Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2020, 22:41   #51
szkolek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: bd
Silnik: bd
Rocznik: bd
Postów: 51
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Cytat:
Napisał pawel_88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj upomniałem się telefonicznie o swoje zgłoszenie, które chyba przez okres ferii zimowych zostało trochę zapomniane. Potwierdzono mi ponownie jego przyjęcie, nadal mam czekać na kontakt ze strony serwisu. Dam znać jak otrzymam dodatkowe informacje i coś ruszy w sprawie.

Jakieś aktualizacje?

szkolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 14:19   #52
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Cytat:
Napisał szkolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś aktualizacje?
Dzisiaj zadzwoniłem w bardziej roszczeniowym tonie, co pomogło bo przynajmniej konsultant oddzwonił. Niestety, według serwisu przy ul. Popularnej w Warszawie nie mogą i odsyłają do Berlina. Sam serwis średnio podchodzi do klienta, żeby taką pierdołę ustalać od lutego 2020, po trzecim telefonie, co nie zachęca do jakiejkolwiek współpracy z nimi. Stara śpiewka, dlatego zadzwoniłem do Poznania, zobaczymy czy tam się uda jak koledze o loginie "Greg Poznań", czekam na ich odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez pawel_88 ; 26-05-2020 o 14:21
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 08:19   #53
patelarz
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-06-2020
Skąd: Katowice
Model: Fusion
Silnik: 2,5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Linka zmiany biegów automatu USA 2015 2.5

Dzień dobry,
w Fusionie 2015 2.5l pękła tuleja w lince zmiany biegów. Coś tam przyrzeźbiliśmy, skrzynia chodzi ale prócz skrajnych położeń (P, D/s) na środkowych (R, N) lewarek nabrał dużego luzu, do tego nie zawsze wskakuje wsteczny.

Na amerykańskich stronach są zestawy naprawcze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale w Polsce nigdzie nic takiego nie znalazłem.

Cała linka - choć z wymianą całej to duża zabawa - też chyba w Polsce niedostępna. Da się coś dopasować ? Sprawdzał już ktoś to kiedyś ?
Z góry dziękuję za wypowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patelarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 14:36   #54
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 104
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Cytat:
Napisał pawel_88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zadzwoniłem do Poznania, zobaczymy czy tam się uda jak koledze o loginie "Greg Poznań", czekam na ich odpowiedź
Sam jestem ciekaw czy nie zmieniły się te procedury i dyspozycje centrali Forda dla podwykonawców autoryzowanych, bo jak byłem miesiąc temu dla dwóch innych kolegów u kierownika, żeby popchnąć ich temat w tej akcji, to mi powiedział, że mają wszystko, procedurę, numery części możliwość ich zamówienia w magazynie niemieckim ale jak przyjmują auto, muszą pisać do centrali Ford Polska i dopiero po akceptacji mogą przystąpić do realizacji tej akcji. Zastrzegał, że mogło się coś od czasu wykonania u mnie zmienić ale nie mam żadnej informacji, że nie złatwili więc jestem dobrej myśli, bo człowiek bardzo przyjazny i sam stwierdził, że głupotą innych stacji jest nierobienie, bo to czysty pieniądz i dlaczego odrzucają, tego nie rozumie i oni chętnie robią takie pierdoły, za kosmiczną kasę z centrali... bez komentarza :-)
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 17:21   #55
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam jestem ciekaw czy nie zmieniły się te procedury i dyspozycje centrali Forda dla podwykonawców autoryzowanych, bo jak byłem miesiąc temu dla dwóch innych kolegów u kierownika, żeby popchnąć ich temat w tej akcji, to mi powiedział, że mają wszystko, procedurę, numery części możliwość ich zamówienia w magazynie niemieckim ale jak przyjmują auto, muszą pisać do centrali Ford Polska i dopiero po akceptacji mogą przystąpić do realizacji tej akcji. Zastrzegał, że mogło się coś od czasu wykonania u mnie zmienić ale nie mam żadnej informacji, że nie złatwili więc jestem dobrej myśli, bo człowiek bardzo przyjazny i sam stwierdził, że głupotą innych stacji jest nierobienie, bo to czysty pieniądz i dlaczego odrzucają, tego nie rozumie i oni chętnie robią takie pierdoły, za kosmiczną kasę z centrali... bez komentarza :-)
Witam, w zeszłym tygodniu skontaktował się ze mną Pan z ASO Ford Bemo Motors przy ul. Opłotki w Poznaniu, ze wspaniałą wiadomością, że otrzymali zgodę na realizację dwóch akcji serwisowych dotyczących mojego auta:

- 18S20 (tuleja linki drążka zmiany biegów skrzynki automatycznej);
- 20S15 (zamki drzwi, tu szczegółów brak).

