Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2018, 12:06   #81
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czepiasz się że ktoś poprawia błąd? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mamy już pisać, to piszmy z głową.
Np. w Focusie nie ma ASR ale jest ESP.
Tak samo w Focusie MK4 nie ma DPF, jest GPF.
Tak - filtr cząstek stałych, ale nie powielajmy błędów, bo na powershifta niektórzy będą mówić tiptronic a na Focusa RS nakleimy naklejkę Quattro.
Przecież to wszystko jedno co nie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 15:00   #82
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przeczytaj uważnie cennik i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo wszystkie silniki benzynowe Forda mają teraz filtr cząstek stałych. Drobnym druczkiem zaraz pod tabelą z cenami wersji.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 20:29   #83
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i nie wprowadzaj ludzi w błąd
Powtarzam tylko to, co wczoraj usłyszałem od sprzedawcy nt. silnika benzynowego 1,5. Nie sądzę by sprzedawca kłamał. Co prawda samochodu z tym silnikiem nie widziałem, ale mam mieć informację gdy takowy będzie do jazdy próbnej.
__________________
Fiesta pali na dotyk
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 20:37   #84
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Auto bardzo ładne, ale razi mnie wielki napis z tyłu FOCUS.
Pytanie z innej beczki- czy wszystkie Focusy mają dzienne na Ledach ? Tzn juz od bazowej wersji.
Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 03:15   #85
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Jeździłem dieslem 1.5 i 1.0 EB. Auto w wersji ST-line najładniejsze. Diesel nie wiem czym ludzie kierują się kupując takie małe auta z klekotem, a jeżdżą po mieście z małymi przebiegami. Spalanie do nagrzania tak ze 3-4km było wyższe od EB, po czym spadło i średnio było 1-1,5 niższe. Samo przyśpieszenie było przyjemnie odczuwalne na plecach, ale na kołach już tego nie było tak widać. W porównaniu z 1.0 może trochę lepiej jedzie, ale wibracje i dźwięk zabijają przyjemność z jazdy. Jak diesel to tylko mocniejszy, aby był większy fun. Co do 1.0 to zaskoczył mnie cichą pracą i ogólnym wyciszeniem kabiny w porównaniu z MK3 jest dużo lepiej jeżeli chodzi o dźwięk. Co do plastików to jest podobna jakość jeżeli nie brać pod uwagę środkowego panela w MK3. Nie opłaca się brać podstawowe radio - wygląda paskudnie, a zajmuje dużo miejsca, w MK3 jest to dużo lepiej rozwiązane. Za to z SYNC 2,5 czy 3 jest już bardzo fajnie.
1.0 przyśpiesza naprawdę nieźle i jeżdżąc spokojnie ma się wrażenie, że idzie z dołu tak samo dobrze jak 1.5 mk3 150KM jak nie lepiej. Na pewno jest takie bardziej responsywne z mniejszym lagiem. Jednak w mk3 150KM od 3000 jest już wyraźnie lepiej. Ale w porównaniu z 1.0 w MK3, wersja 1.0 MK4 na pewno lepiej idzie. Wyciszenie w kabinie rewelacyjne przez to komfort jazdy dużo lepszy jak w MK3. Osobiście mając kasę na ST-Line wybrał bym MK4, a nie MK3 z uwagi właśnie na wyciszenie i bardzo ładną bryłę (na pewno wygląda zgrabniej od MK3).
Bagażnik sprzedawca twierdził, że jest większy, ale z kołem dojazdowym i dodatkowym nagłośnieniem bagażnik jest wg mojej ocenie mniejszy.
Różnica jeszcze diesel vs 1.0 EB. Wersja benzynowa dużo lepiej się prowadzi, jest taka jak wszystkie fokusy, reaguje z chirurgiczną precyzją na reakcję kierownicą, za to w dieslu miałem wrażenie już mniejszej bezpośredności i auto bardziej wyjeżdżało przodem (było czuć większą mase na przedzie). Cennik jest trochę przegięciem. Robiąc takie same wyposażenie jak w Honda Civic kwotowo ford wychodzi trochę drożej, a przy takiej różnicy wolał bym hondę pomimo brzydkiego zadka.
Ale wiadmo, że nowość więc ceny muszą spaść. Ogólnie auto ma dużo plusów w porównaniu z MK3 np. ładniejsza deska rozdzielcza, brak dużego panelu radiowego z twardym plastikiem. Nawiewy boczne w końcu w pełni regulowane. Można dokupić panoramiczny dach niestety bardzo drogi bo aż 9tyś.

