Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2012, 16:04   #1
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

Witam

Dzisiaj zabrałem się za wymianę łączników stabilizatora i nie było z tym najmniejszego problemu. Wystarczyło zdjąć tylko koło. Kolega mechanik podpowiedział, żeby od razu wymienić też gumy stabilizatora ale nie wiem jak się do nich dobrać. Czy lepiej na kanale czy nie. Męczyłem się z 2 h i odkręciłem 1 śrubę do połowy i dałem sobie spokój bo by mi zleciał pewnie cały dzionek a to była jeszcze ta łatwiejsza. Na tylnej osi jak patrzałem dostęp jest idealny i poradził bym sobie z tym tez w 15 min no ale przód jest tragiczny. Czy może już ktoś to robił i ma jakiś dobry sposób jak się za to zabrać ???

mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 21:18   #2
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

szlifierką
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 21:52   #3
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

No na tak głupie odpowiedzi to bym sobie oszczędził czasu bo to ani śmieszne ani pomocne. Po prostu chce wiedzieć czy jest jakaś opcja dobrania się do tego bez konieczności rozgrzebywania auta więcej niż to konieczne.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 22:10   #4
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

głupie pytanie i mądra odpowiedź

jak jest skorodowane to co?? tnie się.

czy oczekujesz odpowiedzi że należy podejść z do wymiany prawego łacznika z prawej strony pojazdu, zaprzeć 3 koła które nie będą zdejmowane otworzyć klapę bagażnika poszukać klucza który znajduje się po lewej stronie....

lub zaprowadź do mechanika i przyszykuj pieniążki
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 15:42   #5
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

Ty tnij sobie w swoim aucie. Ja nie potrzebuje nic ciąć bo wystarczy odrobina środka penetrującego i wszystko samo puszcza ale ty śmiało używaj szlifierki. Za twoje rady dziękuję. A co do mechanika to dam jak sobie sam z tym nie poradzę bo wiadomo, że podstawa to dobre narzędzia, a ja niestety choć mam bardzo dobrze wyposażony garaż to nie jestem w stanie mieć wszystkiego bo nie robię tego w celach zarobkowych.

Ostatnio edytowane przez mario591 ; 19-03-2012 o 15:46
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 17:07   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

Cytat:
Napisał mario591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Ja nie potrzebuje nic ciąć bo wystarczy odrobina środka penetrującego i wszystko samo puszcza.....
Witam.
Raczej nie zawsze. Np rok temu przy okazji wymiany łączników stabilizatora z przodu mechanik musiał ciąć 2 z 4 śrub. Nie wspomnę już o tylnym zawieszeniu.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 23:12   #7
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

no i co mądralo?

doposaż swój warsztat w szlifierkę kątową może,

słuchaj, przerobiłem już kilka zawieszeń w tym forda od a do z, więc wiem co piszę
a skoro chcesz głaskać piórkiem śrubki to proszę bardzo, dobre są te lotki bo takie twarde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 09:43   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

No i nic. Już jestem po wymianie. Nic nie musiałem ciąć. I tak jak mówiłem wystarczył środek penetrujący. No ale jak ktoś miał od zakupu auta nie ruszane to może i bez szlifierki się nie obejdzie. Ale oczywiście tematem nie było czym to odkręcić ,bo wiadomo, że jakby się nie dało to bym tak zrobił, tylko jak się do tego zabrać. A po drugie szlifierki nawet bym tam nie wsadził bez rozbierania połowy auta albo wykręcenia całych sanek. A ty jak tak bardzo lubisz się bawić szlifierką to idź się zatrudnij w jakimś warsztacie i tnij od rana do wieczora. Może wtedy zmądrzejesz i przejrzysz na oczy, że są także inne narzędzia.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 23:13   #9
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

ależ nie muszę sie zatrudniac się w żadnym warsztcie, mam u siebie to na podwórku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zacznij rozbierać tył, a przypomnisz sobie o szlifierce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale co tam, gratuluję sukcesu ze środkiem penetrującymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym to pociął, bo i tak jest na złom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 19:52   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jak się zabrać za wymianę gum łącznika stabilizatorów - przód

Witam,
jako że nalatane już 240 000 a nigdy gumy nie wymieniane, będę musiał się w któryś weekend wziąć za to

pytanie do kogoś kto to robił, czy ten wzgórek zaznaczony na niebiesko schodzi po odkręceniu śruby ?
trzeba 2 śruby odkręcać czy jedną i lekko podważyć blaszkę ? jeśli jedną to którą ? ze wzgórkiem czy bez ?

będę robił z partyzantki w sobotę przy piwku więc ma to znaczenie.

Andrzej to robił z tego co wiem, to może się wypowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie takie rzeczy my z Andrzejem robiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzę, że wzgórek jest raczej z sankami więc trzeba odpiąć zapewne łączniki żeby drążek był luźny
ehh, patenty francuskie, gdzie indziej wymiana gum staba 34 sekundy... ale oczywiście francuzy mają "wiedzę i wizję"

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 08-06-2021 o 20:08
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.