Ze wspomnianym doradcą serwisowym rozmawiałem już wcześniej, wiedział że mam zamiar jechać specjalnie z Warszawy na wykonanie prac, co go mocno zaskoczyło. Co było dla mnie kolejną pozytywną wiadomością, niedługo później otrzymałem telefon, że skontaktuje się ze mną oddział ich ASO z Warszawy, przy ul. Aleja Krakowska 169. Tak też się stało, umówiono się ze mną na wizytę, w zeszły piątek przyjęto mój samochód i przeprowadzono akcję serwisową 18S20! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tą drugą akcją był problem, jest świeża, podobno nie jest znana i dostępna procedura, brakuje szczegółów. Zapewne nie do obsłużenia w tym momencie w Polsce, ale dowiem się jeszcze co i jak telefonicznie.

Wielkie podziękowania kieruję do kolegi posługującego się nickiem "Greg Poznań", bez Ciebie ta operacja by się nie powiodła. Być może wspomniane serwisy obsłużą każdego, kto zgłosi się do nich bezpośrednio. Do innego ASO z Warszawy, o którym wspomniałem wcześniej w wątku żywię niechęć, tak samo jak oni do pomocy klientowi.

EDIT: Dla numeru VIN mojego Fusion'a akcja serwisowa 18S20 zniknęła w ramach raportów ze stron Forda, m.in. Etis. Jak widać można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez pawel_88 ; 02-12-2020 o 17:39
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 18:23   #56
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Cytat:
Napisał pawel_88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Z tą drugą akcją był problem, jest świeża, podobno nie jest znana i dostępna procedura, brakuje szczegółów. Zapewne nie do obsłużenia w tym momencie w Polsce, ale dowiem się jeszcze co i jak telefonicznie.
....
Z całą sympatią dla Bemo Motors oraz z podziwem, że "im się chciało" jednocześnie stwierdzam, że czasem to już ręce opadają od tych haseł "za świeża akcja", "brak szczegółów" itp. itd...

Siedzi sobie Tadziu wieczorkiem przy kompie, używa tych samych narzędzi co ma do dyspozycji ASO i u Tadzia "są wszystkie niezbędne szczegóły" DOSTĘPNE i BEZ PROBLEMU: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do tego widać oczywiście też 'Dealer Biulletin' a w nim jasne i proste stwierdzenie -

SERVICE ACTION
Dealers are to replace all four door latches and provide enhanced documentation supporting the completeness of repairs


co oznacza, że akcja serwisowa jest nie do wykonania w Europie - otóż ZAMKI AMERYKAŃSKIE SĄ INNE niż europejskie a więc nie da się wykonać wymiany, bo zamków amerykańskich ASO nie zdoła sprowadzić...
Można oczywiście spróbować wykonać operację oceny konieczności wymiany zamków - co i jak testować jest w tym opisie technicznym podlinkowanym przeze mnie. Nie zgrywałem jedynie tych filmików, które są podlinkowane orginalnie w 'technical info'.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 02-12-2020 o 18:29
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2020, 16:07   #57
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

Dziękuję za powyższe informacje, w takim razie odpuszczę ASO w sprawie drugiej akcji serwisowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-12-2020 o 16:36
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 04:21   #58
Q_KAMIL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2020
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Uchwyt od linki zmiany biegów