Auto naprawdę fajne - szkoda tylko, że 3 cylindrowe 150KM/182KM. Ale patrząc na osiągi 1.0 sądzę, że 1.5 w MK4 jest szybsze od MK3.
A i automat to cenowe nieporozumienie.
1.5 z automatem, z panoramą, w wersji ST-Line, ledami podstawowymi, lepszym nagłośnieniem, radiem bez nawigacji z de-basto i bez innych bajerów cena robi się po upustach mocno za wysoka bo aż 118tyś. zł. W hondzie w niższych pieniądzach mamy dodatkowo skórę, podgrzewane nawet tylne fotele za 112tyś zł.Więc zdecydowanie wybrał bym hondę. Ale nawiasem mówiąc producentów mocno pokręciło, aby za kompakt płacić ponad 100tyś.

Więc jak ktoś nie ma kasy to ma niezłą okazję kupić za 65tyś MK3 z motorem 150KM fakt że trend z dodatkowymi opcjami typu 2 strefowa klima, czy fele alu. Czyli prawie to samo co w MK4 trzeba było by dać około 78tyś. Ale fakt faktem, że nowy Focus jest tańszy w porównaiu z MK3 gdy ten wchodził na rynek. A i jeszcze jedno na jeździe testowej wiele elementów było lepiej wykonanych jak przy zakupie. Np. słupki przy przedniej szybie teraz są materiałowe, a przy zamówieniu będzie plastik niezależnie od wersji jeszcze było parę rzeczy, ale zapomniałem. A schowki są wyłożone materiałem - duży plus.

Bump: Jeździłem dieslem 1.5 i 1.0 EB. Auto w wersji ST-line najładniejsze. Diesel nie wiem czym ludzie kierują się kupując takie małe auta z klekotem, a jeżdżą po mieście z małymi przebiegami. Spalanie do nagrzania tak ze 3-4km było wyższe od EB, po czym spadło i średnio było 1-1,5 niższe. Samo przyśpieszenie było przyjemnie odczuwalne na plecach, ale na kołach już tego nie było tak widać. W porównaniu z 1.0 może trochę lepiej jedzie, ale wibracje i dźwięk zabijają przyjemność z jazdy. Jak diesel to tylko mocniejszy, aby był większy fun. Co do 1.0 to zaskoczył mnie cichą pracą i ogólnym wyciszeniem kabiny w porównaniu z MK3 jest dużo lepiej jeżeli chodzi o dźwięk. Co do plastików to jest podobna jakość jeżeli nie brać pod uwagę środkowego panela w MK3. Nie opłaca się brać podstawowe radio - wygląda paskudnie, a zajmuje dużo miejsca, w MK3 jest to dużo lepiej rozwiązane. Za to z SYNC 2,5 czy 3 jest już bardzo fajnie.
1.0 przyśpiesza naprawdę nieźle i jeżdżąc spokojnie ma się wrażenie, że idzie z dołu tak samo dobrze jak 1.5 mk3 150KM jak nie lepiej. Na pewno jest takie bardziej responsywne z mniejszym lagiem. Jednak w mk3 150KM od 3000 jest już wyraźnie lepiej. Ale w porównaniu z 1.0 w MK3, wersja 1.0 MK4 na pewno lepiej idzie. Wyciszenie w kabinie rewelacyjne przez to komfort jazdy dużo lepszy jak w MK3. Osobiście mając kasę na ST-Line wybrał bym MK4, a nie MK3 z uwagi właśnie na wyciszenie i bardzo ładną bryłę (na pewno wygląda zgrabniej od MK3).
Bagażnik sprzedawca twierdził, że jest większy, ale z kołem dojazdowym i dodatkowym nagłośnieniem bagażnik jest wg mojej ocenie mniejszy.
Różnica jeszcze diesel vs 1.0 EB. Wersja benzynowa dużo lepiej się prowadzi, jest taka jak wszystkie fokusy, reaguje z chirurgiczną precyzją na reakcję kierownicą, za to w dieslu miałem wrażenie już mniejszej bezpośredności i auto bardziej wyjeżdżało przodem (było czuć większą mase na przedzie). Cennik jest trochę przegięciem. Robiąc takie same wyposażenie jak w Honda Civic kwotowo ford wychodzi trochę drożej, a przy takiej różnicy wolał bym hondę pomimo brzydkiego zadka.
Ale wiadmo, że nowość więc ceny muszą spaść. Ogólnie auto ma dużo plusów w porównaniu z MK3 np. ładniejsza deska rozdzielcza, brak dużego panelu radiowego z twardym plastikiem. Nawiewy boczne w końcu w pełni regulowane. Można dokupić panoramiczny dach niestety bardzo drogi bo aż 9tyś.

