Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2013, 11:52   #1
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Nie działają czujniki parkowania przod.

dopiero co kupilem auto , ale dopiero po powrocie zauwazylem ,ze nie dzialaja czujniki przod.
czujniki tyl dzialaja i w sumie nie ma alarmu zadnego na kompie, zas przycisk sie swieci na ON.
jeszcze ich nie sluchalem , ale czy przez przypadek ktos nie wylaczyl czujniki z przodu komputerem i dlatego nie dzialaja.
jeszcze nie sprawdzalem bezpiecznikow ( bo nie wiem gdzie sa), czujnikow (tykania) takze nie sprawdzalem

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 12:01   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

Masz C-maxa a piszesz w S-maxie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 13:40   #3
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

może tu coś znajdziesz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam Rolem

Ostatnio edytowane przez Rolem ; 19-03-2013 o 13:43
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 13:44   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

kolopeter sprecyzuj czy nowy nabytek to S-max a profil masz stary, bo jak to C-max to Rafał ma rację trzeba cię przenieść. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 14:06   #5
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

mam c-maxa i mam s-maxa od wczoraj.
doszedlem do tego ,ze po wlaczeniu na jazde czujniki sie nie aktywuje , ze trzeba nacisnac przycisk i wtedy jest on. do intrukcji jeszcze nie doszedlem , bo nie mialem czasu.
wiec pewnie gdzies moze jejst jakas opcja.
w sumie jesli pisze w dziale smax, to chyba o niego pytam, tym bardziej ,ze siedze tu troszke, wiec wiem gdzie jest c-maxGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakkolwiek pozniej uzupelnie profil.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 17:03   #6
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

Jesli dobrze zrozumiałem: czujniki tył (i przód) uaktywniają się kiedy wrzucisz wsteczny?
Czujniki przednie nie uaktywniają się "po włączeniu na jazdę" - czyli po wrzuceniu biegu innego niż wsteczny - musisz włączać je guzikiem ?


Jeśli jest tak jak zrozumiałem to ten typ tak właśnie ma (przynajmniej w obu S-Maxach ktorymi jeździłem tak było/jest).
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 17:55   #7
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

no chyba juz wiem o co chodzi. jak sie szybko rusza/przelacza drazkiem (powershift) z p na d, to "zapomina" wlaczyc czujniki.
chodzi o to ,ze jak daje sie na parking(P) to automatycznie sie wylaczaja czujniki. pozniej jak sie szybko przelaczy na drive, to czujniki sie nie aktywuja. szczerze, to wolabym aby chyba jednak byly aktywne caly czas i to ja decydowalbym kiedy maja byc wylaczone.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 20:24   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak sie szybko rusza/przelacza drazkiem (powershift) z p na d, to "zapomina" wlaczyc czujniki...
Nic nie "zapomina"!
Czujniki (przednie razem z tylnymi) załaczają się tylko w pozycji "R" selektora. W żadnej innej. I do tego zawsze razem przód i tył. Nie da się załączyć samego przodu.
Można oczywiście je włączyć ręcznie przyciskiem (także w pozycji na "D"). Wyłączają się automatycznie (znowy oba zestawy i przód i tył razem) po przekroczeniu prędkości ok. 10km/h w jeździe do przodu lub po przestawieniu na "P". Przy jeździe do przodu powyżej tych ok. 10km/h nie da się czujników włączyć włącznikiem.
Czujniki załączały Ci się także przy ustawianiu na "D" ponieważ przechodzisz przez "R" i jeśli to zrobisz z odrobiną zastanowienia, to zapalą Ci się na chwilę lampy cofania i włączą czujniki parkowania.

Sterownik czujników parkowania jest jeden (obsługuje oba komplety), informacje o załączeniu "R" oraz o prędkości samochodu dostaje po magistrali CAN. Dioda sygnalizacyjna czujników oraz włącznik okablowane są standardowo (tzn. mają specjalne przewody a nie są sterowane po CAN).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-03-2013 o 20:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 06:11   #9
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: czujniki parkowania przod.

spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przelaczam szybko z p na d i wjazd do garazu. czujniki nie sa aktywne. ON sie nie pali.
przelaczam spokojnie z P na D i wjazd do garazu. czujniki aktywne . On sie pali.
poprostu musze uwazac i obserwowac. narazie czekam na dokumenty, wiec wiecej powiem jak bede mogl juz legalnie jezdzic
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 08:00   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Z czujnikami różnie bywa...oczywiście powinny się włączyć po wrzuceniu R i tak mam,ale czasem jak odpalam autko pozostawione na 1ce na 8godz na parkingu też włączają sie od razu...myśle że to przez to że parkuje tyłem i pikały jak dojeżdzałem do krawężnika,może mają jakąś "pamięć" żeby potem po odpaleniu nie było bum...

Wyłączają się automatycznie przy 20km/h.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , czujniki parkowania , parktronic


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.