Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2016, 22:44   #1
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Spalanie 1,5 Ecoboost

Chyba nie ma takiego tematu dla mondeo MK V więc chciałbym rozpocząć.
Jestem po dwóch tankowaniach ( pierwszy zaraz po wyjechaniu z salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a jeszcze przed trzecim więc chyba pora już.....
wg kompa 7,6 l/100km od zerowego przebiegu (wg kalkulatora 8,0l/100km) , od ostatniego tankowania 7,2l/100km


Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2016 o 21:22
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 09:33   #2
PanPrzemek
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Albo wiozles go trasa z Salonu i jeszcze nie dojechales do domu, albo bardzo delikatnie obchodzisz sie z gazem w nowym bolidzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie 10,9 z ostatniego tankowania i moge odtrabic sukces - zszedlem o litr ze sredniej z poprzedniego miesiaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PanPrzemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 10:16   #3
Geble
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2015
Model: Astra H
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Albo kolega ma manuala, gdzie jak wiadomo spalanie jest nieco mniejsze, aczkolwiek nie powinno być różnicy na poziomie prawie 4 litrów.
Geble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 12:28   #4
Arthi2000
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK5 Titanium HB
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Hej,

Prawie 6 tyś km przebiegu, średnia z kompa 8,7l/100km. W tym 80% to miasto z umiarkowanymi korkami (Bydgoszcz). W okresach, gdzie jest 100% miasto to wychodzi w przedziale 9.0 - 9.6 l/100km i niżej mnie się udało.

A ponaddto:
- Klima zawsze załączona;
- Noga raczej lekka;
- Jeżdzę głównie sam.
Arthi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 12:29   #5
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Widać mamy podobne "nogi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Arthi2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Prawie 6 tyś km przebiegu, średnia z kompa 8,7l/100km. W tym 80% to miasto z umiarkowanymi korkami (Bydgoszcz). W okresach, gdzie jest 100% miasto to wychodzi w przedziale 9.0 - 9.6 l/100km i niżej mnie się udało.

A ponaddto:
- Klima zawsze załączona;
- Noga raczej lekka;
- Jeżdzę głównie sam.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 14:21   #6
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Styl jazdy dość dynamiczny, choć płynny. Auto bez zbędnego obciążenia w bagażniku, boxów dachowych, itp. Tankowane na BP lub Shellu. Miasto 80% trasa 20%.
Średnie spalanie po prawie 10 tysiącach - 9,6 l/100 km. W czasie miesięcznych wakacji w Skandynawii w sierpniu 2015, przy włączonej klimie, 4 osób w aucie i bagażach średnie spalanie wyszło 7,2 l/100 km. Z pewnością ma na to wpływ dostosowanie się do skandynawskiego, zrelaksowanego stylu jazdy. W Polsce się tak nie da.
Tak czy owak. Spalanie katalogowe można włożyć między bajki.
Aha, to dość istotne - koła osiemnastki.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 14:54   #7
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Cytat:
Napisał PanPrzemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo wiozles go trasa z Salonu i jeszcze nie dojechales do domu, albo bardzo delikatnie obchodzisz sie z gazem w nowym bolidzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie 10,9 z ostatniego tankowania i moge odtrabic sukces - zszedlem o litr ze sredniej z poprzedniego miesiaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Geble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo kolega ma manuala, gdzie jak wiadomo spalanie jest nieco mniejsze, aczkolwiek nie powinno być różnicy na poziomie prawie 4 litrów.
No więc jest tak.
Faktycznie obchodzę się z gazem bardzo ostrożnie póki co.
Większość moich tras to ok 12km do pracy i z powrotem do domu, parę dalszych wyjazdów po parędziesiąt km

Mam manuala, więc może to ma wpływ też.
Dziś znów tankowałem do pełna. Przy tankowaniu wg kompa miałem 7,2/100km, po przeliczeniu z dystrybutora 7,44 między tankowaniami.

Od początku mam nie skasowany drugi licznik dzienny i pokazuje 7,5l/100km, wg kalkulatora mam 7,9/100km

Nie jeżdżę w korkach, bo takowych na prowincji nie mam, nie deptam po sportowemu ile fabryka dała, ale też nie na emeryta.
Zwykła jazda podmiejska prawie zgodnie z przepisami
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 15:37   #8
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Ciekawe ile mi wyjdzie. Wyniki typu 10,9 trochę mnie przerażają, bo obecnie jeżdżąc po Łodzi moim 2,5 T spalam 12,9 według kalkulatora, więc różnica nie wielka, a mocy dużo więcej i osiągi też sportowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po cichu liczę, że uda mi się zejść w okolice 9 l. Zobaczymy, na razie czekam na odbiór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 15:47   #9
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

30kkm - avg 8,2, nie jestem zawalidrogą
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 20:53   #10
adiplus
ford::average
 
Avatar adiplus
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Cytat:
Napisał Arthi2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Prawie 6 tyś km przebiegu, średnia z kompa 8,7l/100km. W tym 80% to miasto z umiarkowanymi korkami (Bydgoszcz). W okresach, gdzie jest 100% miasto to wychodzi w przedziale 9.0 - 9.6 l/100km i niżej mnie się udało.

A ponaddto:
- Klima zawsze załączona;
- Noga raczej lekka;
- Jeżdzę głównie sam.

witam, ja pokonuję trasy w 100% miasto, jazda zgodnie z przepisami, częste światła i inne cuda spalanie mam podobne do kolegi 8,6 (stan licznika 1800km) na samym początku wskazania były 9,2 / 8,9 ale po czasie sytuacja się ustabilizowała
adiplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.