Auto naprawdę fajne - szkoda tylko, że 3 cylindrowe 150KM/182KM. Ale patrząc na osiągi 1.0 sądzę, że 1.5 w MK4 jest szybsze od MK3.
A i automat to cenowe nieporozumienie.
1.5 z automatem, z panoramą, w wersji ST-Line, ledami podstawowymi, lepszym nagłośnieniem, radiem bez nawigacji z de-basto i bez innych bajerów cena robi się po upustach mocno za wysoka bo aż 118tyś. zł. W hondzie w niższych pieniądzach mamy dodatkowo skórę, podgrzewane nawet tylne fotele za 112tyś zł.Więc zdecydowanie wybrał bym hondę. Ale nawiasem mówiąc producentów mocno pokręciło, aby za kompakt płacić ponad 100tyś.

Więc jak ktoś nie ma kasy to ma niezłą okazję kupić za 65tyś MK3 z motorem 150KM fakt że trend z dodatkowymi opcjami typu 2 strefowa klima, czy fele alu. Czyli prawie to samo co w MK4 trzeba było by dać około 78tyś. Ale fakt faktem, że nowy Focus jest tańszy w porównaiu z MK3 gdy ten wchodził na rynek. A i jeszcze jedno na jeździe testowej wiele elementów było lepiej wykonanych jak przy zakupie. Np. słupki przy przedniej szybie teraz są materiałowe, a przy zamówieniu będzie plastik niezależnie od wersji jeszcze było parę rzeczy, ale zapomniałem. A schowki są wyłożone materiałem - duży plus.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 05:53   #86
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Według testów dostępnych na YouTube nowy Focus jest lżejszy niż MK3. Odchudzili wszystko co możliwe, lżejsze są fotele, karoseria a nawet wiązki elektryczne. Co do wyboru diesel czy benzyna jak i MK3 czy MK4 to tyle będzie opini ile ludzi. Ja osobiście kupiłem MK3 z silnikiem diesla 1,5 120 koni w wersji Trend z pakietem Gold X na wyprzedaży modelu za 62350 zł i jestem zadowolony z zakupu. Samochód jest bardzo cichy, nie słychać klekotania diesla. W porównaniu do Focusa MK2 to niestety MK3 ma mniejszy bagażnik (2 cm węższy, 2 cm płytszy i aż 5 cm niższy), a kabina w MK3 jest bardziej zabudowana i sprawia wrażenie ciasniejszej. W MK4 kabina sprawia wrażenie większej. Największym minusem dla mnie w MK3 w dieslu są krótkie przełożenia skrzyni biegów i aż 6 biegów. Jeżdżąc spokojnie ruszając spod świateł trzeba się namachać biegami. Wolałabym skrzynię 5 biegową z MK2.

Ostatnio edytowane przez AdamGdansk1 ; 20-10-2018 o 05:56
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 10:31   #87
Youki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2015
Model: Foka
Silnik: DDD
Rocznik: 5555
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Dlatego w konfiguratorze można za darmo zrezygnować z nazwy modelu oraz oznaczenia wersji silnikowej podczas zamawiania nowego modelu.
Tak, bazowy Trend ma światła do jazdy dziennej LED.
Youki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 10:53   #88
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Cytat:
Napisał Lukimaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wszystkie Focusy mają dzienne na Ledach ? Tzn juz od bazowej wersji.
Tak.
Nawet najtańsza wersja ma już DRL:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 22:10   #89
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Dzięki za inf :-)
Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 19:49   #90
loki34
ford::average
 
Avatar loki34
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznan
Model: Focus MK 4 ACTIVE
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: jakie ma wyposażenie i jakie dane techniczne?

Orientuje sie ktoś kiedy wersja Active będzie dostępna i ile taki pojazd będzie droższy od titanium na przykład?
loki34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.