Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2019, 21:17   #1
Marches
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Jakie według was najlepsza paliwo zalewać do diesla 1.6, aktualnie tankuje Lotos Dynamic, ale pytam was czy to dobry wybór czy może coś innego.

Marches jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 21:37   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Szczerze mówiąc, nie ma to większego znaczenia. Paliwa na stacjach i tak pochodzą od 2-3 głównych rafinerii.
Ja większa uwagę zwracam na to GDZIE tankuję, to znaczy czy jest to znana sieciowa stacja (Orlen, Shell, Lotos), bo wg mnie, zmniejsza to ryzyko zakupu niepewnego/chrzczonego paliwa (ale nie jest to regułą).
Moim zdaniem Lotos Dynamic to dobry wybór
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 06:37   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

najtańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 06:54   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Od prawie 5 lat tankuję tylko na Auchanie. Silnik żyje (chociaż to nieco inna wersja 1.6 TDCI niż Twoja w mk3, ale nie sądzę, żeby to robiło dużą różnicę) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przez ten czas zrobiłem 70 tys. km, czyli około 70 zbiorników. Licząc na różnicę w cenach paliw Auchan vs normalna stacja na poziomie 30 groszy (BP 5.12, Auchan 4.82 jeśli dobrze pamiętam) i spalanie na poziomie 5.1 litra, to zaoszczędziłem jakieś 1071 zł. Moim zdaniem warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 07:22   #5
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Cytat:
Napisał Marches Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie według was najlepsza paliwo zalewać do diesla 1.6
olej napedowy :]
zwykly, normalny ON, byle nie chrzczony. Lanie "premium" nie ma tu sensu.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 12:27   #6
Zielony360
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Focus mk3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Olej napędowy importowany z Niemiec bez biododatków plus dodatek Archoil AR6900-D MAX. Tak tankuję osobiście.

Nie jest prawdą, że nie warto używać uszlachetniaczy (w tym paliw premium), ponieważ liczba cetanowa ok. 55 daje lepsze spalanie mieszanki, dzięki czemu mniej spalin, a zatem czystszy DPF i wnętrzne silnika, wtryski. Współczesne silniki są projektowane na liczbę cetanową ok. 53, a na stacji zwykłe paliwo ma ok. 51.
Zielony360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 12:31   #7
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

a skad ty takie masz? do niemiec jeździsz tankować?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 12:55   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

Ok, ale jest jeszcze kwestia ekonomiczna. Załóżmy te moje przebiegi. Paliwo premium jest droższe o kolejne 30 groszy, czyli przez te 5 lat / 70 tys. km wydałbym 2142 zł więcej. A jestem przekonany, że przez wcześniejsze 110 tys. km jako flotówka nikt nie bawił się w paliwa premium. Czyli gdyby lać od początku paliwo premium zamiast Auchanowskiego, koszty wzrosłyby do 5508 zł. Zasadnicze pytanie - na ile szybciej zapycha się DPF i degradują się wtryskiwacze? Jeśli stosowanie paliwa premium zagwarantowałoby brak zużycia ww. to oczywiście byłoby to uzasadnione. Więc trzeba tylko określić na ile szybciej na tanim paliwie zapcha się DPF i padną wtryski. Dwukrotnie szybciej? Jakoś nie chce mi się wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno możemy lepiej się poczuć, że "dbamy o samochód" ale nie zawsze jest to uzasadnione... Oczywiście niech każdy sam przekalkuluje i leje co chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 13:01   #9
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

ja jakbym miał dostęp do oleju roślinnego albo opału to bym lał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale że nie mam no to niestety zostają cpn-y Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 13:44   #10
Marches
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jakie paliwo lać do TDCI 1.6 ?

z informacji wynika że najlepiej lać Shell VPower [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Marches jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.