Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2020, 02:33   #1
kalkam
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-01-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Stukanie tylko podczas jazdy na wprost

Cześć, jakiś czas temu dotknął mnie problem stukania z przodu (ciężko nawet ocenić czy z prawej czy z lewej strony, mi się wydaje że bardziej z prawej chociaż momentami brzmi jakby pośrodku). Jest to stukanie cykliczne, coś w stylu metal obija się o metal. Występuje tylko podczas jazdy na wprost, podczas skręcania nie słychać nic. Nawet jak jadę autem "bujając" się lekkimi skrętami to tego odgłosu nie ma. Występuje na każdym biegu i luzie, im większa prędkość jazdy tym większa częstotliwość stukania. Gdy hamuje albo przyspieszam to stukania nie ma.

Byłem z autem na stacji diagnostycznej i usłyszałem, że zawieszenie jest ok i mam przyjechać znowu jak zacznie mocniej stukać (akurat jak jechałem na stację to nie stukało w ogóle, bo dopiero potem zauważyłem, że przez pierwsze kilka minut jazdy nic nie stuka)

Nie wiem nawet czy jest to usterka w zawieszeniu czy może jednak w czymś innym.

Jakoś tydzień przed tym jechałem drogą ekspresową, normalna prędkość, w granicach 130km/h. Prosta powierzchnia, żadnych wybojów ani nierówności i nagle usłyszałem bardzo głośny jednorazowy stuk (wydawało mi się że gdzieś w połowie auta i z lewej strony, ale mogę się mylić) Poza tym pojedynczym stukiem nic się nie zmieniło, auto nie prowadziło się w żaden sposób inaczej i dopiero po kilku dniach (i 200 kilometrach po tym) jest to cykliczne stukanie o którym piszę wyżej, zaczęło stukać nagle podczas jazdy 100km/h i tak zostało do teraz.

Czy ktoś z was borykał się z takim problemem albo ma jakikolwiek pomysł co może być przyczyną takiego stukania? Pierw myślałem, że skoro podczas przyspieszania i hamowania nie słychać stuku, to chodzi o układ hamowania. Teraz jednak z tropu sprowadza mnie to skręcanie (a nawet jak wspominałem lekkie bujanie autem, jechanie takim szlaczkiem podczas którego nie słychać już stuku).

Auta nie znosi na boki.

kalkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
usterka , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.