Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2020, 07:51   #321
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dawaj znać czy Ci to ogarną. U mnie walczą już prawie rok. Ostatnio rozmawiałem, że KME wypuszcza pod to jakiś soft. Ciekawe, że masz taką samą konfiguracje z AWD. Mój gazownik zrobił już 20-25 fusionów ale tylko w moim polifcie taki defekt występuje.
Jesli chodzi o nasze przypadlosci dostalem takie info:
Reduktor z oferty kme, ma przerost ciśnienia przy cut off i dlatego potrafi nawet zgasic samochod przy gwaltownym podjezdzie pod swiatla. Jedynym ratunkiem wymiana reduktora.

fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 07:57   #322
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Czyli tak jak myślałem, że jest to dławienie na skutek zalewania świec.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 14:58   #323
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli chodzi o nasze przypadlosci dostalem takie info:
Reduktor z oferty kme, ma przerost ciśnienia przy cut off i dlatego potrafi nawet zgasic samochod przy gwaltownym podjezdzie pod swiatla. Jedynym ratunkiem wymiana reduktora.
To mój instalator już wiedział i mówił mi od początku, dlatego ja mam od początku reduktor ac chyba red ten mocniejszy. Ale przypadłość ta sama:/ To wymienili Ci reduktor?

Bump:
Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec tak jestem po 3 zbiornikach gazu i na razie jeszcze przed pierwszym serwisem i poprawkami, zaobserwowalem co nastepuje:
1. Spadki obrotow najmniej czuje na gazie z Orlenu, najbardziej na Circle.
2. Przy duzych predkosciach powyzej 150 mialem przy zdjeciu nogi z gazu efekt jakbym lekko wciskal hamulec na ulamek sekundy - efekt jak wyzej na Orlenie najmniejszy na Circle najwiekszy.
3. Nie wiem czy kwestia ustawienia, ale gazu spalil mi srednio 10.5 / 100 km - 20% ekspresowka okolo 150-160 km/h, 50% krajowki i inne z predkosciami max do 110-120 i reszta 30% miasto. Niestety albo stety przy takim trybie jazdy wyszlo okolo 3-3.5/100km benzyny. Nie wiem czy to dobrze czy zle ale myslalem ze spali max do 2l/100.
4. Jutro smigam do gazownika z pytaniami jak wroce powiem co i jak, chyba ze macie jakies sugestie co mu powiedziec zeby sie nie za bardzo narzucac
Ja tankuje przeważnie na orlenie czasem lotos- różnic nie widzę.
Spalanie autostrada 11-12 LPG i 2l Pb trasa krajowa 10 LPG 1,6 PB. Tego efektu przychamowania nie mam ale ja mam jak pisałem inny reduktor. Niestety przylewanie podczas zatrzymywania mam:/

Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 29-08-2020 o 17:33
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 06:43   #324
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój instalator już wiedział i mówił mi od początku, dlatego ja mam od początku reduktor ac chyba red ten mocniejszy. Ale przypadłość ta sama:/ To wymienili Ci reduktor?

Bump:

Ja tankuje przeważnie na orlenie czasem lotos- różnic nie widzę.
Spalanie autostrada 11-12 LPG i 2l Pb trasa krajowa 10 LPG 1,6 PB. Tego efektu przychamowania nie mam ale ja mam jak pisałem inny reduktor. Niestety przylewanie podczas zatrzymywania mam:/
Nie, reduktor mam MAGIC III wiec teoretycznie lepszy mimo to efekt wystepuje.
Po pierwszej regulacji (zrobilem ponad 1000 km) na razie zmodyfikowano spalanie - spadlo zuzycie benzyny i wzroslo gazu - ale wynik podam po 2 pelnych zbiornikach gazu.
Niestety jesli chodzi o naszel przypadlosci, zmodyfikowano mape jednak na nic sie to nie zdalo. Dlawienie nie przy kazdym zatrzymaniu ale jednak wystepuje, oraz powyzej 130-140 km/h szarpniecie przy zdjeciu nogi z gazu - nie jest to bardzo mocne ze plomby wyskakuja ale lekko wyczuwalne.
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 09:33   #325
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

To ciekawe, jeśli mówią, że ten cut off występuje na reduktorze KME a występuje też na magic u Ciebie to raczej nie jego wina. A to przygasanie przy zatrzymywaniu występuje i u Ciebie na magicu i u mnie na AC więc raczej to nie jego wina. U mnie w między czasie wymieniono wtryskiwacze z KMe na inne i to trochę poprawiło bo przygasał prawie za każdym razem. Teraz jest tak jak u Ciebie raz na 3-4 dohamowywaniu do zera zaszarpie. Przy mamewrowaniu też to jest upierdliwe jak np. Zawracasz. Jakie dalsze kroki u Ciebie?
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 16:39   #326
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Dzisiaj zaciagalem jezyka u innych specow no i czesto pojawia sie diagnoza (jeszcze u mnie nie potwierdzona) ze moze byc to wina zlego nawiercenia w kolektorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak potwierdza badz zaneguja dam znac.
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 16:48   #327
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Już to przerabiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie podobno są dysze kierunkowe i nawet jakby było przesunięcie to one to korygują. Ale kto wie. Dawaj znać może razem do czegoś dojdziemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam serwis dopiero za ok. 2 miesiące.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 11:33   #328
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

do Fredziapl....czytam i mogę Ci poradzić przyjedź troszkę na południe do Bochni (masz 90km) są tam mega szpece od instalacji LPG" AutoGaz Bochnia Janusz Migdał" ,zadzwoń sobie do nich na pewno Ci pomogą ,ja tam montowałem, żadnych problemów , gadałem z innymi ich klientami podczas moich serwisów gwarancyjnych, same pozytywy!!!Polecam.

Bump:
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 18:01   #329
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Dzisiaj mam kolejne 'jaja'. Po zapaleniu samochodu w ciągu dnia lekko zaszarpalo go wyświetlił się błąd jak niżej ale żeby było śmiesznie zero spadków obrotów, zero efektów na dużych prędkościach. Nie wiem co wywaliło na błędzie ale jest ciekawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet rozbujałem go do 200km/h i odejmowalem systematycznie do 120 nogę z gazu i brak efektu jak wcześniej. Jutro podepnie kumpel pod kompa czego dotyczy blad.

https://naforum.zapodaj.net/d2e17f9b0cd7.jpg.html

Odnośnie Bochni, wiem czytałem jutro zadzwonię czy będą mogli mi coś pomoc. Umowie się, żałuję powoli że montowałem u siebie na miejscu ale mam nadzieję że się wsio wyprostuje.
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 18:20   #330
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Pewnie wypadanie zapłonu na jakimś cylindrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.