Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2013, 11:55   #1
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Witam szanownych forumowiczów i z góry przepraszam że tu piszę ale jest to już ostatnia deska ratunku.
Od kilku dni walczę z tym samochodem (Corsa B 1.0 benzyna 3 cylindry 12 zaworów z 1997r. 180tyś. km. na liczniku) żeby odpalił.
Auto od pewnego czasu było słabsze, przy zmianie biegów i pod dużym obciążeniem (jazda pod górę) było słychać chrobotanie jakby coś tarło pod maską. Jechałem drogą szybkiego ruchu i po prostu jak by mu odłączył zasilanie (światła, licznik, silnik) wszystko zgasło ale siłą rozpędu czy rozrusznika, nie pamiętam udało się go uruchomić. Działo się tak jeszcze ze dwa razy nawet po włączeniu kierunkowskazów aż wreszcie zgasł i staną na poboczu.
Rozrusznik kręcił a kontrolki dziwnie przygasały. Pomogło zdjęcie klemy z aku. i pojechałem dalej bez używania żadnej zbędnej elektryki.

Oczywiście od razu po powrocie wyczyściłem masy i sprawdziłem instalację , zaniepokoiło mnie tylko ładowanie akumulatora gdyż czasem nagle spadało.
Pojechałem jeszcze do znajomego elektryka i tam już nie odpaliło próbowałem jeszcze z górki ale nic i tak stoi do dziś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Rozrusznik kręci, aku. był już ładowany a autko nawet nie kichnie.
Kontrolka immo. nie miga z dobrym kluczem dopiero jak włożę zapasowy bez pluskwy to miga.
Pompa paliwa dostaje prąd podczas rozruchu, sprawdzane na wtyczce. Nie słychać specjalnie jej pracy ale podaje paliwo na listwie gdzie się mierzy ciśnienie to sika i świece są wilgotne. Po za tym czuć Pb 95 jak się pokręci.
Świece wymieniłem na nowe GM wcześniej były NGK (nie czarne ani nie popielate.)
Moduł zapłonowy oryginał BOSCH daje iskrę może nie najlepszą (biała) ale na wszystkie 3 cylindry po kolei. Założyłem gumowe węże zamiast oryginalnych fajek które już były popękane.
Powietrze też dostaje bo filtry były regularnie wymieniane i przepustnica też wyczyszczona.
Samochodzik był podpinany pod laptopa z programem Opel Tech2 i wyświetlił dwa błędy 0130 od sondy lambda i 1502 immobiliser-a które skasowałem ale poprzednie pewnie też przez odłączanie aku. się pokasowały
Sprawdziłem też napięcie na wtyczce sondy lambda jest 13V i na czujniku wałka rozrządu 5V
Sprawdziłem kompresję w cylindrach (niestety na zimnym silniku) jest po 11 Bar, i wszystkie bezpieczniki ok.

Może ktoś z forumowiczów miał takie auto. Ja do tej pory jeżdżę moim Mondeo 1.8TD i nie znam się na tych nowych benzyniakach które mają masę czujników, modułów i komputer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co podejrzewacie może być przyczyną że nie pali bo już sam nie wiem??
W tagach wymieniłem co podejrzewam o ten stan rzeczy. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 24-09-2015 o 07:11
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 12:42   #2
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V NIE PALI!

Jeżeli jesteś pewien że paliwo jest wtryskiwane to pozostaje podmienić cewkę i kupić kable zapłonowe. Owijanie ich taśmą izolacyjna nie pomoże.

Co do błędów. Pozostaje pojeździć autem jak je uruchomisz wreszcie i sprawdzić czy nie wrócą. Jak wrócą to trzeba będzie wtedy
myśleć.

Wszystko wskazuje na elektrykę/zapłon.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 07-12-2013 o 12:44
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 12:58   #3
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V NIE PALI!

Paliwo dostaje tylko nie wiem czy pod właściwym ciśnieniem bo nie mam tego czym sprawdzić. Może wtryskiwacze źle rozpylają benzynę?
Co do cewki to jest razem bez kabli. Obkleiłem te 3 gumowe "fajki" i z boku trochę żeby nie było przebicia.
Cewkę wykluczam! Sprawdzona z innego auta oryginał Bosch i też nie palił.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 07-12-2013 o 15:10
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 18:30   #4
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V NIE PALI!

Auto jutro potoczy się do mechanika. Zobaczymy co powie.

Podmieniony dziś z czujnik wałka rozrządu bo po podłączeniu do komputera z programem AUTO.COM wyświetliło że ma błąd "zwarcie". Oryginalna używka - nie pomogła.
Wykręcił też na podnośniku czujnik wału ale nie miał na podmianę to zmierzony opór elektryczny i miał 880 Om to dobrze?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 14-12-2013 o 20:07
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 11:42   #5
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V NIE PALI!

Trochę późno odpisuje ale powodem awarii był rozrząd. Nie wiem już czy naciągnięty łańcuch czy napinacz hydrauliczny nie działał i nie synchronizował się zapłon w odpowiednim momencie.
Wymieniłem cały kompletny rozrząd poza kołami zębatymi czyli: łańcuch, napinacz, i 3 ślizgi oryginał GM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas wymiany przestawiła się ta koronka obok koła zębatego która podaje sygnał do czujnika wałka rozrządu. Czy ktoś wie jak należy ją ustawić bo mam wrażenie że nie jest tak jak być powinna?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 16:41   #6
faraell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Skąd: Kraków
Model: ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V NIE PALI!

I jak się corsa sprawuje?
faraell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 19:13   #7
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Ostatnio czasem czuć podczas jazdy lekkie szarpnięcia. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z ustawieniem rozrządu o którym pisałem wcześniej bo nic z tym nie robiłem.
faraell też miałeś Corse że pytasz...?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 06-10-2015 o 19:54
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 19:46   #8
progam
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: VW
Silnik: 1.2
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Mam kurcze identyczny problem jak kolega.. ://
progam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 09:32   #9
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Cytat:
Napisał progam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kurcze identyczny problem jak kolega.. ://
Hej! Ale że nie pali czy szarpie podczas jazdy? VW też miały te 3 cylindrowe silniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 09:44   #10
Libron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2015
Model: Opel Corsa B
Silnik: 1.0
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Witajcie mam niestety identyczny problem ze swoja Corsa 1.0 najpierw podczas jazdy zaswiecila mi sie kontrolka ta z takim piorunkiem pomaranczowa zmartwilem sie ale nic z tym nie robilem jako ze jeszcze mi odpalala normalnie... po jakims czasie bylo gorzej bo tracila jakby moc podczas jazdy musialem puscic pedal i wcisnac jeszcze raz zeby nabrala rozpedu a i tak nie raz mi zgasla sama z siebie... Wiec nadszedl czas na mechanika sprawdzil powymienial przeplywomierz, kable wysokiego napiecia przeczyscil pompe i wszystko inne zrobil plywak bo zawiwsil mi sie na 25litrow i tak juz zostal... dwa tygodnie mija jak mechanik sie z nia bawi i juz miala byc do odebrania bo palila odrazu i na zimnym i na goracym silniku i dzisiaj dostaje telefon ze znowu nie pali a komputer bledow nie pokazuje i mechanik rece rozklada bo nie wie co jej juz jest... moze jakies sugestie od was ktore naprowadzily by na wlasciwy trop?
Libron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , rozrząd , wał , zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.