Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2023, 17:51   #41
rysiek53
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 17-11-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 150km
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Olej do silnika 2.0 diesel DW10F

To co napisałem to jest oczywista prawda,wiem ile ma zejść,ale z tym jest widzę różnie,poczytaj na innych postach to piszą że jednemu zleciało ok.4 l,drugiemu 4 z hakiem a innemu 5l, to co też nie odkręcili wszystkich korków? i prawidłowo nie dokonali wymiany?,a w innym miejscu piszą,że przy wymianie statycznej schodzi ok.40-60% oleju i widać tu duże różnice i powstaje mętlik.Powerschifty też są różnych typów. Może niech się wypowie Wojdar,czy odkręcił 2 korki i jak to robił,że zleciało tylko 4l, czy samochód stał na równej powierzchni to będziemy mądrzejsi

rysiek53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2023, 18:58   #42
akrzyw
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Wa-wa
Model: był S-MAX MK1; jest S-MAX MK2
Silnik: 2.0 187KM; 2.0 209KM
Rocznik: 2012; 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Olej do silnika 2.0 diesel DW10F

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)




Napiszę jeszcze raz bardziej precyzyjnie: jeśli w skrzyni przed wymianą była PRAWIDŁOWA ilość oleju, to przy PRAWIDŁOWEJ wymianie zleci 6,5-7l. Jeśli zleciało mniej, 4 czy 5l jak piszesz, to wymiana została przeprowadzona NIEPRAWIDŁOWO.

Spójrz jak skonstruowana jest ta skrzynia (jest sporo materiałów w sieci na ten temat) - tam nie ma możliwości, że PRZY PRAWIDŁOWEJ ILOŚCI OLEJU w skrzyni przy wymianie zleci 4-5l. Więc jeśli zleciało te 4-5l to są dwie możliwości: albo w skrzyni było za mało oleju albo wymiana jest przeprowadzona nieprawidłowo. Nie zmienia to faktu, że tak jak napisałem wcześniej przy zalewaniu nowym olejem ma wejść do skrzyni 6,5-7l.

Powershifty są dwa. Pierwsza generacja do roku ~2014 i druga od ~2015. Różnią się tym, że w pierwszej koło dwumasowe jest wewnątrz skrzyni i pracuje w oleju, w drugiej generacji jest na zewnątrz i pracuje na sucho jak w klasycznej skrzyni manualnej. I to jest główna różnica między generacjami. Podwójna komora olejowa jest wspólna dla obu generacji i procedura wymiany oleju jest jednakowa dla obu skrzyń.

Napiszę jeszcze raz - twierdzenie, że przy wymianie zleciało 4-5l i weszło 4-5l bo "ten typ tak ma" to wprowadzanie w błąd.
Większość problemów z tą skrzynią bierze się właśnie z jej nieprawidłowej obsługi serwisowej (nie licząc oczywiście genialnego pomysłu umieszczenia koła dwumasowego w oleju przekładniowym i jego słynnych pękających przekładek).

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 18-05-2023 o 12:03
akrzyw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2023, 10:31   #43
Hebol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 150km
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zmiana oleju 5w30 czy 0w30

Cytat:
Napisał kyniu09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Zakupiłem smaxa 2016. Silnik 2.0, 150 KM. Diesel.
Poprzedni właściciel zaczął lać Mobila 5w30 pse czy coś takiego (zielony). Pytanie... Czy wrócić do 0w30? Przebieg 140 tys. Wiem że były tematy podobne ale nie znalazłem info o powrocie do 0w30.
Mieszkam pod miastem i uzytkuje auto 50/50% (miasto/trasa)
Cześć podczepiam się pod temat u mnie ta sama sytuacja , kupiłem ostatecznie 5w30 ale 0w30 jest przeznaczony dla silników po EURO 6 po 2014 roku , czy moga wynikac jakis problemy z zastosowania innej normy niższej ?
Hebol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 12:52   #44
Scuzz84
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Olej do silnika 2.0 diesel DW10F

Olej olejowi nie równy. Trzeba by było w szczegółowe parametry się wczytać. Z pewnością po przejechaniu 10-15 tys km nie powinieneś zauważyć jakiś negatywnych zmian a po tym przebiegu zrób płukankę i wymień na 0w30 zgodnego z normą fordowską.
Scuzz84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.