Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2019, 15:53   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

To jest płacz glupich polaczków..... z usa sciaga sie by zaoszczędzić, jest ryzyko wiec jest taniej, gdyby nie bylo ryzyka to bylo by drozej niż w EU, stać cie i nie chcesz ryzykować kup nowy w salonie. Ten sam temat co z kredytami w frankach, jak glupki mieli taniej to krzyczeli zeby bral każdy bo okazja i tyljo debil nie skorzysta, jak teraz wyszlo jednak drożej to płacz na caly świat....

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 18:55   #12
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

Oczywiście masz rację, ale skąd wiesz, do której z tych dwóch grup zalicza się autor - entego już w tej sprawie - tematu na forum ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tym bardziej, że z treści ewidentnie wynika, że jest zielony... Zawsze lepiej ostrzec.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 14:53   #13
Salem16
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ani nawet nie chcą za kasę serwisować. Ford USA, to nie to samo co Ford Europa.
płacę i wymagam, nie serwisuję aut w żadnym ASO - szanuję swój czas i pieniądze. Są polecane warsztaty niezależne, które nienaprawialne dla ASO usterki naprawiają na poczekaniu. Co do Ford USA, to nie to samo co Ford Europa - zgadzam się z olbrzymią przewagą na korzyść USA. Nawet nie ma co porównywać !!! Pozdrawiam
Salem16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 21:19   #14
wojtasm91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2018
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

AdoKrycha007 ja nie powiedziałem że chcę to robić w ASO. Wręcz unikam ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie powiedziałem też że nie mam rozgarniętego mechanika. Więc po co ta pseudo burza. Odpowiedz sonie na pytanie dlaczego np. Serwisanci Porsche dostają PIWISa w wersji podstawowej a nie inżynierskiej? Kolego lukaszooo Widzę że focus i kuga2 z tyłu mają pomarańczowe kierunki. fuzion miał ze stopu kierunek czerwony. Sync3 jest do przekodowania bez kłopotu. A jak z obsługą głosem po polsku? Czy pominąłem jakiś element do zmodyfikowania?
wojtasm91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 10:42   #15
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

Fusion ma czerwone kierunki, trzeba przerobić lub wymienic na eu, usa nie ma tez tylnego halogenu ktory u nas jest oficjalnie wymagany. Sync3 da sie zrobic na kilka sposobów, kazdy ma jakis minus ale w kazdym przypadku da sie zrobic voice po polsku.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 09:12   #16
gaw00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2018
Model: Focus USA Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

U mnie obsługa głosowa działa po polsku (radio, telefon itp.)
Jedyne czego głosem nie da się obsłużyć to nawigacja - podobno ze względu na rozmiar plików i mniejszą pamięć dostępną w Focusach USA (32gb USA, 64gb EU).
gaw00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 14:33   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

Cytat:
Napisał gaw00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podobno ze względu na rozmiar plików... (32gb USA, 64gb EU).
Raczej bym powiedział, że ze względu na braki w wiedzy oraz możliwościach tego, co tę navi "polonizował"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 00:33   #18
Patrykk94
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 10-07-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0T 250hp
Rocznik: 2016
Postów: 0
Smile USA -> EU Focus ST MK3 garść pytań

Witajcie!
od kilku dni stałem się posiadaczem Focusa ST mk3 polift z 2016 roku wersja USA. Auto jest fantastyczne jestem bardzo zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zwracam się do Was z kilkoma pytaniami.
1. Lusterka. W jaki najprostszy sposób mogę przywrócić lusterka do normalności i do standardów europejskich. Lewe inaczej przybliża niż prawe, poza tym są dzielone. W grę wchodzi jedynie wymiana całości, czy jest możliwość wymiany samego "szkiełka"?
np
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Sync. Posiadam prawdopodobnie wersję Sync 1 / 1.1 z małym ekranem (jak sprawdzić która to wersja?). Próbuję dokonać aktualizacji ze strony:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
po wpisaniu vinu wykrywa dostępną aktualizację, lecz problem występuje w momencie próby pobrania. Zgłasza komunikat aby spróbować później Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skąd mogę pobrać oprogramowanie? Na jakie zmiany mogę liczyć?
Czy jest możliwość spolszczenia Synca wraz z poleceniami głosowymi?
3. Częstotliwości radia - temat znany.
4. Przy korzystaniu z tempomatu, prędkość pokazywana jest jedynie w milach pomimo iż komputer ma wybrane km/h.
5. Co jeszcze powinienem wiedzieć apropo zmian, modyfikacji? co warto przerobić, dograć?
6. Dorobienie kluczyka z immo, obecnie posiadam tylko 1szt

Czy znacie kogoś z Warszawy i okolic, kto byłby w stanie pomóc mi w powyższych kwestiach? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki i pozdrawiam!!

Ostatnio edytowane przez Patrykk94 ; 24-07-2020 o 00:45
Patrykk94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 06:10   #19
cafebiba99
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Focus mk3 USA
Silnik: 2.0 (160KM) 6DCT250
Rocznik: 2015
Postów: 65
Domyślnie Odp: USA -> EU Focus ST MK3 garść pytań

4. Da się zrobić, bo tak mam w wersji Focus SE. Niestety nie wiem jak bo robił to poprzedni właściciel.

6. Sam kluczyk ok 350zł. Z otwieraniem drzwi ponad 550zl. Popytaj w punktach dorabianie kluczy.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
cafebiba99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 21:22   #20
kito
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 2.0 GDI Ti-VCT
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeróbka na EU

4. Mi spolszczenie robił kolega z tego forum tedi_k. Sync + zegary i kilka różnych rzeczy w tym kilometry w tempomacie.
5. Standardowo dostosowanie do PL czyli wymiana przednich lamp na asymetryczne i tylna lampa przeciwmgielna.
6. Nie wiem jaki masz kluczyk, zwykły czy smart. Ja mam zwykły 4-przyciskowy. Kupiłem kluczyk w sklepie internetowym na amerykańskiej stronie. Można też kupić na ebayu i tym podobnych. Ważne żeby elektronika była oryginalna. Surowy kluczyk kupiłem na aliexpress (identyczny jak oryginał). Klucz dotnie chyba każdy klucznik a programował mi kolega Mayak też z tego forum (jest z Wawy). Ogarnie Ci też pozostałe sprawy.
kito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , benzyna , focus , opinie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.