Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2009, 11:01   #1
keradz67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Model: transit 100
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie cieknaca podstawa filtra paliwa

witam
fanow i specjalistow fordziaka transita moze ktos podpowie
posiadam fordzika z silnikiem epik z podstawy filtra paliwa wycieka paliwo czy jest mozliwosc uszczelnienia tego (nowa podstawa w serwisie okolo 900zl);-(

z gory dzieki

keradz67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 11:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Często przyczyną są resztki gumowej uszczelki z poprzednich filtrów, które zglejowały się z powierzchnią uszczelniającą.
Trzeba wziąć szorstką szmatę i benzynę ekstrakcyjną - dokładnie oczyścić od spodu gniazdo filtra. Tak długo czyścimy, aż szmata będzie czysta.
W nowym filtrze zwilżamy olejem uszczelkę gumową i powierzchnię pod wyobleniem gdzie wchodzi drut pierścienia mocującego i zalewamy go paliwem. Przykładamy mocno filtr do podstawy mocującej, nieco przekręcamy lewo-prawo i dokręcamy nakrętkę cały czas dociskając filtr do góry.
Filtr raz zdjęty nie nadaje się do powtórnego mocowania - może być nieszczelny na mocowaniu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 16:40   #3
zsunaj21
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Bieruń woj.Śląskie
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1997r
Postów: 98
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Miałem ten problem w tym miesiącu. Wymieniłem podstawę, kosztowało mnie to 450 zł + 2 filtry które kupiłem,ponieważ myślałem, że to może wina filtra. W wybudowanym nie mogliśmy się dopatrzyć przyczyny cieknięcia, ale z nową podstawą nie cieknie. Podobno to rzadki przypadek usterki. Te 450 zł to bez nakładki , która ma połączenie przewodem, rurką miedzianą z płomieniówką.
zsunaj21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 19:59   #4
carlos74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 58
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał keradz67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
fanow i specjalistow fordziaka transita moze ktos podpowie
posiadam fordzika z silnikiem epik z podstawy filtra paliwa wycieka paliwo czy jest mozliwosc uszczelnienia tego (nowa podstawa w serwisie okolo 900zl);-(

z gory dzieki
Jest na to patent.
Zeszłej zimy miałem to samo. Jeżeli u Ciebie korpus do którego mocujesz filtr jest z tworzywa to proponuję odłączyć przewody paliwowe od niej i rozebrać cały korpus. W środku jest jeden oring którego nie widać a który na skutek zanieczyszczeń i mikrodrgań wyciera się i mamy wyciek. Bez problemu kupisz taki oring za parę groszy i z głowy do końca życia.
carlos74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 10:07   #5
keradz67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Model: transit 100
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

dzieki za pomoc juz jest przyczyna
keradz67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 14:54   #6
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Witam chciałbym odświerzyć temat .
Dziś znalazłem wyciek z podstawy filtra paliwa i wymaga on wymiany , na allegro
znalazłem taką obudowe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
za rozsądna kase z tym że jest opisana jako 2.5 D ale wygląda identycznie jak moja wraz z czujnikiem wody w paliwie który u mnie jest uszkodzony! Jak myślicie czy ta od wolnossącego podejdzie pod TD czy są jakieś róznice i szukać innej???
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 17:46   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak myślicie czy ta od wolnossącego podejdzie pod TD czy są jakieś róznice i szukać innej?
A masz świecę płomieniową, a jeżeli tak - to jak jest zasilana w paliwo?
Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wygląda identycznie jak moja wraz z czujnikiem wody w paliwie który u mnie jest uszkodzony!
A zapala ci się lampka czujnika na chwilę po włączeniu stacyjki? Jeżeli nie, to raczej nie czujnik jest uszkodzony, ale instalacja...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-06-2012 o 17:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 21:13   #8
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz świecę płomieniową, a jeżeli tak - to jak jest zasilana w paliwo?
tak świeca płomieniowa zasilana jest z podstawy filtra . Jeżeli chodzi o tą podstawe z allegro to ten element jest chyba zdjęty bo reszta korpusu jest identyczna plus czujnik wody .
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zapala ci się lampka czujnika na chwilę po włączeniu stacyjki? Jeżeli nie, to raczej nie czujnik jest uszkodzony, ale instalacja...
czujnik jest sprawny problem w tym że gwint czujnika był już ukręcony i aktualnie jest wkręcony korek spustowy bez czujnika (czujnik jest podpięty) i wszystko działa OK .
Jedynie teraz cieknie z podstawy filtra . Kilka postów wyżej kolega z forum focusa napisał że jest możliwość naprawy podstawy filtra i koszty są znikome , co o tym myśleć???
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 22:35   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak świeca płomieniowa zasilana jest z podstawy filtra . Jeżeli chodzi o tą podstawe z allegro to ten element jest chyba zdjęty
No właśnie nie widać odejścia na świecę, a bywają Transity bez świecy - więc tu jest mała niewiadoma...
Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega z forum focusa napisał że jest możliwość naprawy podstawy filtra i koszty są znikome , co o tym myśleć???
Cytat:
Napisał carlos74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez problemu kupisz taki oring za parę groszy i z głowy do końca życia.
Jeżeli odpowiedni oring kupisz bez problemu - to zrób jak radzi. Ja bym miał problem z zakupem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-06-2012 o 22:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 11:29   #10
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym miał problem z zakupem...
niestety problem jest z zakupem podstawy filtra paliwa do mojego osiołka ,sam niewim co z tym zrobić leje się na rozrusznik który napewno długo tego nie wytrzyma ,pozostaje chyba rozebrac go i spróbować naprawić.
pozdrawam

Ostatnio edytowane przez Aleks1 ; 18-06-2012 o 22:42
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.