Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2015, 13:08   #1
Dziabarra
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Nierówna praca silnika

Mam następujący problem: Fiesta z 2008 roku, 1.4 97KM z gazem STAG, 80k przejechane.

Po odpaleniu auto nierówno pracuje, czuć, że silnik trochę "szarpie". Już raz miałem ten problem, ale jeździłem do momentu gdy jeden z cylindrów się nie wyłączył.

Wtedy chodziło o cewkę, która nie dawała napięcia na świecę w cylindrze nr. 1. Niestety pojechaliśmy wtedy do Feu Vert (nie darzę ich zbytnim zaufaniem, ale mieli długo otwarte a żona panikowała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Podłączyli komputer, znaleźli usterkę. Co jednak już wtedy mnie zdziwiło do naprawy trzeba było wymienić cały tor: cewkę, przewód wysokiego napięcia i świecę. Żadna inna kombinacja tych elementów nie rozwiązywała sprawy. No ale wymienili, zapłaciłem swoje - działa.

Pół roku później sytuacja się powtarza, z tym, że auto na razie tylko "szarpie". Nie ma jeszcze żadnych błędów (w komputerze czysto), wymiana cewki na nową nie załatwiła sprawy. Mimo to mechanik widzi, że auto nierówno chodzi, ale rozłożył ręce.

Dlatego pytam Was, czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Gdzie szukać, ew. czy znacie jakiegoś magika w Krakowie lub okolicach, który podoła takiemu zadaniu?

Dziabarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 13:24   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie

Czy problem występuje na gazie, benzynie czy to nie ma znaczenia?

Spróbuj wyjezdzic cały gaz, do cna (niech instalacji parę razy przełączy się na Benz z powodu braku gazu) i na następny dzień sprawdź czy jadąc tylko na benzynie masz ten sam problem. Jeśli nie to prawdopodobnie masz problem ze zbyt bogatą mieszanką paliwową, czyli silnik pracuje jednocześnie na gazie i benzynie. Możesz to tez sprawdzić gdy masz jeszcze gaz w zbiorniku przełączajac się na benzynę.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 13:51   #3
Dziabarra
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika

Problem występuje szczególnie przy zimnym (na miarę obecnych temperatur) silniku. Potem trochę ustępuje, więc faktycznie może być to związane z gazem. Natomiast zwykle jeżdżę na gazie i nie bardzo wnikałem w tę zależność, gdyż za pierwszym razem od razu pojechałem do gaziarzy. Sprawdzili instalację i mówili, że jest w porządku. Tym razem główny podejrzanym była cewka.

Z chęcią sprawdzę tę sugestię i dam znać. Dzięki wielkie!
Dziabarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 14:02   #4
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie

Sam tak miałem, że silnikiem szarpalo podczas przyspieszania. Sprawdzałem wszystko i ostatnią deską ratunku było 'zalewanie' gazem podczas jazdy na benzynie. I to okazało się trafne.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 08:11   #5
Dziabarra
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika

Sprawdziłem, coś jest nie tak z gazem faktycznie. Po manualnym przełączeniu na benzynę, silnik zaczyna nierówno chodzić. Po włączeniu z powrotem gazu - pracuje równo, ale podczas przyspieszania (szczególnie na wyższych biegach) przerywa. Umówiłem się na regulację, mam nadzieję, że to pomoże.
Dziabarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 11:59   #6
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie

To pasuje do objawów, które miałem u siebie.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 12:09   #7
Dziabarra
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika

Na razie mam problem rozwiązany do połowy, gdyż przy okazji zrobiłem przegląd okresowy. Okazało się, że pękły 2 świece, gdyż w FeuVert założyli mi jakieś zamienniki zamiast Motorcraft. Nie sądziłem, że to może mieć znaczenie, więc nie zwróciłem nawet uwagi wcześniej.

Gaziarz jutro.
Dziabarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta mk7 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.