Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2021, 09:16   #1
DonJuane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2019
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Muszę wymienić zawieszenie i zastanawiam się, z której marki zamontować wahacze, jak szukałem na allegro:
Delphi- 257 zł
Kamoka- 190 zł
MS- 235 zł
SKV- 192 zł
TRW- 300 zł
NTY- 140 zł

Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości bo ostatnio krucho z hajsem, NTY chyba odpuszczę bo nie mam z nimi dobrych wspomnień mimo, że są najtańsi.

DonJuane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 10:04   #2
firkelus
ford::beginner
 
Avatar firkelus
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: Chojnice
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Wahacze NTY zgodzę się, że kiepskie. Zawieszenia Kamoki też nie polecam, mimo dobrej ceny.
firkelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 11:01   #3
damhan5032
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Ja miałem TRW i długo nie wytrzymało. Teraz mam Delphi, ale już słychać w jednym kole stukanie i to raczej wahacz. Wymieniałem kilka miesięcy temu, więc średnio to widzę.
damhan5032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 11:48   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Tulejki wymień na ori lub lemfordera lepiej na tym wyjdziesz
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 12:30   #5
DonJuane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2019
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tulejki wymień na ori lub lemfordera lepiej na tym wyjdziesz
A jaki to będzie koszt razem z wahaczami? Nie będę kłamał, ale nie mam kasy...Chciałbym je wymienić nie wydając majątku.
DonJuane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 12:31   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Cytat:
Napisał DonJuane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki to będzie koszt razem z wahaczami? Nie będę kłamał, ale nie mam kasy...Chciałbym je wymienić nie wydając majątku.
Chodzi o przednie wahacze czy któreś tylne? Co sie dzieje z obecnymi ze chcesz wymieniać?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 12:40   #7
DonJuane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2019
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o przednie wahacze czy któreś tylne? Co sie dzieje z obecnymi ze chcesz wymieniać?
Przednie. Strasznie pukają jakby miały zaraz odpaść, mechanik powiedział, że już są w takim stanie, że należałoby je wymienić.
DonJuane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 12:48   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Wymieniłem na TRW i w lewym wahaczu po przejechaniu 15 tys km już czuć luz na sworzniu - nieznaczny ale czuć

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 12:53   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Cytat:
Napisał DonJuane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przednie. Strasznie pukają jakby miały zaraz odpaść, mechanik powiedział, że już są w takim stanie, że należałoby je wymienić.
Ciężko coś tak doradzić na odległość nie widzac co tam sie posypalo. Sa dwie tuleje w wahaczu i sworzeń, to są elementy wahacza ktore sie zużywaja. Sam wahacz to kawalek metalu i o ile nie jest mechanicznie uszkodzony np. przez uderzenie lub korozję to sie nie zużywa.

Kompletne wahacze lemfordera widze po 311zł/szt. Jak dla mnie to jedyny zamiennik godny uwagi. Komplet tulei i sworzni 470zl + dodatkowa robota wiec pewnie wyjdzie na to samo.

Jak ma byc budżetowo to może komplet uzywanych oryginałow? Na pewno beda lepsze niz tanie zamienniki. Z anglików jest kupa części za grosze

Bump:
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem na TRW i w lewym wahaczu po przejechaniu 15 tys km już czuć luz na sworzniu - nieznaczny ale czuć
A ja moje patrzylem oryginaly przy 280k jak rozpinalem, zero luzu. Niestety zamienniki robia coraz gorsze... Lemforder jeszcze jakoś sie trzyma ale to już nie to co pare lat temu

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 07-01-2021 o 13:01
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 13:04   #10
DonJuane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2019
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wahacze zamienniki Kamoka, MS i inne opinie

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem na TRW i w lewym wahaczu po przejechaniu 15 tys km już czuć luz na sworzniu - nieznaczny ale czuć

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


W między czasie czytałem trochę opinii o TRW, i rzeczywiście tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że TRW wcale nie odwzorowuje stosunku jakości do ceny- opinie w internecie o tej marce są w znaczącej większości negatywne. Jakiej marki zawieszenie miałeś wcześniej i na co będziesz ewentualnie wymieniał w przyszłości?

Bump:
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko coś tak doradzić na odległość nie widzac co tam sie posypalo. Sa dwie tuleje w wahaczu i sworzeń, to są elementy wahacza ktore sie zużywaja. Sam wahacz to kawalek metalu i o ile nie jest mechanicznie uszkodzony np. przez uderzenie lub korozję to sie nie zużywa.

Kompletne wahacze lemfordera widze po 311zł/szt. Jak dla mnie to jedyny zamiennik godny uwagi. Komplet tulei i sworzni 470zl + dodatkowa robota wiec pewnie wyjdzie na to samo.

Jak ma byc budżetowo to może komplet uzywanych oryginałow? Na pewno beda lepsze niz tanie zamienniki. Z anglików jest kupa części za grosze
Dzięki za radę, ale osobiście nie jestem fanem kupowania używanych części.
DonJuane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.