Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2019, 14:54   #11
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Cytat:
Napisał LukaszPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry czy udało wam się rozwiązać problem z klapą otwierającą się do połowy? Bo ja mam ten sam problem.
A jak ją wtedy od połowy ręcznie otworzysz na max, zamkniesz pilotem, to przy kolejnym otwarciu również staje w połowie?

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 06:41   #12
Piotermk5
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Opole
Model: Ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Witam,
Czy komuś udało się rozwiązać problem z klapą jak w temacie? Mam taki sam problem, klapa nie daje się zamknąć, po osiągnięciu maksymalnego otwarcia i naciśnięciu przycisku próbuje dalej się otwierać, nie działa też programowanie klapy zgodnie z instrukcją.
Piotermk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 15:12   #13
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Tez mam problem Mk5 2017 klapa otwiera sie do polowy elektrycznie zeobilem jak pisze w instrukcji otwarlem recznie na max i wcisnolem i trzymalem ponad 3s przycisk z consoli dobiegl dzwiek piiii potwierdzenia ale po zamknieciu dalej otwiera sie do polowy, ja rozumie ze to zabezpieczenie zeby w amerykanckim garazau dla krasnali nie ubic sobie klapy ale jak ktos ma prawie 190cm wzrostu to idzie sobie ta klapa krtan zlamac i miec zgon �� skoro procedura jest i nie dziala to kicha im nowsze technologie tym wieksze badziewia sie robia z tych Mondeo poprzedni mk4 w tytanium mial wkonczenia w metalu w konsoli tu plastik i tandetne lakierowanie nawet w kierownicy pozalowali na galwanizowanie rozumie w aucie za 40tys ale nie za 140tysi nie dziwie sie ze tak kiepsko sie sprzedaja mondki w salonach.
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 18:52   #14
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Talking Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Wymienilem silownik i to samo klapa otwiera sie do polowy , zadne proby programowania nie zmieniaja tej wysokosci wiec to nie silownik predzej jakis blad w oprogramowaniu sterownika. Wewnatrz silownika jest enkoder otworzylem klape recznie na maxa, wypiolem wtyczke zamknolem klape recznie i wpiolem wtyczke i sterownik zglupial orwieral klape zamek a silownik ja zamykal czyli klapa za kazdym razem zapisuje w pamieci ostatnie polozenie, myslalem ze juz tego nie ogarne i dodatkowo co ciekawe wyskoczyl blad silnika prawego reflektoru full led a nie silownika klapy. O czym informowal wyswietlacz w zegarach. Czarna magia potrzebny egzorcysta haha narazie zostawiam ten badziew. Zastanawiam sie tylko czy nie ma to cos wspolnego z tym systemem anty przytrzasnij mi paluszki czy to wogole dziala nie wiem nie mam odwagi przytrzasnac sobie paluszkow szyba trzymalem do mometu az klapa zblizyla sie na 5cm potem usunolem dlon bo klapa na dole zamyka sie szybciej haha.
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 19:07   #15
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Po co tam ręce pakować,można wsadzić coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak chcesz mogę Ci pożyczyć moduł RGTM.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 12:18   #16
Andrus23
ford::amateur
 
Avatar Andrus23
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Skąd: U.K Wales
Model: Mondeo Mk5 Kombi AWD
Silnik: 180 km Diesel
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Witam. Mam ten sam problem, czy udało się go rozwązać?

Ostatnio edytowane przez Andrus23 ; 03-05-2020 o 12:37
Andrus23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 09:52   #17
Jaca1
ford::average
 
Avatar Jaca1
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK5 mondeo - Titanium kombi Power shift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Witam. I mnie dopadła sytuacja z awaria klapy elektrycznej w kombii. Otwarcie do połowy i stop. Po lekturze naszego forum i wizycie w ASO postanowiłem zaryzykować i kupić używany siłownik. Wymontowany z auta 2017r z przebiegiem 36 tys. To sporo mniej niz u mnie. Za nowy w ASO krzykneli ok 1000 PLN z wymianą. Ja trafiłem na portalu aukcyjnym za 10 % tej ceny a wymiany dokonałem sam.
POMOGŁO. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało se że siłownik uległ uszkodzeniu. Wymiana prosta, jedna wtyczka. Delikatnie odpiąłem tapicerkę i poszło. A więc czasem warto zaryzykować i spróbować na używanych częsciach. Pozdrawiam,
__________________
Było: MK1 2.0 16V GLX kombi(1995 - 2002), MK2 2.0 16V GHIA kombi(2002-2009), Mk3 GHIA kombi(2009 - ...)
MK4 TITANIUM kombi i wreszcie MK5 Titanium .......
Jaca1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 13:10   #18
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,451
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Walczę z tym samym problemem. Niby wszystko chodzi, nie ma błędów a zatrzymuje sie na połowie wysokości, jak otworze klapę ręcznie na maxa to zamyka ale zamek nie łapie odbija ponownie do połowy. Gdzie szukać problemu?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 16:04   #19
Szewcu 1982
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-06-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk 5 kombi
Silnik: 2.0 cdti 150
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

wd40 w zamek klapy, mi pomogło
Szewcu 1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 19:19   #20
asatel
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-05-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 42
Domyślnie Odp: Elektrycza klapa bagażnika otwiera się do połowy.

Witam. Z przykrością pochwalę się że i ja mam problem z elektrycznym otwieraniem klapy w MK5. Otwieram ją na 3 razy a zamknąć wcale nie mogę tylko ręcznie. Czasami zamknie się kawałek i stanie. Auto kupiłem pół roku temu i też czasami było coś z klapą ale minęło i otwierała się prawidłowo.
asatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.