pokrywy bagażnika jest to widoczne .
Dzięki za odp.
Masz na myśli taki gumowy element (rurkę) która wchodzi w karoserię i którą jak mniemam idą jakieś kable ?
Jak to miejsce najlepiej na szybko (narazie prowizorycznie) uszczelnić tak by zweryfikować tę hipotezę ?

W piątek wyjeżdżam i na poważnie będe mógł się zająć tematem dopiero jak wrócę - natomiast teraz chciałbym chociaż spróbować jakiegoś szybkiego rozwiązania.

PS: Które miejsce poza tą przelotką jeszcze może być potencjalnym miejscem przecieku ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 09:37   #89
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Może to samo, co w fokusach i b-maksach (temat szeroko opisany tu na forum), czyli łączenie dachu z bokami budy?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 20:36   #90
pawel1984s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

U mnie ten sam problem i w tym samym miejscu. Odkrecilem zaślepki te od bagażnika dachowego, są tam takie plastikowe śrubki. Wkleiłem je na silikon by były luźne, ale nic nie pomogło.
pawel1984s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.