Witam,
w raporcie CARFAX sprawdziłem, że mam do zmiany uchwyt od linki skrzyni biegów.
NHTSA #19V362
Recall #19S16 SHIFTER CABLE BUSHINGS
Status: Remedy Available
Tylko wiadomo mieszkam w Polsce i nikt mi tego w ASO nie zmieni. Jak rozwiązać sprawę? Macie jakieś doświadczenia? Może kogoś polecicie z okolic Warszawy moje auto to Fusion 2016 2.5
Dzięki za odpowiedź
Q_KAMIL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2021, 12:11   #59
Aragorn33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Witam,
W temacie było kilka miesięcy ciszy, więc dodam coś od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusiona z 2016 z silnikiem benzynowym 2.5l. W marcu tego roku podczas podjeżdżania pod dystrybutor na stacji benzynowej "zgubiłem biegi" w mojej automatycznej skrzyni biegów. Samodzielna diagnoza ujawniła, że spadła linki drążka zmiany biegów skrzyni automatycznej a po tulei nie ma śladu. Awarie usunąłem za pomocą trytytki, a następnie odwiedziłem nasze Forum, żeby zgłębić przyczynę awarii. Sprawdziłem na stronie Forda VIN swojego auta i okazało się, że moje auto jest zakwalifikowane do akcji serwisowej 19S16. Po przeczytaniu tego wątku na Forum z góry założyłem, że będę musiał tą awarię usunąć samodzielnie i nawet znalazłem aukcję na znanym polskim portalu, gdzie można było tuleję do linki nabyć. Jednak zanim zdecydowałem się na zakup powyższej tulei postanowiłem, że dla spokojnego sumienia, zadzwonię do ASO Forda w Łodzi, żeby dowiedzieć się czy powyższa akcja serwisowa może zostać przez nich zrealizowana. I tu dochodzę do meritum mojego wywodu. Okazało się, że ASO stanęło na wysokości zadania i otrzymałem informację, że powyższa akcja serwisowa zostanie przez nich w moim aucie wykonana. Przy pierwszym podejściu w ASO panowie mechanicy uznali, że wymiana samej tulei to za mało i muszę poczekać jeszcze trochę bo wymieniona zostanie cała linka drążka zmiany biegów skrzyni! Po ponad miesiącu czekania (część podobno szła z Wielkiej Brytanii) otrzymałem telefon, że linka jest na miejscu i mogę przyjechać na wymianę. W miniony czwartek mój Ford otrzymał fabrycznie nową linkę do zmiany biegów wraz z nową tuleją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także nie każde ASO Forda kręci nosem na auta zza oceanu i powyższą akcję serwisową. Z czystym sumieniem mogę polecić przy takim problemie ASO Ford Łódź na Alei Włókniarzy 144.
Aragorn33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2021, 19:06   #60
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Fusion USA (Mondeo) - przestawienie lewarka nie włącza biegu

Cześć i od razu prośba o ewentualną diagnozę, jak ktoś ma jakąkolwiek wiedzę lub skojarzenia w temacie.

Sprzęt to Ford Fusion ściągnięty z USA 2 lata temu, czyli odpowiednik europejskiego Mondeo. Rocznik 2015, przebieg 100k, skrzynia biegów automatyczna (najprawdopodobniej 6F35). Silnik 2.5L.

Dziś po południu jak zwykle zaparkowałem samochód na P. Nic dziwnego nie zauważyłem. Po powrocie już niestety, ale lewarek do zmiany biegów "chodzi" o wiele lżej i nie włącza biegu. Nie ma żadnego efektu przy jego przestawianiu, niezależnie czy wajcha jest na D,R czy S (na P zapala się tylko na wyświetlaczu właściwa ikonka). I co zauważyłem, naciskając przycisk na lewarku do przestawiania pozycji, gdzieś w okolicy liczników coś pstryka, czego wcześniej na pewno nie słyszałem.

Pytanie co mogło się zepsuć. Mam wrażenie, ze nic z samą skrzynią (mechanicznie) ale być może jakiś moduł/przełącznik elektryczny. Nie znam się, ale te pstrykanie to mi właśnie podsuwa na myśl. Całą reszta w samochodzie działa ok włącznie z silnikiem, no tylko nie da się jechać....

Ktoś, coś wie, pomoże? Samochód stoi unieruchomiony z drugiej strony miasta i nawet dzieciaka nie mam jak teraz wozić, a może to tylko jakaś duperela (oby), którą może sam był w stanie ogarnąć bez czekania w prawie 3 tygodniowej kolejce do diagnozy i naprawy :/

Ostatnio edytowane przez demiurg ; 25-06-2021 o 19:22 Powód: dopisanie informacji
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.