Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2021, 16:24   #61
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Ford focus mk2 2006 podnośnik

Cytat:
Napisał tom3k55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
Szukam podnośnika do swojego focusa, ponieważ kupiłem go bez niego.
Macie do polecenia jakiś konkretny?

Dwa które pożyczałem od znajomych za każdym razem, przy podnoszeniu sprawiają, że plastik który normalnie przylega do progu odgina się od niego.
Kup od volvo. Na portalu aukcyjnym używki już od 30 zł.

Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 16:53   #62
tom3k55
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 18-12-2020
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Tak, szukam awaryjnego do bagażnika. Dzięki za odpowiedzi
tom3k55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 19:03   #63
mtok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2014
Model: mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Witam. Mam okazję kupić za nie duże pieniądze (65zł.) koło dojazdowe 16 cali. Sęk w tym, że koło jest z 2005 roku... Myślicie, że warto?
mtok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 20:30   #64
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał mtok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) koło dojazdowe 16 cali (...) z 2005 roku
Obejrzyj dokładnie oponę, jak nie jest spękana, sparciała, nie kruszy się, nie ma bąbli czy wyraźnych śladów zużycia, to możesz brać. Generalnie koło zapasowe jest przechowywane w dobrych warunkach więc, pomimo wieku, opona powinna być w dobrym stanie. Na dodatek to dojazdówka, więc nie będziesz jej ekstremalnie eksploatował.

Ostatnio edytowane przez Petrozaur ; 31-10-2021 o 21:36
Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 20:37   #65
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

No i warto sprawdzić czy trzyma ciśnienie, żeby nie trzeba było go pompować co każde tankowanie paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2021, 20:20   #66
gp1600
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2021
Model: Focus MK2 Kombi FL
Silnik: 1.6 16v 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Mam do was pytanie. Dotychczas miałem w swoim samochodzie zestaw naprawczy i w miejsce koła miałem wypełnienie styropianowe. Zamieniłem na pełnowymiarowe koło zapasowe. Udał mi się dostać w śmiesznych pieniądzach wkład koła zapasowego dokładnie takie: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem dokupić lewarek trapezowy, ale wszystkie które znalazłem są za duże, mają ok 42-45 cm długości. Jak zmierzyłem to maksymalny jaki można zmieścić to 36 cm. Powiedzcie macie jakiś sprawdzony lewarek który pasuje?
gp1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2021, 20:58   #67
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

To chyba wkład od C-Maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki jak tu - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do Focusa był styropianowy jak tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A pasujący lewarek to ten standardowy Fordowski

BTW pisząc
Cytat:
Napisał gp1600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pełnowymiarowe koło zapasowe
Masz na myśli koło dojazdowe? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 05-12-2021 o 21:03
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2021, 21:36   #68
gp1600
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2021
Model: Focus MK2 Kombi FL
Silnik: 1.6 16v 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Masz rację i nie. Plastikowy był montowany do przedlifta i C-Maxa. Tutaj masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Koło jest pełnowymiarowe, wiem że będę musiał lekko przyciąć wkład, żeby koło nie wystawało nad podłogę, ale bardziej chodziło mi o to by lewarek, klucz i hak nie "latały" po bagażniku.
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pasujący lewarek to ten standardowy Fordowski
Powiedz jak wiesz, czy lewarek był taki sam w każdym modelu?
gp1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 05:52   #69
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Nie, przyjrzyj się zdjęciom to zobaczysz że są przynajmniej 3 rodzaje (tyle ja przynajmniej kojarzę jak dla siebie szukałem). Jest wersja z tą stopką podnoszenia płaską (to bodajże Transit), jest wersja z jednym ramieniem (to zdaje się Focus mk1), jest też wersja "wywinięta" z jednej strony bardziej (to właśnie C-max i Focus mk2 i mk3 zdaje się też)

Cytat:
Napisał gp1600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koło jest pełnowymiarowe, wiem że będę musiał lekko przyciąć wkład, żeby koło nie wystawało nad podłogę,
A teraz już nie wystaje? :o u mnie sam dojazd kończy się na równo z podłogą bagażnika [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez hindus ; 06-12-2021 o 05:56
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 10:43   #70
gp1600
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2021
Model: Focus MK2 Kombi FL
Silnik: 1.6 16v 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz już nie wystaje?
Teraz pasuje idealnie. Może to dlatego, że ja mam kombi. A co do lewarka to od MK1 wiem, że wygląda inaczej i chyba bałbym się mu zaufać, zostaje mi szukanie oryginalnego używanego, bo nowy za 200zł szkoda mi pieniędzy, szczególnie jak to ma być tylko w razie czego.
Powiedz mi, czy coś takiego będzie dobre? Podobno jest od Mondeo MK3
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gp1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.